İşte Ali Akman’dan Bursaspor’a gelecek para!

Bursaspor'da Ali Akman'ın sözleşme fesih detaylarına Bursa.Com ulaştı.

Bu konuda araştırma yapan Bursa.com spor servisinin edindiği bilgiler ise şöyle…

Futbolcu Ali Akman‘ın avukatları kadro dışı kararının iptali için Bursaspor Kulübü‘ne ihtar çekiyorlar. Avukatlar İhtarın dikkate alınmaması durumunda Bursaspor‘un ‘Haksız kadro dışı’ uygulaması nedeniyle yetiştirme  bedeli alamayacağını ifade ediyorlar.

Bursaspor Teknik Direktörü Mustafa Er ise Ali Akman‘ı tekrar kadroda görmek istemediğini ifade edince. Bursasporlu yöneticiler Ali Akman tarafıyla karşılıklı olarak sözleşme feshetme kararı alıyorlar. Bu görüşmelerin sonrasında yapılan anlaşma ile de Bursaspor Kulübü Ali Akman transferinden 304 bin Euro yetiştirme bedeli almaya hak kazanıyor.

Alınan bir diğer bilgiye göre kulübe yapılacak bu ödeme, futbolcu ve personel alacaklarının bir kısmı için kullanılacak.

46 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   En başından itibaren bu akmanlara güvenmedim, YÜCE ALLAH tan dilerimki (sakatlık yaşamadan) başarısızlığı nedeniyle futbol hayatı biter..

  2. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Ya arkadaş özlücede saha etrafında dolap beygiri gibi döndürüp 18 kişilik kadroda maç başından itibaren ısınmaya gönderip oynatmamak aklınıza gelmedi mi?zaten 600 küsur bin euro yetiştirme bedeli almayacakmıydık.yarıya mı düştü fesih olduğu için.hala kazık mı atıyorsunuz bu taraftara.biri açıklasın?????

   9
   1
  3. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Ali akmanın sözleşme imzalamayacağını 1 sene önce buraya yazmıştım ,çocuk yetenekli bunu kimse inkar edemez.ancak karektersiz ,başkanın yapabileceği hiçbirşey yoktu bu konuda,bence daldaki 2 kuş yerine eldeki 1 kuş daha mantıklı misali yeşiştirme bedelini kabul etmek çok mantıklı.artık ali konusuda açılmamalı aslında ,birşey daha yazayım farkettinizmi bilmiyorum ama ali konusundan sonra takımın performansı geriye gitti özellikle kadroda olup ama bursaspor sevgisi olmayan amaçları daha şimdiden profesyonel düşünce içinde olan bazı gençler tepki verir gibi maçlar oynadılar.ben bursaspor alt yapısında oynamış kalecilik yapmış biri olarak senelerdir şunu söylerim,bizim en büyük yanlışımız alt yapıya aldığımız çocuklara hangi takımı tuttuğunu sormuyoruz bursaspor sevgisi varmı yokmu sormuyoruz sadece yeteneğine ve ailesinin para durumuna bakıyoruz aslında bursaspor aşığı o kadar çok yetenekli genç topçular varki .seneler önce trabzonspor üst üste şampiyonluklarını yaşarken kadrosundaki topçuların hepsi trabzonspor taraftarı trabzonspor aşığı olmasından kaynaklıydı ,biz önce kendi mantığımızı değiştirmeliyiz,yoksa ali olmaz veli olur her zaman birileri çıkar bursasporu basamak olarak kullanır biz buna müsaade ediyoruz çünkü oysaki bursasporlu yetenekli gençleri bulsak maddi imkan sağlasak onların ailelelerinden para istemek yerine onlara para versek iddaa ediyorum en geç 3 sene içerisinde yığınla bursaspor aşığı topçularımız olur ve arka arkaya şampiyonluklar yaşarız .ama yapmıyor kimse neden çünkü bu kulüpten herkes nemalanıyor amigosunda başkanına kadar herkes .aslında ben aliye kızmıyorum bizimkilerin zihniyeti bozuk ilk önce kendimizi değiştirmeliyiz.

   12
   1
   1. @Erdal yorumuna yanıt olarak

    Bravo! Bursasporlu olmayan gitsin tuttuğu takıma kendisine de ailesine de soracaksın. Bizi seven gençleri yetiştirelim. Avrupayı, İstanbulu, İzmiri, Trabzonu değil. 34, 35, 61 gibi formaları da yasaklayın. Kullanılmıyor onlar. O kadar.

   2. @Erdal yorumuna yanıt olarak

    Trabzonsporlu futbolculardan bahsediyorsun insanın nereli olduğunun önemi yok insanın her şeyden önce insan ve adam olması lazım yetenekleri sonra gelir kendisi ve amcasının karakteri ortada işte kendisine bu kadar emek veren camiaya kazık atıp gittiler gelelim bugün Bursaspor yönetenlere onlar için zaten hiçbir şey söylemeye gerek yok varlar mı yoklar mı belli değil

  4. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Ne yazık ki bazıları bir saniyeden öbür saniyeye kadar düşünebiliyor lar.

   Önümüzdeki sene frankfurt batacak eminim, çünkü sportif direktörü bobic , Akman ailesinin çok güvendiği adam takımı Busene terk ediyor…

   27
   11
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Burda bir Adam yüzunden bir takim deyismez biri gider biri gelir takim ayni sekilde isler kimsenin Adami yoktur takim vardir

  5. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Hic bir yaptırım uygulanmadi ! Evrakta sahtecilik yaptilar. Kadro dışı bırakılmak ve sözleşmesinin feshedilmesini zaten istiyorlardı bunları onun için yaptılar ! Yonetim resmen Ali’ yi ödüllendirdi ! Kamat tarih sizi de unutmaz…Evrakta sahtecilikten doktora da dava açılmaliydi yönetim bu işleri kim yapacak adam elini kolunu sallaya sallaya kacip gitti…?!

   32
   7
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    ASLINDA HEPINIZ BURSADPORUN MENFAATINE BİRŞEYLER OLMASINI ISTIYORSUNUZ
    ANCAK MAALESEF NE B.BASILARIN NE MESTANIN NE KAMATIN DERDİ BURSADPOR DEGILDIKI
    INANIYORUM VE MAYISTADA YENI BIR BASKAN ÇIKMAZ ISE
    BU TAKIMDAKI ISMAIL BURAK EMIRHAN HEPSININ UCUP GITTIGINI GÖRECEKSİNİZ
    BURSASPOR ALINUR AKTASIN DEDIGI GIBI RANT KAPISI HICBIR YAPTIRIMI YOK
    VURUYORLAR GECIYORLAR
    BUNU ONLEMEMIZ LAZIM

    23
    6
   1. @Kazoo Kid yorumuna yanıt olarak

    Adı üzerinde profosyenel futbolcu yapıyorsun sozlesmeni ona göre yapicaksin…şimdi sen istiyeceksin 4 5 milyon Euro çocuk Bursa’da kalacak…sonra hayeller Paris … Avrupa’da yolun açık olsun Ali inşallah basarili olursun

    2
    5
  6. @batuhan yorumuna yanıt olarak

   Türkiye’de futbolcu ödemeleri vs yapamayınca utanç duruma düşmüştük – şimdi Avrupa’da ismimizi duymayan kalmamıştır – Yönetimi Bitmiş ve İflas etmiş bir kulüp diye 300,000’ne takla atıyor Mayıs ayından sonra para gelirse gelecek yönetimin eline geçmesin diye bu kılıf geliştirilmiş – hangi futbolcu bize gelir genç olsa bile bitirdiler sırf para İçin ismimiz yerlerde sürünüyor nasıl yönetilicik bu?

   34
   3
 1. Gelen para personel e ve futbolcu alacak ları için kullanılacak. . Öyle yazıyor. Son paragraf ta. Ne kadar acı. Milyon euro nere . 304 bin euro nere. Kimileri yemiş gitmiş. Kimisi de karakter sizim demiş gitmiş.

  44
  3
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Günaydın büyük Bursaspor taraftarı problem ne mustafa hoca da nede topçularda bu yönetim amatör takım bile yönetemez topçularabpara vermeden koltukta herkes oturur bir kere çıkıp açıklama yapamadı yaptığı bir tane olumlu hareket yok neyi açıklayacak inşallah bir tane onurlu bir insan (levent kızıl) çıkarda orta sahaya mikrofonla çıkıp seneye bu takım süper denen leş lig te diye söyler

 2. Dün Bursaspor menfaatleri doğrultusunda anlaşma yaptık diye açıklama yapan yönetim. Bu habere göre sadece yetiştirme bedelini almış ve çocugun yaptığı reste bile karşılık verememiş görünüyor. Yazık çok yazık !
  Bu saatten sonra yönetim yok hükmünde olacaklardır. Mayıs itibari ile Bursaspor tarihinden silinip giderler.

  30
  5
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Sözleşmesi yakın olan tüm genç futbolcu kardeşlerimiz eğer gerçekten Bursa yı ve Bursaspor u seviyorsanız tereddüt etmeden gerçek Bursaspor lu imzayı atar.

 3. YALAN..YETiSTiRME BEDELiNi ZATEN ALACAZ MESELE BU DEGiL PEKi BU KARSILIKLI FESiH BEDAVAMI YAPILDI BURDAN PARA ALINMADIMI EL ALTINDAN KiMiN CEPLERi DOLDU GENE..

  19
 4. Buna karşılık aldığı doktor raporunun sahte olduğu ispat edilip kullanılabilirdi. Kadro dışı iptali yapılıp; U19 takımı ile devam edecek kararı da çıkarılabilirdi. Bu açıklamaya inanmıyorum

  17
   1. @Kilic_17 yorumuna yanıt olarak

    Valla alttan gelen gençler kurnaz ve akıl sahibi iseler.

    Bursamızda piştikten ve tecrübe sahibi olduktan SONRA gitmelerini tavsiye ederim. Yetiştiren takımına para kazandırarak olmalı.
    Çünkü doğup büyüdün yeri hiç unutmamalı insan.

    Örnekler dolu, giden ortadan kaybolur…
    Son yetenek sayılanlar, volkan şen ile selco.
    Bunlar yaktılar futbol hayatlarını .
    Birazda tabiki amatörce davranan son dönem bursamız önüne başkan. Olarak geçenlerde.

    Anladım a göre , maaşları verilmediği için bu hallere geldi bursasporumuz.
    Tabiki ne transfer olmak isteyen olur ne kalmak isteyen …

    Hayretler içindeyim, 4milyon Bursa’da doğru dürüst Adam çıkıp da sahiplenmiyor … ağzım açık kaldı.

    10
    1
 5. Bu A(yhan)li Akman ın yaptığı hainliktir,vefasizliktir.Bunun yaptığı aşikardır.Ama yönetimin yapması gereken bunun futbol hayatını bitirmek iken karşılıklı feshediliyor.Ayhan ın aldığını duyduğumuz 1.000.000.00€ parayı BURSASPOR Kulübünü alması gerekirken karşılıklı fethetmek nedir?YAZIK,YAZIK.

  11
  1
 6. Dirayeti bir yönetim ve başkanla bu işler başımıza gelmezdi neyse yapacak bir şey yok biraz ağır olacak belki ama camiyamız fosmuş meğer

 7. Seni yetiştiren, sana yatırım yapan bir kulübe ve en önemlisi de senden emeği olan kişilere yapılmaması gereken bir davranışı yaptı.

  7
  1
 8. şehirde ne kadar bursasporlu varsa ……. olarak andı seni…. yerın dibine girilecek durum…yetenegıne ınanan ınsan 1 sene 2 sene sonrada giderdi.. .ama ınsanda karakter olmayınca bunlar oluyor….

  7
  1
 9. Bir birinize laf yetişmek için geyik yapmayın
  Gençler Sadete Gelin Sadete
  En kızdığım hitap şekli aga ne buya
  Renkdaşım herkezinmi kafası kıyak
  Eee Netiçe ortada hoca beğenmezsin
  Başkanı beğenmezsin netice ortada biraz
  Yapıcı olun yok paran yoksa bende Başkan olurum
  Kolaysa olda Görelim yok zamanında niye anlaşma
  Yapmadınız kimse kimseyi ipotek altına alamaz
  Herkez kendi geleceğini vede çıkarını düşünür
  Herkezin Bi sabrı var Bi yerekadar sonramı?
  Sepeti koluna Herkes yoluna bu değişmez

 10. Işıklar Askeri Lisesinde 4 sene okuyacaksın daha sonra Kara Harp Okulunda 4 sene okuyacaksın sonra diyeceksin ki ben TÜRK ordusunda değil alman ordusunda subay olmak istiyorum. benim gözümde bu transferin özeti budur. akmanlar haindir, kendilerini yetiştiren BURSASPORA para kazandıracak şekilde sözleşme uzatmayan bütün topçular haindir

 11. Beceriksiz yoneticilerin cezasini futbolcu niye ceksin.ali haklidir.bir futbolcuyu helede istikbali olan topcuya bastan saglam sozlesme yapip uzun yillar kulube baglarsin.degerini bulunca para kazanirsin.

 12. Bursaspor aynı muameleyi takımıyla yıllarca emek vermiş Batalla ya da yaptı .Gitmek istedi diye kadro dışı bıraktı .Fanatikler oyuncuları dövdü .Futbolcusuna değer vermeyen bir yönetim geleneği var.Bu çocuğa yapılanlar durumun değişmediğini gösteriyor .Sportmenlik ve centilmenlik terk edilmiş durumda .

 13. Ali Akman seni beyeniyorduk seviyorduk. Sen nasıl doğduğun büyüdüğün şehre, yetiştiğin klübe bu ihaneti yaparsın. Bu kadar kişinin ahını aldıktan sonra zannediyormusun ki gittiğin yerlerde başarılı olacaksın. Yazık vefasızlık bencillik olduktan sonra geriye başarısızlık ve çöküş başlayacak senin için. Biz bu şehir bu takım sensizde olur ama sen bize yaptıklarından sonra yapamayacaksın

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu