İşte Afyon’un dilekçesi!

KARAR NO   ; 2017/06

KARAR TARİHİ       : 03.05.2017

 

İl. SPOR GÜVENLİK KUHULU TOPLANTİ KARAR TUTANAĞI

 

 

İlimiz merkezinde oynanacak olan spor müsabakalarında, “6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun “İl ve İlçe Spor Güvenine Kurullarının Oluşturulması” Başlıklı 4’ncü maddesi ve yine bu Kanunun Uygulanmasına Dair Yönetmeliğin “İl ve İlçe Spor Güvenlik Kurullarının Kurulusu, Görev, Yetki ve Sorumlukları” Başlıklı 5″nci maddesi kapsamında ti Spor Güvenlik Kurulu tarafından 03.05.2017 tarihindeki toplantıda ılınan kararlar aşağıda maddeler halinde çıkartılmıştır.

 

İI merkezinde oynanacak olan spor müsabakalarının güvenliğinin sağlanmasına ilişkin olarak müsabaka öncesinde, esnasında veya sonrasında spor alanları İle bunların çevresinde, taraftarların sürekli veya geçici olarak gruplar halinde bulundukları yerlerde veya müsabakanın yapılacağı yere gidiş, ve geliş güzergâhlarında şiddet ve düzensizliğinin önlenmesi amacıyla hazırlanan 6222 sayılı Sporda Şiddet w Düzensizliğin önlenmesine Dair Kanunim ve bu Kanunun uygulanmasına ilişkin hazırlanan 28505 sayılı Yönetmelikle belirlenen ı$ ve işlemler, görevli, yetkili ve sorumlu kişi. Kurum ve kuruluşlarca eksiksiz bir şekilde yerine getirilecektir.

 

04.05.2017 tarihinde ilimiz Atatürk Kapalı Spor Salonunda oynanacak Afyon Belediyespor – Bursa Durmazlar basketbol müsabakası ile ilgili olarak;

 

a) Müsabakada otuz (30) ö/H güvenlik personelinin görev almasına.

 

b) Afyon Belediye ile Bursa Durmazlar arasında oynanan daha Önceki lig ve play-off mutabık alırında taraftar gruplarının neden olduğu istenmeyen olaylar yaşanmıştır. 04.05.2017 tarihinde ilimizde oynanacak olan TUL Play-Off müsabakasına Buna Durmazlar Basketbol lakımı taraftarlarının gelmesi durumunda benzer istenmeyen olayların yaşanabileceği değerlendirildiğinden centilmenlik ruhuna gölge düşmemesi amacıyla oynanacak olan bu müsabakaya Bursa Durmazlar takımı taraftarının ALINMAMASINA,

 

c) Bursa Durmazlar takımını desteklemek Üzere çevre il ve ilçelerden gelebilecek taraftarların İlimize girişlerine irin verilmeyecekleri hususunun. Bursaspor Durmazlar Basketbol Kulübüne ve taraftar derneklerine Bursa Valiliğince (İI Emniyet Müdürlüğü’ne tebliğ edilmesine ve taraftarların ilimize gönderilmemesi konusunda gerekli tedbirlerin alınmasına.

 

d) Bursa Durmazlar takımı taraftarlarının gelmesi durumunda ilimize alınmayacağına karar verilmiş olup iş bu tutanak ile birlikte imza edilmiştir.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu