İstanbul’daki Olayların Takipçisiyiz

Geçtiğimiz sezon Beşiktaş maçında çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla yakalanan ve 4 ay cezaevinde kaldıktan sonra serbest bırakılan Teksas'ın tribün liderlerinden Selim Kurtulan, İstanbul'da polisle çatışan taraftarların gereğinin yapılmasını ve gelişmelerin takipçisi olacaklarını söyledi. Selim Kurtulan, gereğinin yapılmaması durumunda olayların her yere yayılacağını ifade etti.

İhlas Haber Ajansı'nın sorularını cevaplandıran Bursaspor'un ateşli taraftar gurubu Teksas'ın amigosu Selim Kurtulan, olayların üzücü olduğunu söyledi. Türkiye'nin hiçbir yerinde olay olmasını istemediklerini söyleyen Selim Kurtulan, "Ama ne yazık ki Türkiye'de bu olaylar oluyor. Bu olaylarla ilgili tek cezaevinde yatan seyirci Bursaspor taraftarıdır. Yapanların yanına kar kalıyor. Bursa'da 4 tane taş atıldı ama 4 ay cezaevinde yattık. Biz olaylarda yoktuk ama cezaevine atıldık. Biz bu olayların takipçisiyiz. Yapanlar cezasını çeksin" dedi.

"MÜDAHALE EDİLMEZSE ANADOLU'YA YAYILIR" Türk futbolunda kimsenin burnunun kanamasını istemediklerini belirten Selim Kurtulan, "Maçlara öyle gidilip gelinsin. Ne yazık ki bunlar oldu. Bir değil iki değil. İstanbul'da bunlar devamlı oluyor ama herkes es geçiyor. Böyle es geçerlerse bu olaylar Anadolu'nun her yanına yayılır. Ceza gelmezse devamı gelir. Ben yetkililere seslenmek istiyorum. Lütfen bu olaylara müdahale etsinler. Gerçekten suçlu kimse bulunsun" diye konuştu.

"BİZE 'TERÖR ÖRGÜTÜ' DEDİLER" Beşiktaş maçının ardından kendilerini çıkıp yerden yere vurduklarını anlatan Selim Kurtulan, "Terör örgütü, holigan dediler. Bir tane polis arabasının camı bile kırılmadı ama ne yazık ki 4 ay yattık ve mahkeme hala devam ediyor. Bursa'da bunlar olurken İstanbul'da İzmir'de bunların olmaması bizi üzüyor" şeklinde konuştu.

"YENİLSEK BİZE TAKIMIMIZI BAĞRIMIZA BASARIZ" Çarşamba günü Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde karşılaşacakları Fenerbahçe maçını değerlendiren Kurtulan, "Teksas olarak hedefimiz 125 otobüs gitmek. Buda 6 bin kişi yapar. Bizim hedefimiz bu. Bursaspor taraftarı çok büyük taraftar yensek de yenilsek de takımımızı bağrımıza basacağız. Takımımızı alkışlayacağız. Biz oraya yenmeye gidiyoruz. Takımın gücü belli. Tribünde güzel şovlar var. Oraya gelenler görecek. Bursaspor taraftarı takımını hiç bir yerde yanlız bırakmıyor. Bizim taraftarımız her şeyin en iyisini biliyor. Yenmeyi de, yenildiği zaman alkışlamayı da biliyorlar. Bizi bugünlere taşıyan herkese teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

OTOBÜS SAYISI 68'E ULAŞTI Öte yandan Selim Kurtulan, otobüs kampanyasına işadamlarından destek istedi. Sayının 68'e ulaştığını ifade eden Kurtulan, "Bursaspor'u bu zor ve tarihi maçta yalnız bırakmamalıyız. Ben destek verebilecek herkesin ortaya bir şeyler koymasını istiyorum. Bu maç bir daha kolay kolay yaşanmaz" açıklamasında bulundu.

Refik Fİdan İHA

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu