İstanbul’da kritik zirve!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in köşe yazısından alıntıdır.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ve kulüp başkanları dün sabah Ziraat Bankası’nda toplantı yaptı…

İstanbul’da dün çok kritik bir toplantı vardı… Borcu olan bütün kulüplerin başkanları, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’le beraber Ziraat Bankası’nda bir araya geldiler… Futbol Federasyonu ile Bankalar Birliği arasında yapılan anlaşmanın detaylarını konuştular… Biliyorsunuz, Süper Lig kulüplerinin 8 milyar 500 bin lirayı bulan tüm borçlarının, TFF ve TBB arasında yapılan mutabakat sonucu yeniden  yapılandırılması kararlaştırılmıştı…

Bursaspor Başkanı Ali Ay’a, görüşmenin detaylarını sordum, şunları söyledi: “Bizim için önemli olan verilecek kredinin faiz oranıydı. 413 milyon lira borcumuz var. Güncel faiz oranları geçerli olacaksa, yeni bir kredi kullanmanın mantığı yok… Bize, faiz oranlarının düşük tutulacağı söylendi. Şimdi borcu olan bütün kulüpler, Ocak ayı sonuna kadar gelir-gider tablolarını hazırlayıp, Ziraat Bankası’na gönderecek. Ardından yapılandırılacak borç miktarı ortaya çıkacak. Biz de hazırlığımızı yapacağız. Borcumuzun ne kadarını yapılandırırız şuan bilmiyorum. Kullanılacak kredinin geri ödemesi 7 ile 11 yıl arasında değişecek. Belki, kulüplere nefes aldırabilmek için geri ödemeler 1 veya 2 yıl sonra başlayabilir. Kulüpleri rahatlatacak bir proje… Umarım bundan sonra kimse hata yapmaz. Çünkü, önemli yaptırımlar gelecek.”

7 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. kulüpleri yediniz bitirdiniz. şimdi biraz daha yiyelim kökten süper lig bitsin diye uğraşıyorsunuz.
  ülkede futbol bitiyordu. bu yapılandırma yapılırsa komple biter kanaatindeyim.
  geçmiş olsun.

  33
  2
 2. Sayın Demireören zaten kulüp batirmiş birisi. Nasil federasyon başkani olmuş. Hayret. Kaç kere vergi affı geldi yine kulüpler borçlu. Menajerler kulüp başkanlarindan daha uyaniklar. Bizim Ali ve Demirören neyi çözecekler merak ediyorum

  25
  1
 3. Bırakın batsın bütün kulupler cezaları neyse çeksinler 2-3seneye yine aynı borca çıkacak hepsi boşa milletin parasını vermeyin bunlara

  11
 4. bugüne kadar ne krediler verildi yine aynı noktaya gelindi.. aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklemek ahmaklıktır

 5. Nasıl Liberal Ekonomi bu? Devlet korumacılığında serbest piyasa, rekabet piyasası(!). Bu uygulamanız ile ancak mezarında yatmakta olan Keynes’ in yüzünü güldürürsünüz.
  Koca koca adamların aldığı karara bak!…

 6. TC.Ziraat bankasının kaynağı MİLLETİN ORTAK KAYNAĞIDIR.
  Ziraat bankası bu şekilde milletin kaynağını çarçur edemez.Kulüplerde yanlışlar yapanlar kimler ise o bedelin en azından yarısını şahsi servetlerinden ödemelidirler.
  TFF başkanı ise önce PASSOLİG denen haksızlığa son versin.Suçu olmayan taraftar cezalandırılır.Bilet almadan binlerce hırsız stada giriyor ise bu PASSOLİG neye yarıyor.Taraftarın üzerinden para kazanıp yine cezayı masumlara yüklüyorlar.
  Sn.Başkanımız kulübü sağlıklı gelir kalemlerine kavuşturacak plan ve programları yapın,O çalışmalr olduğunda rahat ederiz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu