İstanbul’da gururu ve hüznü yaşadık

Tolga Öztaş/ Olay – 6 yıllık deplasman yasağının kalkmasıyla İstanbul‘a giderek Beşiktaş maçında takımlarını yalnız bırakmayan bin 900 taraftar ile biz de OLAY Spor ekibi olarak yollara düştük. Kameraman arkadaşım Kürşat Kapıcıoğlu ile birlikte önce Timsah Arena‘da toparlanan taraftarların nabzını tuttuk ve yolculuk ettik. 

KÜFÜRSÜZ TEZAHÜRATLAR

Deplasman kültürü başta bir şey. Bursaspor taraftarının takımına nasıl bağlı olduğuna bir kez daha şahit oldum. Herkes birbirinin tarzına saygı gösterirken yolda bazen yiyecek-içecek takviyesi için bazen de namaz kılmak isteyenler için camilerde durduk. Yalova‘dan yapılan feribot seferlerinde taraftarların bir araya gelerek daha büyük kalabalıklar oluşturması tabii coşkuyu daha da fazla arttırdı. Ancak feribotlarda ailelerin olması sebebiyle yapılan küfürsüz tezahüratlar da takdire şayandı. 

HİÇBİR TAŞKINLIK OLMADI

Hatta aileler çocuklarıyla birlikte yeşil beyazlı taraftarların şovlarını yakından izledi ve telefonlarına kaydetti. Ayrıca İstanbul’daki Çamlıca gişelerine kadar taraftarlara hiç bir şekilde güvenlik önlemi alınmadı ve hiç bir taşkınlıkta yaşanmadı.

Çamlıca gişelerinin ardından eskort eşliğinde trafik de kesilerek yapılan yolculukta Bursasporlu taraftarlar adeta kendinden geçti. Daha Avrupa yakasına geçilmeden yeşil beyazlı taraftarlar İstanbul’u Bursaspor tezahüratlarıyla inletti. 

Stada girişlerde yine sorun çıkmazken yeşil beyazlı taraftarlar hem Vodafone Arena dışında hem de içinde zaten farklarını hissettirdiler.

PATLAMAYI YAKINDAN HİSSETTİK

Karşılaşma sonunda ise Bursaspor taraftarı 1 saat 20 dakika sonra stattan çıkarılmaya başladığında biz de trafiğin kesildiği yoldan yukarı çıkıyorduk. Sadece 4-5 dakika gibi kısa bir süreyle hain saldırıdan yara almadan kurtulduk. Bizimle birlikte yaklaşık 15 araç patlamayı çok yakından hissetti. Herkes o an ne yapacağını şaşırdı. 

Olayın bir terör saldırısı olduğunu öğrendiğimizde minibüsün içinde bir hüzün hakim oldu. Bu yolculuk esnasında coşkuyu, acıyı, korkuyu, endişeyi, hepsini bir arada yaşadık. 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu