İsmail’in dipten zirveye yükselişi

Engin AKSÖZ – Yeni Dönem

Akhisar Belediyespor’un formasını giydiği 2 sezon içinde kadronun as oyuncusu olmayı başaramamıştı İsmail Konuk. Pozisyonunda oynatılan Brezilyalı stoper Douglao’nun back up’ı (yedeği) rolünü peşin peşin kabullense de, hiç umudunu yitirmedi İsmail, bir gün sıranın kendine geleceğini düşünerek sabırla bekledi. O sıralar Akhisar Belediyespor’un başında bulunan Hamzaoğlu en çok mesleğine duyduğu saygıyla, idmanlarda gösterdiği özverisine hayrandı İsmail’in; kulübede sırasını beklemeyi sorun etmeyen oyuncusunu her fırsatta ödüllendirip, forma vermeye çalıştı.

YOLLARI YENİDEN KESİŞTİ

Hamzaoğlu ile İsmail Konuk’un yolları 2 sezonluk bir aradan sonra bu kez Bursaspor çatısı altında birleşecekti. Ekonomik kriz içindeki kulübün transfer için ayıracak fazla bütçesi olmayınca, Hamzaoğlu yeşil beyazlı camiadaki ikinci sezonunda Serdar Aziz’in ayrılmasıyla boşalan stoper mevkii için eski öğrencisi İsmail Konuk’un yanı sıra, orta alana takviye için ayni kulüpten Merter Yüce ve Bilal Kısa’nın isimlerini yazıp, yönetime rapor edecekti. Bilal’la Merter’i az çok tanıyan taraftarla, yerel spor medyası hiç ön plana çıkamamış İsmail Konuk’a yüksek sesle itiraz edip, ilk günden tavrını koydu. Serdar Aziz gibi bir yıldızın halefi olarak Akhisar’da bile yedek beklemek zorunda kalan İsmail Konuk olacak şey değildi.

İKİNCİ MAÇTA PROTESTO

Daha ikinci haftada Medipol Başakşehir önünde oynanılan kötü futbolun doğal sonucu olan 2 farklı yenilgi; Hamzaoğlu’na ön yargılı yaklaşan taraftar gruplarını, sahada fazla bir varlık gösteremeyen Akhisar grubuyla birlikte protestoların hedefi haline getirmeye yetti de arttı bile. ‘Burası Bursa, Akhisar değil’ sloganları Hamza hocayı olduğu kadar, üç oyuncuyu da derinden etkilemiş, bir zamanlar kader birliği yapmış dörtlü haftalarca kendilerine gelememişti.

MUHTEŞEM DÖNÜŞ

Hak etmediği tepkilerin sonucu psikolojik olarak çöken Bilal Kısa geçirdiği uzun süreli sakatlığının da etkisiyle hala toparlanamazken; Merter Yüce’yle İsmail Konuk Hamzaoğlu’nun en güvendiği oyuncular olarak ilk 11’in değişmezleri arasına girmeyi başardı. Dakika verildikçe öz güvenlerini kazanıp, boş adam olmadıklarını kanıtlayacaktı iki oyuncu da belki ama, İsmail Konuk sanki yeniden formatlanmışçasına adeta küllerinden yeniden doğup, ikinci baharını yaşamaya başlayacaktı. Çok değil birkaç ay öncesinde ıslıklarla protesto edildiği tribünlerden, Antalyaspor maçı bitiminde üçlü çektirme daveti alması ‘çok çalışmasıyla, sabretmesinin bir sonucuydu’ başka bir şeyin değil.

İKİ KEZ OYUNDAN ATILDI

Penaltı yaptırıp, iki kez kırmızı kartla sahadan atılan İsmail Konuk an itibariyle Sivok gibi deneyimli bir stoperin sakatlık nedeniyle yer alamadığı savunmanın göbeğinde emniyet sübabı görevini yapıyor. Üzerindeki baskıyı üzerinden atıp, iyice rahatlayan başarılı oyuncu zor pozisyonlardaki soğukkanlılığı, kademelere cesaretle girmesi ve topu oyuna sokabilmedeki becerisiyle Antalya maçının en çok dikkat oyuncusuydu belki de. Futbolda çalışıp azmedene, hiçbir şey zor değil; yeter ki giydiğiniz forma ağırlığınızı kaldırabilsin. Protestolarla dünyasının karardığı günlerden, omuzlara taşınmaya rakam kalan İsmail Konuk hedefi Bursaspor’da oynamak olan her futbolcuya rol model gösterilecek noktada duruyor ki; yüz kere değil bin kere helal olsun.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu