İsmail Ertekin “Hayret ettim!”

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin 2022-2023 sezonunun ilk antrenmanında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ertekin, “Yapılan anlaşmaların da önemi var. Geçmişi hep suçluyoruz ama ben iki genç futbolcumuzdaki maddeleri görünce hayret ettim. Öyle garip maddeler var ki inanamıyorum. ‘İki maç üst üste oynayamazsa mukavele feshedilir’ maddeleri var. Bu anlaşmaları kim yaptıysa kulübü dinamitlemişler. Bursaspor’un en az 10 milyon TL’nin üzerinde kaybı var. Hem maddi hem manevi kayıplarımız var. 10 yıl emek verilen çocuklar 1 TL vermeden gidiyorlar. Bizim için üzücü bir durum. Bizler burada olduğumuz sürece bunları başımıza gelmemesi için çaba sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

O Dönem Yetişen Futbolcular 23 Milyon Euro’ya Satılmış
Herkesin bir devri var Faruk Korkmaz 2007-2013’te çalışmıştı. O dönemde yetişen oyuncuları daha sonra sattığımızda 23 milyon Euro’ya satılmış. Demek ki geçmişte başarılı bir altyapımız varmış. Sonrasında da baktığımızda Euro ile sattığımız oyuncu yok. Hele ki son 2-3 yılda Sonrasında yukarıda da aşağıda da başarısızlık var. Altyapıda görev yapan herkese teşekkür ediyorum ama bazen başarılı olunur, bazen olunmaz. Şu anda taksit ettiğimiz durum bu. Bu proje benim projem ve arkasında duruyorum.

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Sayin Ertekin
  2 maç üst üste oynamayan sözleşme
  Fesh eder maddesini hangi yönetim ve
  Hangi yönetici yapti ise tespit edilmeli
  Önce kamuoyuna sonra da kulübü
  Kötü niyetle yönetmek adi altinda
  Mahkemeye maddi ve manevi
  Tazminat davasi açilabilir

  44
 2. İsmail Ertekin hoca tam isabet atışlar yapmış eski yönetim kuruluna çok iyi cevaplar verdi vakifkoydeki değişim ve tespitleri çok doğru şuda gerçek bu kadro ile ısı çok zor keşke 3veya4 transfer yapabilseydik en büyük Bursaspor

  26
 3. Böylesi dürüst geçmiş yaşantısı olan biri umarım Bursaspor’da da yoluna koyacaktır uğraştığı işleri. Güveniyoruz sana Ertekin.

  23
 4. Bu sözleşmeleri yapanları Allah bildiği gibi yapsın rezil insanlar bu kadar insanın ahıni alıyorlar ve utanmadan sıkılmadan alacaklarını istiyorlar o zaman bizde maçlara para verdik kombine aldık forma aldık bizde geri isteyelim takım küme düştü yazıktır günahtır 10 sene emek verilen ve bir kuruş kazandırmadan gidiyorlar gidenlere haklarımı helal etmiyorum onlarada yazıklar olsun tugbey. Ramazan vefasız İsmail Ataberk a.a birsenede topçu olduklarını sandılar vefasizlar en büyük bursa

  20
 5. Hocam başarilı olacağınıza ve doğru yolda olduğunuza inanıyorum. Hakan Cenkciler in yerine Faruk Korkmaz ın getirilmesi ve geçmiş istatisliklerin irdelenmiş olması da başarmak için ne kadar istekli ve azimli olduğunuzun göstergesi. Geçmişte Hakan Cenkciler le de Faruk Korkmaz la da aynı takımda futbol oynamış ve her ikisinin de karakterlerini çok iyi bilen bir kardeşiniz olarak bu çok doğru hamlenizden dolayı Sizi tebrik ve takdir ediyorum.

  18
 6. Çünkü hiç birinin cebinden gitmediği için oyuncuları ikna etmek için osuruktan teyyare bir sözleşmeler yapmışlar.
  Kendi şirketlerine bir çalışan alırken yaptıkları sözleşmelerine baksak adamın donunu bile isterler.
  Burada başa gelen kişi veya kişiler Rahmetli Yazıcı gibi benimsemez ise hiç birşey olmaz.

  Hiç bir zaman unutmuyorum 12 yıl önce yazıcı istifa diye bağırırken yanımıza yaşlı bir dayı geldi siz dua edin bu adama birşey olmasın yoksa Bursaspor’u kimse tutamaz dedi ve gitti.
  O dayı geleceği görmüş.

  13
 7. Sn Ertekin, bu sözleşmeleri kim yaptıysa ne demek?
  Bunu siz bilmiyorsanız taraftar nereden bilecek?
  bilmeden konuşan, topu mevcut yönetime atan bir sürü insan var.
  Bu da gereksiz şekilde kaosa ve kargaşaya yol açıyor.

  8
  27
 8. hocam sen de mi masal anlatıyorsun…yani 60 yıldır bu kulüp binlerce futbolcuyla mukavele yapmayı becermiş ama tüh bu adamlarla nasıl yapılır bilememiş…bu kulüpte sözleşme hazırlayacak bir tek avukat bile yokmuş haaa???desene şuna adamların üç kuruş alacakları verilmemiş (umarım kasıt yoktur bunda) otuz üç kuruş gelecek bonservisler yakılmış….bırakın masal anlatmayı doğru konuşun ki size de güvenimizi kaybetmeyelim…ki İsmail Ertekin ismini duyunca içimize güven doğmuştu..sen de böyle konuşursan biz kime güvenelim???

  3
  63
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Valla arkadaşım kusura bakma ama senin yorumlarının bende bıraktığı izlenim kısaca,
   a- derdin üzüm (Bursaspor) değil, bağcı (belediye ya da bu yönetim)
   b- gözün terazinin ibresinde değil, kefesinde kim oturuyor onda.
   c- Bursasporlu falan değil, Bursaspor üzerinden 3 oy daha fazla nasıl alabilirimin hesabında ki bir siyasetçisin.
   bunu anlamak için üstün zekalı olmaya gerek yok.
   keşke elimden ”buraya siyaset sokmasan!” demekten başka şeylerde gelebilse..!
   elbette ”siyaset yapma!” herkesin hakkı. ancak burası yeri değil.
   çünkü burası farklı, farklı görüşten insanların bir potada eridiği ”BURSASPOR TARAFTAR SİTESİ!”

   16
   2
 9. hocam yüz ifaden bile doğruyu söylemediğine işaret…bari 60 yıldır var olan sözleşmelere bakarak yeni sözleşme yapsalarmış…buna saf taraftarları inandırırsınız ancak….peki bu mukavelelerin kimileri kamat kimileri adanur tarafından yapılmıştı…hepsi mi yanlış yapılmış??? o halde ben hukuk kurullarından şikayetçiyim…böyle saçma bahaneler sana hiç yakışmıyor…..

  2
  50
 10. hocam eski yapılan yanlışları,başarısızlıkları dile getirip amacına ulaşamayacak açıklamalar yapmak yerine kulübün üzerindeki negatif havayı takım üzerinde sirayet ettirmesen

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu