İsmail Ertekin “Bursaspor’un büyüklüğünü göstereceğiz”

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde imza töreninde açıklamalarda bulundu.

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, “Bursaspor’da tavanından tabanına kadar yıllarca görevler yaptım. Ama 18 senelik bir boşluğumuz var. Çok heyecanlıyım. İnanılmaz arzuladığım bir görev. Hem teknik hem de idari açıdan umarım katkı sağlarım” dedi

Ertekin, “Onun için buradayım. Bu yıl diriliş yılı… Biz de bu lafın altında kalmamız gerekiyor. Sadece teknik adam ve yöneticiler beceremez. Taraftarımız ve basınımız birlikte olursak beceririz. Birliktelikten taviz vermeyelim. Geçmişteki kötü olayları unutalım ama onlardan da ders çıkartalım. Hep birlikte yükselişe geçeceğiz.

Bursaspor çok büyük bir kulüp. Yerimiz belki kötü olabilir ama biz büyüklüğümüzü her daim göstermek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

İsmail Ertekin, bir soru üzerine, “Kulübümüz 2. Lige düştü. Gelirler düştü. Borçlar inanılmaz artış gösterdi. Kulüp zor durumda. Tabandan tavana kadar daralmaya gitmemiz gerekiyor. Daralmaya gideceğimiz için idari ve teknik kesimde daralmalar olacaktır. Kimsenin gücüne gitmesin. Hak edenleri çalıştırmak ana amaçlarımdan bir tanesi. Tabandan tavana kadar başkan ve yönetimle anayasa yazmak istiyoruz.

İnşallah bu düşüncemiz gerçekleşir. Türkiye’de A Milli bazında başka kulüplerde oynayan birçok futbolcumuz var. Yabancıların verdiği zararları izole etmeye çalışacağız. Alt yapıdan gelenlerle mücadele vereceğiz. 1989 yılında alt yapıdan gelenlerle Süper Lige çıktı. Sinekten yağ çıkartmak istiyoruz. Özer Hurmacı bunlardan biri olabilir. Uğur Kaan statü gibi bakarsanız kalabilir. Ama bu Fenerbahçe’nin opsiyonuna bağlı. 2005’li kardeşimiz var. Fenerbahçe talip. Yönetimimiz temaslarını sürdürüyor. Kar-zarar hesabı yapılacaktır. Bizden oyuncuyu bonservisiyle istiyor. Bu tahtayı bir şekilde açmamız gerekiyor.

Alttan oyuncu getiremeyeceğiz. 5 yıl 7 yıl sonra yıkım olacak. Bursaspor’u 5-7 yıl sonra daha kötü durumda görmek istemiyorsan maddi desteğe ihtiyacı var. Bursaspor ile birlikte Barcelona’ya gitmiştik. Maçta bir yazı geçiyordu ‘En üst noktada görmek istiyorsan maddi destek var’ yazısı dolaşıyordu. Sakaryaspor’da görev yaparken 30 bin seyirciye oynuyordu. Bursaspor olarak 40 bin taraftara karşı hiç oynamadık” dedi.

4 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tahta açılmazsa bu kadro. Kesin düşer menemen maçında görüldü kaleci deniz olmasaydi farklı mağlup olurduk

  24
  9
  1. @Rumuz yorumuna yanıt olarak

   İsmaal Hoca basın toplantısına sağroş gelmiş. Toplantıdan önce Kültürpark Yusuf Restoran’da kafa çekiyormuş diyollar. Bahçede görmüşler. Fıskiyeli havuzun yanında.

 2. Anlamadığını söyleyen arkadaşlar canlı yayını dinleselerdi biraz zamanlarını ayırıp gayet net anlayabilirlerdi. Adam diyor ki ben sakaryada aynı ligde mücadele ederken 30 bin taraftara oynuyordum madem büyük bursaspor taraftarısın o zaman 40 bin kişinin her maça gelmesi gerekir. Ama bursaspor taraftarı yıllardır herkesi eleştirir destek desen destek falan yok.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu