İsmail Ertekin “Başkanımız Aktaş’a teşekkür ediyorum”

Bursaspor Sportif Direktörü İsmail Ertekin, Afyon kampında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İyi bir kamp dönemi geçiriyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Genç kardeşlerimiz inanılmaz bir özveri ile çalışıyorlar. Abileri de onlara çok güzel destek veriyor. Genç ve acemi bir takımız. Ama biz elimizden gelen gayretle doğru işler yapmak istiyoruz. Teknik ekibimiz gece gündüz demeden çalışıyorlar. Bu durumdan oldukça mutluyum. Ben bir Bursasporlu olarak mutluyum. Yüzde 90 Vakıfköy patentli bir takımla buradayız ve ligde böyle başlayacağız. Eğer bu arkadaşlarımız sezonu iyi bir şekilde bitirirlerse hem Bursa hem de Türkiye adına mükemmel bir görüntü olacaktır. Bursaspor geçmişte bunu yaptı yine yapacaktır.

Bursaspor olarak bir sınav veriyoruz. Biz bu sınavdan alnımızın akıyla çıkıp çıkmayacağımızı sezon sonunda göreceğiz. Son 10 yılda bu kulüp çok kötü yönetildi. O yüzden bu pozisyondayız. Eskiden Avrupa’da konuşulan Bursaspor, bugün bırakın Avrupa’yı neleri konuşuyoruz. İyi yönetilmeyen bir Bursaspor’dan dolayı bu duruma geldik. Bu sene ya bu kulübü ayaklar üstünde tutacağız ya da bu markayı hep birlikte yerle bir edeceğiz.

Bursa’yı göreve çağırıyorum. Herkes maddi manevi destek çıkması gerekiyor. Kötü yönetenleri de göreve çağırıyorum. Başka türlü kurtuluşumuz yok. Geçmişte hatalar yapılmış olabilir. Kimse bu takımın kötü olmasını istemez. Taraftarımıza da çok iş düşüyor. Geçen sene birinci maçtan son maça kadar devamlı ceza yemişiz. Bu yıl hiç ceza yemeden, üstüne maddi ve manevi desteklerini taraftarımızdan bekliyorum.

Kulübe büyük destekler veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a çok teşekkür ediyorum. Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımız maddi ve manevi büyük destekler sağlıyorlar. Doğru işler yaptıklarını düşünüyorum. Bizler de elimizden geleni yaparsak bu kulübü ayakta tutarız. 1989 yılındaki Süper Lig’e çıktığımız bir takımımız vardı. Dışarıdan hiçbir oyuncu olmadan Bursalı genç kardeşlerimizle Süper Lig’e kadar çıkmıştık. O yıllarda bunu yaptıysak yine yapabiliriz diye düşünüyorum. Bunun için şehrin bütünleşmesi gerekiyor.

Maddi desteklerin karşılıksız olması gerekiyor. Kulübe verenlerden çok alanlar olmuş. Bundan sonra vermek için insanlar gelmeli. Bir sistem kurmalıyız. Gelecek yıllarda da devam ettirmeliyiz. Bir anayasa gibi düşünebilirsiniz. Bunun yapacağız. 8-10 yıldaki tablo çok kötü.

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Selim yorumuna yanıt olarak

   Ulan bir kerede muhalefet etmeyin. Böyle yapa yapa bu kulübü parça parça ettiniz. Sizler böyle yaptıkç
   en sonra te

   9
   4
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Evet hangi camia lafı yalnış mı ? Bu takımı buralara camia getirmedi mi ?
   Taraftar getirmedi mi . Blok oylarla gelen başkanlar getirmedi . Hiç birşey sabrı olmayıp oyunculara durma söven taraftar getirmedi. Sanayi sahip çıkmayan camia getirmedi.
   Bu belediye başkanının Başkan sırf partisi yüzünden antipatik bakmanın manası yok . Adamın takımın için yaptıklarına bak. Emin geldi bu adama atar yapmaya kalktı sen kimsin ki buna kalkıştın . Şehir takımları belediyeye muhtaçtır arkadaş bunu kimse unutmamalı. Hala eski belediyelerden gelen mallar mülkler satılıyor da 3 kuruş giriyor kasaya . Keşke satmadan yatırımlarımız olsa ama bu yani masa da ki yemek .

   3
   2
  1. @16 BURSASPORLU yorumuna yanıt olarak

   Güzelim kulübün ismini AK Bursaspor yapın olsun bitsin.Rahmetli İbrahim Yazıcı başkan siyasileri klüpten uzak tuttu Şampiyon olduk.Klübe siyaset bulaştı şimdi burdayız.Bursaspor sportif direktörümüsün AK Parti sözcüsümüsün.

   5
   6
   1. @FATİH yorumuna yanıt olarak

    Rahmetli mi uzak tuttu ? Ya valla bişi bilmiyor bizim insanımız. Bide takımın adını ak falan olacak .
    Rahmetli başkanın kaç kere Bülent Arınç’a gidip vergi borçları için gittiğini ki şampiyonluk Dan sonra da dahil onca para gelmesi üstüne dandik yapılan transferlere rağmen . ( insua,nunez,stayner gibi Çek çöp . Bugün ali Koç bile gidiyor . Bu ülkede futbol bu arkadaş maalesef . Rahmetli başkanımızın dik duruşu bunu unutma iyi unutma unutuyorsan oku tüpçünün başkanlığına karşıydı . Siyasi partilere falan değildi Z hepsine aynı mesafedeydi . Kendisi zaten 2 dönem millet vekilliği yapmıştır gayette normal.

    1
    2
 1. Bu İsmail Hocada müthiş bir piizman tipi var. Resmi d çok güzel çıkmış. Şöyle yana doğru kaykılmış, sanki Ankara Yolu Et Balık’ın arkasındaki Karapınar’da Ala Balık lokantasına oturmuş, kaşarlı ala balığı söylemiş, bi de 35’lik Efe Gold açtırmış, akşam serinliğinde bi çınarın altına masayı kurmuş, ufaktan demleniyormuş gibi bi hali var.

  4
  3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu