İşler de kafalar da karışık!

Herkesin arzu ettiği bir şeydi aslında olağanüstü kongre kararı ama öyle bir zamanda geldi ki kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

Bursaspor, kalan maçlarda neler yapacak?
Kulübün ne kadar borcu var?
Başkan Ali Ay‘ın kulüpten alacağı ne kadar?
Başkan Ay, alacağını hemen mi tahsil etmek isteyecek.
Allah göstermesin ama olumsuz bir durumda başkan ve yönetici adaylığı noktasında sıkıntı yaşanır mı?
Teknik Direktör Samet Aybaba, bu stresli süreci iyi yönetebilecek mi?
Futbolcular, kendilerini göstermek için daha fazla mı mücadele edecek yoksa alacak derdine mi düşecek?
Soru soru soru…
Kentli, taraftarlar, Bursaspor‘u sevenler bu soruları soruyor ve kendilerince cevap üretiyor.
Yani Bursaspor‘da işler de kafalar da karışık.
Bence öncelik takıma verilmeli.
Zorlu maçlar bekliyor bizi.
Hataya yer yok.
Hatanın telafisi olmaz zaten bu saatten sonra.
Kriz iyi yönetilmeli ve kalan maçların en az kayıpla geçilmesi için ciddi bir eylem planı hazırlanmalı.
Yukarıdaki soruların ve diğer sorunların kesinlikle tesislerin içine girmesine izin verilmemeli.
Futbolcular da en azından kalan maçlar için kenetlenmeli.
Varsa aralarında sorun, gidermeli ya da sezon sonuna kadar ötelemeli.
Kılıçlar, sezon sonunda çekilmek üzere bir kenara bırakılmalı.
Taraftar zaten tehlikenin farkında.
Üst düzey motivasyon için tribünlerin takımın arkasında olacağına yürekten inanıyorum.
Artık top teknik heyet ve futbolcularda.
Klasik bir söylem olacak ama aldıkları paranın, gösterilen ilginin, gösterilmeyen tepkinin karşılığını kalan maçlarda verebilmeliler.
Kongre süreci ikinci planda ama oradan da takıma katkı sağlayabilecek bir atak gelmeli.
Son kongrede 4 başkan adayı vardı.
Ciddi olan, projeleri bulunan, kulübü daha yukarıya taşıyacağına inanan her kim varsa yarından tezi yok “ben adayım” diye sesini yükseltmeli.
Adaylar “ben adayım” diye sesini yükseltmeli ama sonra susmalı ta ki ligde kalmak için yeterli puanlar toplanana dek.
Çünkü Bursaspor ekstra bir strese ekstra bir gerginliği kaldıramaz.
Muhtemel tartışmalar, takıma zarar verebilir.
Köprüyü geçtikten sonra herkes eteğindeki taşları dökebilir.
Ağızlardan düşmeyen ama öze gelince pek uygulanmayan bir gerçek var o da; başka Bursaspor yok…

Kaynak
bursamanset

15 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @volkan yorumuna yanıt olarak

   Bayern Münih başkan olarak zengin birini seçmiyor, takımı seven, bu işin tüm kademelerindebulunmuş, tecrübeli ve saygı duyulan beckenbauer’i seçiyor.

   Son seçimlerde 4 aday vardı, bu adaylardan ikisi tavşan adaydı. Yani Ali Ay’ın seilmesi iin, oyları bölmek için seçimegirdiler. Çünkü, Ali Ay’ın oyubelliydi. 2 adaylı seçimde kazanma ihtimali yoktu, başarısız olmuştu.

   Şimdi yine seçimler var. Herkesin birleşeceği, ona güvneceği, bu işi bizden daha iyi yapar diyeceği, herhangi bir siyasi gruba angaje olmamış, herkese eşit mesafede, dürüst ve bursaspor için emek verecek birisi gerekli.

   Böyle bir aday maalesef yok. Çünkü bu yeterlilikte adam yok. Kendini geliştirmiş, bu işi bilen , bursaspordan almaya değilde vermeye gelecek bir aday yok. Burası, bursaspor üzerinden prim yapma yeri değil. akrabasını tanıdığını kulübe sokma yeri değil.

   Liyakat önemli.

   22
   1
    1. @Musa Celebi yorumuna yanıt olarak

     Doğrusubursasporlu bir çok eski futbolcu, bihassa şampiyonluk senesinden, para almadan kulüpte çalışmaya razı olurlar, kaptan ömer, ali tandoğan hatta batalla gibi, bunları yöntimde çalıştıracak ve mali işleri idare edecek bir başkan, yönetimde yer alabilir. Teknik direktör olarakta içlerinden birisini seçebilirler. Hatta irfan buz teknik adamda olabilir, altyapıyıda koordine edebilirler. alsınlar işte ellerinde fırsat var, kendilerini göstersinler.

     Amainsanaoğlu olarak, mutlaka aralarına ikilikler bencillikler benim dediğim olucak diyenler ıkar. Dolayısıyla aralarında hepsine karşı otorite kuracak ve futboldan anlayan birisi gelsin. En baştaki kişi, kulübün soyulmasına , akrabacılığa, tanıdıkçılığa yer vermesin.

     Eğer bursa sanayisinden iş adamlarından birisi olmazsa daha iyi olur, böylece, sanayici ve işadamları, neden ben orda değilim demezler ve hepsi katkı yapmaya çalışırlar. sanayiciler dıkşarıdan destek versinler, futbolu bilenler, herbiri kendi sorumluluk alanlarında görev alsın ve dışına çıkılmasın, başarısız olan başkan tarafından değiştirilsin.

     Başka ise, hem sanayi ile hem futbol ileilgilenenleri koordine etsin. Böyl birbaşkan adayı kim olabilir bilmiyorum. hem eski futbolcularla arası olan hem futbol camiasıı biln hemsanayi ile iletişim kurabilecek amasanayici olmayan bir başkan adayı olursa, seçimi bence kazanır.

 1. Cavit Çağlar ve medyası takımın yakasından elini çekerse biraz olsun rayına oturur bu kulüp. Hatırlayın, Cavit Çağlar’ın hapiste olduğu dönemde kulüp tarihindeki en büyük başarılarımızı yakalamış olmamız tesadüf değil.

  37
  2
 2. Futbol kulüpleri futbol aklı olmadan yönetilirse sonuç bizim gibi kaçınılmaz oluyor. Bu iş sadece para koyarak olsaydı muhtemelen biz de daha iyi durumda olurduk. Ali Ay bu kulübe zor günlerinde destek oldu inkar edemeyiz. Ama teknik direktör seçimi ve transfer konularında yaptığı hatalar kulübü içinden çıkılmaz duruma getirdi. Şimdi hikayenin hiç istemediğimiz şekilde sonuçlanma ihtimali bile var. Bu kent ve kulüp herkese borcunu öder. Kendisine yakışan ayrılırken alacakları konusunda kulübü zora sokmamasıdır. Bize düşen ise bu yaşadıklarımızdan ders alarak daha doğru insanlarla yola devam etmektedir diye düşünüyorum.

  14
  2
 3. Futbolcu ve teknik heyet bundan sonra kahramanlıga mi soyunacak yoksa aç kurtlar gibi paranın derdine mi düşecek kahramanlığı seçenler gönüllüleri feth edecek ve ödülünü de alacak inşallah karakterli bir kadromuz vardır hem bizi hem kendilerini ele güne rezil etmezler

  11
 4. Çalışan bir makinayı bozdular, sonra dur bakalım yapabilecek miyiz dediler, yapamayıp tamiri imksansız hale getirdiler, yakında amaan banane deyip atacaklar. Bu hem ay hem de baba için geçerli.(adamların soyadları bile aynı neredeyse ruh ikizleri.=

 5. TR BUNUN İÇİNDE YARIM ASRIN GEÇİREN BİZLERİN
  KURTULUŞ REÇETESİ
  MUTLAK AMA MUTLAK SURETTE
  TARAFTAR FUTBOLCU BİRLİKTELİĞİNİ N SAĞLANMASI
  FUTBOLCUYA SAHAYA ÇIKTIĞI ZAMAN TARAFTARININ KAYITSIZ ŞARTSIZ ARKASİNDA OLDUĞUNU GÖSTERMEK
  DİĞER HUSUSTA TRUBUNLERİ HER NE ŞEKİLDE OLSUN DOLDURMAK İÇİN YÖNETİM TARAFINDAN ADIM ATILMASI İLK HAMLEDE BİLET FİYATLARI NE OLURSA OLSUN DÜŞÜRÜLMELİ
  KISACASI
  RİZE MAÇI SAHA İÇİ VE SAHA DIŞI GÖRÜNTÜ YAŞANMAYA DEVAM EDERSE BİZ BU İŞİN ALTINDA KALIRIZ
  400 MİLYON BORCLA DÜŞEN BURSASPOR
  TARİHİN DERİNLİKLERİNE INER

  7
  1
 6. Düşelim 5 yıl 2 ligte takılalım alt yapı ile beraber tekrar yukarı çıkıp şampiyonluğa oynayalım.Başka türlü bu durumdan kurtulacagız gibi gözükmüyor bu sene düşmezsek seneye düşeriz seneye düşmezsek bir sonraki sene düşeriz .Kanser gibi kesip atmak lazım.

 7. Bursaspor sevdalıları şu an takımın düzlüğe çıkması gerekir bunun için ne Ali Ay ,ne bilmem kim inan ki umrumda da değil aslında herşey görünüyor ortada 3 milyonluk şehirde 13 bin kişi gelirse maça olmaz birlik bu mu Bursasporluluk bu mu herşeyden önce taraftar stadyum da olucak düşünsenize 35 bin kişi Sivas maçında stadyumda ne olur biliyormusunuz o maça başatan 2-0 başlarsınız Bursaspor u seven maça gelir yok öyle sosyal medya dan yorum yaz yorum oku bundan sonra bu şehir 3 milyon 30-35 bin olamaıyor ise takımı kurtaramayız sonra son maçlar ne oluyor ne yapalım demeyelim lütfen gerçekten çıkarsız sevenler maça gelsin bırakalım hoca şunu oynatsın bırakalım tirbün liderleri öyle yapmışı boşverin siz sevdanıza sahip çıkın en azından sezon sonu her taraftar şunu kendine sorsun ben ne yaptım diye

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu