İşin kolayına kaçıyorlar

Yabancı oyuncu statüsüyle ilgili bir açıklama da Bursaspor Başkanı Ali Ay'dan geldi. Bursa Hakimiyet'in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Ali Ay, uygulanan kuralın kesinlikle değişmesi gerektiğini, değişeceğine de inandığını söyledi.

Ali Ay Kulüpler Birliği Vakfı toplantılarında kuralın değişmesi konusunu sürekli gündeme taşıdığını belirterek, “Bu ilk gün de bu kuralın yarardan çok zarar getireceği görüşünü savundum. 14 yabancı oyuncu sayısı fazla. Kulüpler Birliği’nde başkanlara kaç kere ‘Böyle saçma şey olmaz’ dedim. Herkes işin kolayına kaçıyor. ‘İlk 11’de altyapıdan çıkmış 2 oyuncuyu oynatma zorunluluğu getirelim’ diye öneri sundum. Ama kabul görmedi.” dedi.

İLGİLENMEZSEN SONUÇ ÇIKMAZ

Ali Ay konuyla ilgili açıklamalarını, “Biz altyapıya önem veriyoruz. Bazı kulüpler işin takipçisi olmuyor. Altyapıya inanacaksın, iyi antrenör getireceksin ve ilgileneceksin. İlgilenmezsen zaten fayda alamazsın, oyuncu da çıkmaz. Ben bu kuralın değişeceğine inanıyorum. Kulüpler Birliği’nde sayı konuşulmadı ancak 8-10 arasına iner diye tahmin ediyorum.” sözleriyle tamamladı. Bu amaçla kadro mühendisliğini oturtmaya çalıştıklarını belirten Ali Ay, “Biz kiralık yabancı oyuncu alırken de bunu hesapladık. Altyapıdan çıkan oyuncularımızı bu sezon yetiştirerek önümüzdeki yıl doğrudan oynar hale getirmeyi düşünüyoruz. Samet hocamız da bu doğrultuda plan yapıyor” diye konuştu.

20 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Samet hoca bizim için büyük şans hocayı küstürecek veya yuhalamak , küfür etmek gibi kötü şeyler yapılmamalı
   hocamız elinden geleni yapıyor bence samet hoca sayesinde borçlarımızı 3 sene içerisinde yarıya indiririz
   arasıra maç beraber kaldığımızda , kaybetttiğimiz samet hocayı tribüne çağırıp yanında olduğumuzu belirtelim yönetimede göz dağıda vermiş oluruz önceki senelerde hamza , le guen gibi adamları yuhalayarak yollandı örn hamza ilk yarı 5 inci olarak bitirtmişti bizi ondan sonra taraftar yuhaladı , küfür etti adam gitti normalde ali ay hamzanın istediklerini iyi oyuncuları getirseydi üst sıralarda olurduk ama ali ay para yok dediğinden hamzada gitti iş yapmayan adamları getirdi bence burada hiçbir hocanın suçu günahı yok samet hoca 30 küsür oyuncu sundu bunlardan sadece 8 ini getiridiler tek santiagoyu scot ekibi getirdi artık taraftar aklını başına toplayıp takıma destek vermeli yoksa destek verilmezse yuhalanırsa , küfür edilirse bu sene düşeriz kurtarıcı batalla , aziz ve harun yok bu sene armamızın ve bursasporun kıymetini bilelim

   25
 1. iyi de fedarasyon sana 14 tane yabancı futbolcu al demiyor ki sen grozow joviç john ve adını sayamadığımız bir sürü kalitesiz yabancı alcağına altyapıya yatırım yapsaydın şu anda belki de bursasporun bu kadar borcu olmayacaktı.kendi başarısızlığınızı örtmek için hemen günah keçisi ararsınız.

  27
  2
 2. İyi de 14yabancının serbest bırakılması demek gidin 14 yabancı alın demek değil. Alma kardeşim. Alıyorsan da adam gibi5 tane al. Gidip bütün çer-çöp ne varsa getiriyorsunuz.

  19
  1
 3. Daha birkaç sene öncesine kadar yabancı sınırı vardı da ne oldu? Yahu Sercan, Merter, Bilal, İsmail, Furkan Özçal, Sinan Bakış’lı transfer dönemimizi ne çabuk unuttunuz? Bunların hepsini zor bela yolladık ama hala akıllanmadınız mı? Hala yabancı sınırı gelsin diyorsunuz?!! Gelsin tabi gelsin, Sercanlar Volkan Şenler falan da gelsin.

  14
 4. Yabancı yasağı istemek kadar büyük bir vizyonsuzluk yok. Arkadaşım ordu kurmuyoruz, futbol takımı kuruyoruz. Niye yabancı olmayacakmış? Türkiyeli adam da iyi çalışıp düzgün oynasın, o da kadroda kendisine yer bulsun. Sanki yabancı oynatmak zorla dayatılıyormuş gibi konuşmuyorlar mı, sinir oluyorum.

  9
  2
 5. Ali ay başkan bu dediklerine bende katılıyorum Milyon euroları yabancılara vereceğimize kendi çocuklarımız , gençlerimiz oynasın daha iyi tabi ben yabancı oyuncuya karşı değilim ama gelicekse kaliteli oyuncular gelsin hem o kaliteli oyuncular gençlerimize birşeyler öğretir hem de maç kazandırır öyle gidipte sane , jovic , jhon, stancu gibi adamları alıpta getirmeyeceksin bu adamların kapasitesi belli ama gidipte chedjou , batalla , belluschi , bakambu , ergiç , sestak vs gibi kaliteli ayaklar getireceksin örn furkan batallayla oynadığında öncekine göre kendini geliştirdi mi bence geliştirdi batalla da furkana her konuda yardımcı oldu şimdi bir takımda 5 tane kaliteli ayak olsa yanlarınada gençleri koyarsak hem güzel maç izleriz hem de maç alırız ve ileriye dönük yatırım yapmış oluruz gençlerimiz gelişirse oyuncu sıkıntısı çekmeyiz ve iyi bir bedele göndeririz ileride sizce arkadaşlar yanlış mı düşünüyorum yoksa haklı mıyım

  8
  1
 6. Ya başkan sen ne ayaksın Allah aşkına
  Ağlama duvarı bursada değil dostum
  Git yerinde duvara karşı ağla yeter
  Başkan olduğundan beri kaç tane adam aldın
  Kural var diye işe yaramaz adamları sırf yabancı diye almak zorundamısın
  O kadar parayı dört yabancıya verirdin adam gibi kaliteli yanınada alt yapıdan kendi çocuklarımızı yerleştirirdin
  İli yıl sonrA da sürekli ilk beşe oynayan zımba gibi takım olurd
  A takım ne oynuyorsa alt yapıdaysa ona göre adam yetiştirirdin a takıma çıkanda ne oynayacağını bilirdi

  3
  1
 7. 14 olmuş, 16 olmuş çok da önemi yok aslında bu kuralın,
  Önemli kısmı milli takıma oyuncu yetiştirme adına ve Türk oyuncuların piyasasının
  artması adına yabancı kısıtı olacak sanırım, fazla da kısıtlamaya gerek yok
  8+4 kuralı uygun bence, İLK 11’de 8 yabancı oyuncu ile yedek kadroda 4 yabancı oyuncu
  Bulundurma İMKANI, FIRSATI (ZORUNLULUĞU!) değildir hiçbir zaman bu kuralların adı,
  Bütçene uygunsa topçu alırsın, değilse Türk oyuncu, hatta altyapı oyuncusu oynatırsın
  Bizim çok takılacağımız bi durum değil, bizde GOLÜ ATANI, ASİSTİ YAPANI, SAVUNMANIN DA SİGORTASI
  3 tane yabancı olsun yeter kalanları altyapımızdan çıkartırız bence, yeter ki gençlere fırsat verelim

 8. Çok saçma al 7 tane kemik gibi yabancı al 3 orta düzey yabancı süper lig adı gibi lig olsun. Johnu getirmiş konuşuyo burda.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı