İsim hakkı için Katar’a gidiliyor

Göreve geldikleri günden itibaren önemli işlere imza attıklarını belirten Pulat ‘Amacımız günü yakalamak. Kredi için görüşmelerimiz sürüyor. 150 milyon TL’ye 92 milyon TL’ye faiz ödeyeceğiz. 7 yıllık bir kredi olacak. Bu konuda bizi eleştirenler oluyor fakat kulübün önünü daha iyi görmemiz açısından buna mecburuz’ diye konuştu. Timsah Arena hakkında da bilgiler veren Fatih Pulat şöyle konuştu:

DEĞERİ 470 MİLYON TL

“Stadyumumuzun değeri 470 milyon TL. Eksiklerini tamamlamak için uğraş veriliyor. Stadyum isim hakkı ile ilgili görüştüğümüz firmalar oldu. Kısa zaman içerisinde Katar ziyaretimiz olacak bu konuyla alakalı. 10 yıl için 35 milyon dolarlık bir hedefimiz var. Türkiye’nin şu anki durumuyla alakalı şirketler fazla yaklaşmıyor. Ben kısa zaman içersinde sonuç alacağımıza inanıyorum.”

’750 MİLYON TL GELİR

Konuk projesiyle ilgili detayları da paylaşan Pulat ‘Çalışmalar yaptık. Kentin batı yakasında 150 dönümlük bir yer almayı düşünüyoruz. Hesaplarımıza göre bu projeden yaklaşık 750 milyon TL gelir elde edebiliriz. Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu ve kent dinamikleri bizimle her zaman yakından ilgileniyor. Halka arzdan 100 milyon TL bekliyoruz. Mevcut benzinlik arazisinin dışında bir benzinlik arazi daha aldık. En az 3 tane daha almayı planlıyoruz’ diye konuştu. Pulat, yeni yayın ihalesiyle birlikte Bursaspor’un havuzdan aldığı 20 milyon liralık ayak bastı parasının 30 milyon liraya çıkacağını da sözlerine ekledi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu