İNTİKAM!..

İNTİKAM ! TFF ve başındaki şahıs – MHK –İstanbul medyası elele vermiş, Bursaspor’un 2010’daki şampiyonluğunun ve sonrasındaki 3 Temmuz sürecinde tekerlerine çomak sokan ‘Şikeye karşı gösterdiği dik duruşunun’ intikamını alamaya devam ediyorlar. “İntikam soğuk yenen bir yemektir” sözünü kendilerine düstur edinmişler !

Bu yemeği her hafta farklı menüler şeklinde tıka basa yemekten adeta çatlayacaklar Bursaspor dışındaki kulüplerin taraftarları, rakiplerin ve hakemlerin yakın akrabaları ile ilgili her türlü fantezilerini koro halinde haykırırken ceza vermeyenler; Bursasporlular “Eşek” dedi diye anında cezayı yapıştırıyor. “Biz Bursaspor’u sevmiyoruz” mesajını verdikleri tetikçi hakemlerini Bursaspor maçlarına gönderip, Timsah’ı doğratıyorlar, buna isyan eden başkanına ve hocasına da ceza kesmek için aportta bekliyorlar. Saçma sapan maç günlerine isyan ederken şimdi de kargalar kahvaltısını etmediği bir saatte maç veriyorlar, bu da yetmiyor, daha birkaç gün önce bu sahası uygun olmadığı gerekçesi ile Maltepe Stadı’nda maç oynayan Karagümrük’e “Bursaspor’u burada ağırlayacaksın” ! deniyor.

Yeşil beyazlı futbolcuların soyunma odasının önünde çöp konteynırlarının olduğu, hocalara basın toplantısı yeri bile gösterilmeyen, basın tribününün ise hiç olmadığı, zemininde çim değil sentetik olduğu bir sahaya, sırf intikam almak için şampiyon ve milli futbolculara sahip bir kulübü çıkarmaya utanmıyorlar. Ve o saha yüzünden Bursaspor’u geçtim iki ‘Milli’ futbolcu sakatlanıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, yönettiği birimler ve basının da göz yumması ile Bursaspor’a resmen Mobing (Yıldırma politikası) uygulamaktadır. Burada Bursaspor Camiasına düşen kişisel hesapları kırgınlıkları bir kenara bırakıp tek vücut olmaktır. Onlara verilecek en güzel cevap 2010’daki gibi birlik olup sahada alınacak güzel sonuçlar ve bunun sonucunda da Bursaspor’un gollerini boğazlarına takılan yumru ile üzgün ve seslerini kısarak anlatan spikerlerin seslerini iyice kesmesidir. Bursaspor camiası derken, özellikle seçim dönemlerinde boyunlarında Bursaspor atkıları ile poz veren milletvekillerinin de bu süreçte nasıl bir tavır içinde olacağının da iki milyon Bursasporlu yakından takip ediyor bunu da vurgulamak istiyorum

Üzerinden reklam yaparak oy istedikleri kulübün hakkı yenirken sessiz kalanlar, yaklaşan seçim döneminde o atkılarla Bursalıların karşısına hiç çıkmasın! Şenol Hoca’nın “Buldunuz garip takımı üzerine geliyorsunuz” sözüne ise katılmıyorum. Bursaspor camiası “garip” değil şu sıralarda üzerinde ölü toprağı var o kadar.

Timsahlar biraz silkelenmeyi başarabilirse “Timsahın İntikamı” filminin ikincisi yeniden vizyona da, bu oyunları oynayanlara da giriverir !

Tarık Çapçı

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu