İngilizler salladı!

Ada basını, WBA Kulübü Başkanı’nın transfer edeceği yeni kalecinin ardında yedek kalma ihtimali olan Carson’ın bu nedenle Timsah’ı seçtiğini iddia etti.

 

Bursaspor’un yeni 1 numarası Scott Carson’nın transferi Ada’da büyük yankı uyandırdı. İngilizlerin ünlü spor haber portalları Clupcall ve eatsleepsport siteleri Carson’un transferinin gerekçelerini içeren haberlerde, West Bromwich Albion (WBA) formasını 2008’den beri taşıyan 26 yaşındaki kalecinin Timsah’ı tercih etmesinin en önemli sebebinin yeni gelecek kaleci olduğu ileri sürüldü. Haber kaynakları, takımın sahibi Roy Hudgson’un önümüzdeki sezon daha ünlü bir kaleciyi takıma getirmek istemesi olduğunu belirttiler.

 

Ayrıca Carson’ın Bursaspor’da ilk 11’deki yerinin garanti olduğunun altı çizilen haberde karlı bir sözleşmeye imza attığını dile getiren Ada medyası, West Bromwich ekibinin Carson’dan kazandığı parayı yeni kaleci ve defansa yapılacak takviye için kullanılacağını vurguladı. Ayrıca Albion’ın kaynak sıkıntısıyla boğuşurken gerçekleşen bu transferin Başkan Hudgson’ı rahatlattığını ve Manchester City’den Shay Given ve Newcastle’dan Steve Harper için teklif götürdüğünü yazıldı.

 

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu