İnegölspor Yönetimi “Burası İnegöl…”

İnegölspor Yönetim Kurulu, başta İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü olmak üzere görev yapan emniyet mensuplarını kınadı.

İnegölspor Yönetim Kurulu‘nun açıklaması şu şekilde:

Sahamızda ağırladığımız Bursaspor karşılaşmasının ardından yaşanan nahoş olaylara karşı İnegölspor Yönetim Kurulu olarak başta İnegöl İlçe Emniyet Müdürlüğü olmak üzere görev yapan emniyet mensuplarını en yüksek düzeyde ve şiddetle kınıyoruz.

Tansiyonu yüksek bir karşılaşma olmasına karşın karşılaşma esnasında her iki takım taraftarların olağan dışı bir tutum sergilememiştir. Ancak karşılaşma sonrası ev sahibi kulüp olarak, misafir takım yöneticilerini uğurlamak için protokol çıkış kapısında bekleyen İnegölspor Yönetim Kurulu Üyelerinin müsabakadan sonra görevli emniyet mensupları tarafından darp edilmesi, hatta bir yönetim kurulu üyesi arkadaşımızın orantısız güç kullanılarak darp edilmesi ve stadyum protokol giriş kısmına sokulduktan sonra kelepçe takılması kabul edilemez bir uygulamadır.

Burası İnegöl… Bu insanlar İnegölspor Yönetim Kurulu üyesi ve kulübünü temsil eden kişilerdir. Bu insanlar ihracat yapan, üretim yapan, istihdam sağlayan saygın ve kıymetli kişilerdir.

İnegöl‘e olan bağlılıkları ve sorumlulukları gereği maddi manevi fedakârlık yapan, zamanını ayıran insanlardır. Karşılaşmada görevli Emniyet mensuplarının görev yaparken dikkatli olması gerekir. İnegölspor yönetimi şimdiye kadar her karşılamada kendilerine yardımcı olmuş en kritik karşılamalarda dahi sağduyuyu elden bırakmamıştır. Görevli kişilerin de aynı sorumluluğu taşıması gerekmektedir. Sağduyudan uzak tutum sergilemeleri kabul edilemez. Herkes sorumluluğunun farkında olmalıdır.

Karşılaşma boyunca olumsuz bir durum yaşanmaması için hafta boyunca sürekli sağduyu çağrısı yapan, sorumluluğu olan değerli İnegölspor ailesine yapılan bu hadsiz müdahaleye karşı sessiz alınmasını kimse bizlerden beklemesin. Bugün yaşanan talihsiz olaylar İnegölspor’un siyasi ve bürokratik olarak ne kadar sahipsiz olduğunun da bir göstergesi olmuştur.

Sorumluluktan uzak davranış sergileyen polis memurları için ilgili makamlarca gerekli idari işlemlerin yapılması, olayın örtbas edilmemesi için İnegölspor Yönetim Kurulu Üyeleri olarak olayın takipçisi olacağımızın bilinmesini kamuoyuna önemle bildiriyoruz.

Yapılan hareket sadece bir yönetim kurulu üyesine yada İnegölspor yönetimine değil İnegölspor camiasına yapıldığını değerlendiriyoruz. İnegölspor adı bu şehrin en büyük markasıdır, ilgili mercilerce gereğinin yapılması kaçınılmazdır. İnegölspor sahipsiz değildir diyorsak, bunun ilgili kurum ve mercilerce pratiğe dönüşmesini bekleriz.

Elbette mağlubiyetin savunulacak tarafı olamaz. Teknik heyetimize ve futbolcu kardeşlerimize gereken uyarı da yapılmıştır. Değerli taraftarımızdan ve İnegöl kamuoyundan kötü futbol ve mağlubiyet için üzgün olduğumuzu belirtiyor en kısa zamanda iyi futbol ve galibiyetlerle bize yakışmayan sıralamadaki yerden sıyrılacağımıza inanıyoruz.

İnegölspor büyük bir camiadır ve ligde kalacaktır. İnanıyoruz, kenetlenirsek başarırız. Bugün yakınma, suçlu arama günü değil birleşerek ve dayanışma içerisinde hareket edip kenetlenerek birbirimize güvenerek kötü günleri geride bırakma günüdür.

48 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bursaspor haber sitelerinden rica ediyorum şunları haberi yapmayın tez zamanda amatöre düşmeleri dileğiyle Bursaspor’da süper lige tekrar çıkınca hepsi bilet alıp maça gelmek için can atacak o zamanlar.

  105
  5
  1. @Kestelliler yorumuna yanıt olarak

   Aynen kardeşim doğru söylüyorsun bide utanmadan tek başına adamı dovmuslerrrr erkekseler aynı şeyi Bursa’da yapsınlar…..yiyosaaaa

   5
   1
 2. Anlamıyorum neyin tansiyonu, amacınız ney İnegölspor. Yaptığınız çok yanlış. İnadına Karacabey, İnadına Mustafakemalpaşa, inadına diğer ilçelerimiz…

  83
  2
 3. Kuru İnegöl köfteden sonra Tereyağlı İskender ağır geldi bunlara dokandı 😀 küçük ilçemize başarılar sonraki maçlarda atsan atılmaz satsan satılmaz üvey evlat aq 😀

  40
  2
  1. @MARATON161616 yorumuna yanıt olarak

   Küçük ilçe dediğin yerin 400 bine yakın nüfusu var ama! Ayrıca merkez dışındaki 11 ilçeyi topla hepsinin toplamı bir İnegöl etmiyor ayrıca bil istedim hemşehrim.

   6
   86
   1. @Ali Bayhan yorumuna yanıt olarak

    Nüfusu kalabalık olması büyük oldugu anlamına gelmiyor çok ciftlesmisler demekki askerliğimi Şırnakta yaptım o bölgede nüfusu 10bin olan köyler var belde felan demişler nüfusu çok diye ama köy inegollun nufusuda 400bin değil

    1
    2
   2. @Ali Bayhan yorumuna yanıt olarak

    Ali bey biraz az atında tutsun inegölün nüfusu 2022 yılında 294 bin ayrıca Osmangazi 891 bin, Yıldırım 655 bin Nilüfer 536 bin bursa toplam 17 ilçe var bursanın 15 ilçesi hiçbir şey söylemiyor ama inegöl denen pis ilçe bursanın ilçesi olarak görmüyor şehri olacak bir ilçe varsa osmangazi, yıldırım veya nilüfer olur siz değil suç oranı en yüksek nerden sıkıntılı insanlar varsa doluşmuşlar ilk önce biraz adamlık öğreninde gelin

    2
    1
   3. @Ali Bayhan yorumuna yanıt olarak

    gemlikte 150 bin nufus var ayni sekilde iznikte oyle sen neden bahsediyosun kaldiki sebep ne bu kufure kiyamete ben anlamiyorum bursadaki macta maca gitttik durduk yere bir basladi inegol taraftari kufure kiyamete ben resmen şok oldum amac ne neyi paylasamiyosuniz baska takim olsa tamam zamaninda alt yapisindan bir suru oyuncu ile destek vermis bir bursaspor bumu karsiligi yada ligden duserken sizi bizmi düşürdük onuda anlamiyorum amatore kadar sürünsün inegol bu saatden sonra neyin ne olduğunu herkes gormus oldu bursa duzelir cikar yukarilara bu camiaa bunlari unutmaz….

    14
    2
   4. @Ali Bayhan yorumuna yanıt olarak

    294 bin değil mi İnegöl ün nüfusu? Öncelikle sayı şişirmece yok ! Onda bi anlaşak. Bursa nın en az nüfuslu 11 ilçeyi topla 600 bin e yakın çıkıyor. İnegöl ün 2 katı. Merkez dışı da öyle.

    Bursa İnegöl etle tırnak gibidir. Staddakiler kalleştir.

    14
    2
   5. @Ali Bayhan yorumuna yanıt olarak

    Demek ki iş sadece nüfusla olmuyor karakterde gerekiyor diger 11 ilcenin hic biri hemsehrim dedigi takimin futbolcusunun ayagina torpil atmaz size küçük köyünüzde mutluluklar dileriz 🙂

    51
    3
  2. @MARATON161616 yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşlar lütfen böyle yapmayın.Birkac kendini bilmezin hareketini koca İnegöl’e mal etmeyin.Hadi ettiniz diyelim,biz bunların abisi konumunda değil miyiz? Bize affetmek yakışmaz mı? Tarihte bugün büyük devletler kendi içlerinde ayristiklarinda çöküşe geçmişler.Bu şekilde davranarak sadece kendimize zarar veriyoruz.Sizden sonra gelecek olan nesil neden kendi şehrinin ilçelerine düşman kesilsin? Gerek yok yapmayın.3-5 kendini bilmezin hareketini tüm İnegöl’e mal etmeyin.

   21
   8
   1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

    Senelerdir kendinizi 16,5 diye adlandıriyorsunuz,bu adlandıran 3 5 kendini bilmezin iyiyse yöneticiler bunu neden değiştirmedi senelerdir.Olaylarda madur olan BURSASPOR Taraftarı yine bu mağduriyeti sorumluları İnegöl taraftarı ve yöneticilerinin.Bursadaki maçta maçın 1. Dakikası inögölün kendini bilmezleri bağırıyor ,HEPİNİZ O…Çocuğusunuz diye.Ozaman İnegöl yönetimi çıkıp dedinizmi,3,5 kendini bilmezin tezahuratıdır BURSASPOR Camiasından özür dileriz? Bu düşmanlığı İnegöl yönetimi bitirecek bitiremezsiniz hep yenilmeye ve ezilmeye mahkumsunuz.

    11
    1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

     Tikerim nifak tohumunu be yaa. İnegöl’le dost olcağıma güzelim Mudanya’mı, Gemik’imi bağrıma basarım. Hiç olmazsa deniz var amk. Bayramdan sonra açarım ufak rakıyı denize karşı, bi kalamar, bi karides, birazcık da beyaz peynir, daha ne isteyem be? Püfür püfür eser poyrazı, imbatı. Ah bee.. Gözünü sevdimin Mudanya’sı, Gemlik’i. Ankara’ya falan giderken İnegöl’ün ordan geçerken kafamı çeviriyom amk. Görülcek bişey yok. O çirkinliği görmiyem diye. Bi tane Mobilıium diye iş hanı kurmuşlar. İçerde 500 tane mobilyacı, başka da bi cacık yok amk. Ondan sonra hep bir ağızdan ipte Bursa ha? İbiteler siziii. Nası koyduk 2-0? Hee? İyi mi böyle? Kokmuş küfteciler sizii.

     10
     7
     1. @Macır yorumuna yanıt olarak

      Sen neden bu kadar kudurdun ki inegöle b*k sürmeye çalışıyorsun? Kişileriyle problemini kendin çöz. O 500 tane mobilyacıya senelerdir sponsorluk için geliyoruz. Burada yaşan bizlere gerçek inegöllülere hakaretleri kabul etmiyoruz!

      1
      2
     2. @Macır yorumuna yanıt olarak

      Deniz rakı
      kalamar imdat
      hepsi harika
      birtek nihavent
      fasil eksik
      onuda Ben
      tamamlamak
      istedim.
      Yaşasın
      Gemlik.
      Yaşasın
      Mudanya ☺

      1
      1
    2. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

     haklısınız kardeşler biz inegöllüler de bu yapılanları utançla kınıyoruz bunların olacağını bildiğim için maça da gitmedim ama çok arkadaşımızla amed maçında stattaydık gerisini siz düşünün sizdeki sabırdan dolayı sizi tebrik ediyorum siz de az çok biliyorsunuz içimiz deki tinercilerle amedlileri inanın biz inegöl de yabancı gibiyiz eskiden selam vermekten yolda yürüyemezdik şimdi kimseyi tanımıyoruz

     14
     3
 4. Ulan bir maç oynandı.Kolluk kuvvetlerinin eylemlerinden iki tarafta şikayetçi.Ben anlamadım kolluk kuvvetleri ne yapmak istiyor.Biz diyoruz haksız şekilde adamları gözaltına aldılar.Otekiler diyor bizi darp edip kelepcelediler.Sn. bursa il emniyet ve İnegöl ilçe emniyet müdürlüğü,amacınız nedir söyleyin biz de ona göre ayağımızı denk alalım.Anlamadim ki kim kime dum Duma 🤣

  30
  1
  1. @Rasputin yorumuna yanıt olarak

   Bir musibet bin nasihatten iyidir demişler. Boşuna da dememişler. Tarsus gibi mahalle takımıyla berabere kalmasak İsmail Ertekin hâlâ takımın başında olacaktı. Bize kabız futbol izlettirmeye devam edecekti. 2 haftadır oynadığımız oyun play off takımları seviyesinde. Özer hurmacı birkaç hafta önce takımın başına geçse şimdi farklı hesaplar yapıyor olacaktık. Bu saatten sonra biz değil play off hesabı ve şampiyonluk hesabı yapıp bizle oynayacaklar düşünsün. Ligdeki her takımı yenecek seviyedeyiz. Takıma özgüven geldi. inanmışlık geldi. Kontra atak yapan bir Bursaspor izliyoruz artık. Sağol Varol Özer Hoca.

   6
   1
 5. “…….İnegölspor adı bu şehrin en büyük markasıdır…” denilmiş haberde. Hangi şehir bu? Şehir diye bahsettikleri yer İnegöl ise, açıklamalarını İLÇE olarak düzeltsinler. Yok, Bursa’nın en büyük markası olarak lanse ettilerse şayet, şunu bilsinler ki İnegöl köfte İnegölspor’dan daha meşhur 😀
  maçta taraftarları “vur, vur” diye tezahürat yapıyordu. Emniyet de vurmuş, neden tepki gösteriyorlar anlamadım.

  13
  2
 6. Ulan bir yere gittiğinizde ne diyorsunuz İnegöl mü kim tanır İnegölü tanimadiklarinda ne diyorsunuz bursa ee arkadaş madem bursalisiniz Bursa’ya niye küfür ediyorsunuz demeyecekler mi size karşiyaka özentisi bjk yalakası ipnegöl

  13
  3
 7. Bende Büyük Bursa Spor taraftarı olarak İnegöl Emniyet Müdürlüğünü stad dısında Taraftarımıza saldıran ne oldugu belirsiz o hainler hakkında suc durusunda bulunuyor ve göreve çagırıyorum.

  10
  1
 8. İnegöl il yapılsın herkes rahatlasın gerçekten. Bursa’nın geri kalanına kafa olarak tamamen ters bir memleket.

  9
  1
 9. Inegolde yaşamaktan utanıyorum burasi boyle bir yermiydi önce çuvaldızı kendine batıran yöneticimi marka futbol takımını yere batırmaya uğraşan güya futboldan anlayan yönetici neşeniz yazik çekilin bari ordanda son maçlarına kendi kendilerine ciksin topçular saha güzüde kulübü ne hale soktunuz misafir Perver inegolumuzu disardan öcü hale getirdiniz bırakın gidin bugün bursaspora yarin kimbilir kime yanlış yapacaksınız yazıklar olsun inadiniza marka takımın düştüğü hale bakin

  8
  1
 10. İnegöl tribünleri anlamsız bir şekilde yıllardır kendilerine düşman yaratma çabasında..diğer illerin çekişmelerine özenme durumu söz konusu.
  Ama dışarıdan çok komik duruyor,Türk tribünlerinde bu saçma durum bir türlü aşılamıyor,halk olarak Avrupa ülkeleri gibi elimizde bira yanımızda sevgilimiz,eşimiz maç izlemeyi talep etmemiz gerekiyor ama biz en saçma en gereksiz olanı yaşamak istiyoruz. Çok gerideyiz çok..

  6
  1
 11. Ben Bursa nın İnegöl ilçesindenim. Bursa ilimiz İnegöl ilçemiz. Bursasporluyum sapına kadar. Nasıl koyduk İnegöl e. İnegöl halkı pisliktir beyler ama Bursamıza gelince hepsi süt dökmüş kedi olurlar. Amatör e kadar düşsün İnegöl.İNŞAALLAH kulüp te kapanır. Hiç bir zaman desteklemedim İnegöl ü desteklememde benim gözümde amed neyse İnegöl odur. Nokta. Burda İnegöl lüler değil de İnegöl sporlular dersek daha doğru olur. Çünkü biz Bursasporluyuz.

  4
  1
 12. İnegölspor bu şehrin en büyük markasiymis.Ayip ayıp.Mubarek ramazan ayında bari çekmeyin şu zıkkım tineri.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu