İnegöl’e büyük tepki!

Bursaspor'un sahasında ağırladığı Bursa ileçesinin takımı olan İnegölspor taraftarının Bursa ve Bursaspor camiasına maç içinde ettiği küfürler tepki çekti.

Bursaspor – İnegölspor maçını izlemek için Timsah Arena‘ya gelen 10 bin civarındaki yeşil-beyazlı taraftar takımlarına büyük destek verirken, İnegölsporlu taraftarlar da kendilerine ayrılan bölümü doldurdu.

İnegöllü taraftarların Bursa’ya ve Bursaspor’a yaptığı kötü tezahüratlar ise Bursaspor tribünlerinden tepki çekti.

51 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Ya arkadaşlar anlamanız lazım, hiçbir İnegöllü Bursa’ya ve Bursaspor’a küfür etmez! Küfür edenler Amedspor, PKK vs ne dersiniz bilmem ama kesin bildiğim Bursa’nın insanı bunu yapmaz, İnegöllü Kemalpaşa’lı farketmez.

   18
   11
   1. @Emekli yorumuna yanıt olarak

    Ya bakmayın siz bu beyinsizlere.. Bende İnegöllüyüm. Bursa’mızı her platformda savunur korurum. Sallayın bu salakları

    25
   2. @Emekli yorumuna yanıt olarak

    Bursa il sınırları disinda bana nerelisin derlerse Bursa’liyim derim. Il sinirlari icinde Iznik’liyim derim.

    45
    2
   3. @Emekli yorumuna yanıt olarak

    İnegöl de doğdum,Bursa da büyüdüm,İstanbul da yetiştim,Çocuklarım İstanbul doğumlu oldukları halde, Bursaspor ludur,İnegöl ün yerlisi Bursa ya ve Bursaspor a küfür etmez,bu iyi bilinsin,
    Sanayiden dolayı İnegöl de,Bursa gibi çok göç almış bir şehir, bunların çocukları aidiyet duyguları İnegöl ve İnegölspor olmakla beraber, Bursa ya soğuktur.bunun iyi bilinmesine fayda vardır. İnegöl,Bursa dır.

    57
    1
    1. @Nuri Şahin yorumuna yanıt olarak

     Çok doğru. Örneğin bel. bşk. çok garip açıklama yapmış. Kendisi Artvin Borçkalıdır ve 8taşlıdır. Yani İnegöl’ü yöneten bile İnegöllü değil.

     15
     9
   1. @Heykel yorumuna yanıt olarak

    Sebep bunu alınır ile bagdastirman için kötü hizmet vermesi lazım sebep ama neyse senin gibi cahil adamlara laf anlatmak zor derler ya cahille sohbet etme sükutu cihanı bozar..

    8
    14
   2. @Heykel yorumuna yanıt olarak

    Bence bunlar İnegöl lu değilde bilet almış sekizktaşlılar dir. Çünkü yaptıkları tamda sekizktaşlılara yakışır cinsten di

    12
    16
   3. @Heykel yorumuna yanıt olarak

    Ulan şunu bile siyasete alet ettin ya sana birşey diyemem. Ne alaka o şerefsizler küfür etti diye adamın ne günahı var. Sizlerin böyle devam etmesi bu takımı daha kötü. Duruma düşürür.

    37
    51
    1. @73 luk dede yorumuna yanıt olarak

     Tüm parayı inegöle harcıyor yeni tesiste yapacakmış bursa büyükşehir belediyesi inegöle. Bursaya katkısı 0 şehir pislik götürüyor,Bursaspor’a 3 kuruş para verdiler o parada bizim paramız sanki kendi ceplerinden vermişler gibi ahkam kesiyorlar,bunların işi yok bursada ilk seçimde güle güle

     49
     24
     1. @Heykel yorumuna yanıt olarak

      İsveç Norveç Danimarka hollanda Belçika bu ülkeler aralarında bile 50 km mesafe yokken

      Bir İl ile ilçesi arasında 50km mesafe olursa inegöllüyüm derler tabi.
      10 bin nüfuslu ilçe de var 500 bin nüfuslu ilçe de

      İkisi de aynı kefede tutulunca, halk devletin tanımadigi ayrıcalığı kendi kendine tanıyor

      Bu arada İnegöl’ de 2 3 ayda bir halk kendi arabasını tamirciye bırakıp bi kaç binlira masraf yapıyor
      Buda Büyükşehir in inegöl de ne yol ne asfalt çalışması yapmamasindan kaynaklı
      Size göre inegöl e yatırım var ama
      İnegöl hem havası hem suyu hemde şehir içi yolları leş gibi

      4 ayaklilarin yuruyemeyecegi yerlerde vatandaşlar yürümeye çalışıyor inegöl de

      Gelin 1 hafta yaşayın görün

     2. @Heykel yorumuna yanıt olarak

      tesis yaptılar bitti ama şehrin merkezinde çarşının yakınında olan eski tesis arazisini aldılar, onun yerine merkeze kişisel arabayla yarım saat uzaklıkta bir yere yaptılar yeni tesisi yani anlayacağın belediye daha karlı oldu konumu çok iyi olan araziyi aldı hastane dibi 10 saniyeye hastanedesin, awm 8 dakika yürüme mesefasi olan araziyi

      3
      3
      1. @Serdar can yorumuna yanıt olarak

       Hayırlı olsun . Bursa halkının parası inegöle gidiyor . İnegöllüler Bursa halkına anabacı sövüyor,ama Bursasporun tahtasını hala açmıyor belediye.Diyoruz ki belediyenin parası bursa halkının parası öncelik inegöl değil bu halkın sembolü bursaspor olmalı. Bazıları diyebilir bursaspor bursalıların sembolü değil o zaman yallah nerden göç ettiyse oraya .

       6
       5
  2. @rasimc82 yorumuna yanıt olarak

   Sadece şöyle bakmak lazım. Hem İnegöl hem Bursasporlu olunca dün maça gitmek istemedim bunların olacağını bildiğim için. Hatta dün İnegöl’den dönerken İnegölspor otobüslerine denk geldim. İçenler vb. vardı otobüslerde. Normalde İnegölspor iç saha maçlarında yaşlıları esnaf abilerimizi çık 2160 kişi bulamazsın. Orada en az 1000 kişi İnegölspor maçlarına gelmeyen çoğu 8taşlı Bursaspor’a küfretmeye geldi. Toplum psikolojisinden dolayı bu tipler hep başarılı olur. Normalde %80 Diyarbakırlı, Bursaspor ile kavgalı olduğunu bilmez. İnegöl’de şöyle bir gerçek var. İnegöl’de aktivite olmadığı için Bursasporlu da, Trabzonsporlu da, fbli de, gsli de 8taşlı da tamamen futbol odaklı hayat yaşar. Biz yıllarca İnegöl’den her Bursaspor maçına geldik, şimdi Bursa’da yaşayıp o kadar maça gitmiyoruz. İnegöl’de her takımın taraftarı çok ve neredeyse eşit. Tribün lideri Tevfik fbli mesela. Ama 1980 lerde 2 3 İnegöllü 8taş tribününde yer etmiş oradan süre gelen bir reklam var o kadar. 8taş Bursaspor olaylarından sonra da bunlar 8taş tribünü tarafından saygı görmek için memleket düşmanlığı yapıp 16.5 uyduruyorlar. Yoksa 250 bin nüfuslu İnegöl’de kim takar bunların düşmanlığını. Askerde tekmil verirken dediğimiz gibi İnegöl Bursa’dır.

   69
   6
   1. @Mithat yorumuna yanıt olarak

    İnegöllü değil bunlar. İnegöl dediğimiz yer Bursaya yarım saat. Keşke adam gibi adamlar gelseydi tribüne misafir etseydik. Ben yıllardır keşke İnegöl süper lige çıksın diyen bir Bursasporluyum kader bu ki biz İnegölün yanına geldik. Sanayisi gücü İnegöl Süperligi hak eden bir kulüp

    4
    3
 1. Beşiktaş yemeklerine katılan İnegöllü belediye başkanımızdan da gördüğümüz gibi İnegölüm %90ı beşiktaşlıdır şampiyon olduklarında bütün ilçeyi beşiktaş bayrakları ile donatırlar

  53
  12
  1. @Brs yorumuna yanıt olarak

   İnegöl’ün %90 ‘ı beşiktaşlı diyen ya çok saftır ya da salaktır.
   İnegöl’lülerin büyük çoğunluğu Bursaspor’u tutmasa bile destekler. Bursaspor Süperlig şampiyonu olduğunda, üç büyüklerin taraftarından fazla taraftar kutlamaya çıkmıştır.
   Teksaslı oğlanların yaptığı çirkefliği İnegöl’de de yapan bir avuç azınlık için düşmanlık yapmaya gerek yok.
   amed maçında en büyük tepkiyi verenler yine İnegöl ‘lülerdir. İnegöl her zaman Bursaspor’u desteklemiştir.
   Alinur Aktaş Teksas tribünlerdeki yeni yetmelerden (eskilere bişey diyemem) daha büyük Bursasporludur.

   5
   9
   1. @Ali yorumuna yanıt olarak

    Hadi oradan koca kafalı, inegölde birçok örnekten en basiti bi kahveye gir 4’üzlerin ve inegölün arması duvarda asılıyken Bursaspor’unki nerede dediğimde burada sevmiyoruz asmıyoruz yanıtı aldığımı kaç kere ben bilirim

 2. Gerçekten yazılar olsun.Bu kadarını beklemiyordum.Hele ki sosyal medyada küfür eden,genç çocukları görünce kanım dondu.Ergendir,çocuktur demeyin.Demekki bu zihniyeti hazırlayan bir ortam varmış İnegöl’de.Biz Amedspor’a kızıyoruz ancak bizi düşman belleyen,bilenen burnumuzun dibindeymiş.

  44
  1
 3. bursasporumuz şampiyon olduğunda inegölde yer yerinden oynadı, bursaspor sevgisi çok fazladır inegölde. inegöllü olan tabiki inegöllüyüm der ne diyecek buralıyım demez tabi. inegöl heryerde bilinir bursanın ilçesi olduğu, iskenderunluyum diyen gibi. önemli değil kardeş kardeş süperlige çıkılır inşallah bir günü.

  29
  21
 4. Bursamız şampiyon oldugunda inegölde yer yerinden oynamıştı şundan eminimki dünkü taraftarların çogu inegölspor taraftarı degildi kanını siktigim 8taşın şerefsiz taraftarı inegölspr taraftarı gibi stada gelip ellerinden gelen bütün şerefsizlikleri yaptılar

  23
  6
 5. Takmayın bunlara bu kadar be yaa. Allahın kasaba takımının küçük taraftarı. Alayı çapulcu. Kaale alırsak mutlu olurlar. Seviyelerimiz çok farklı

  13
  3
 6. İnegöl değil içimizdeki amedliler. Bursanın bi ilçesi ..ne bursa diye bağırıyorsa işte buna söylenecek bi şey yok. Amedi dışarda değil içinizde arayın

  9
  3
 7. Bu soytarıların çoğu 8taşlı arkadaşlar.Bunlarla muhattap olup bu satılmışların kıçını kaldırmaya gerek yok.Takımımıza gelince devre arası ne yapıp edip mutlaka transfer yapılmalı.Ayrıca öne geçtiğimiz maçlarda oyunu tutmayı öğrenmeliyiz;bu oyun stilini oluşturacak kişi de Tahsin hocadır.👍🏿

  7
  2
 8. İnegöl formalı jimnastik taraftarlarıdır. takmaya gerek yok. adamlar her maç bize sallıyor zaten. en çok üzüldüğüm bu jimnastikçi hatunları bırakıp ligden düştük.

  6
  1
 9. Geçen hafta evlerinde oynadıkları maçta 100-150 kişi var. Kendi maçlarına gitmeyen adamlar Bursa maçına gelmişler niye. sırf Bursa’ya küfür etmek için. Bunlar İstanbul yalakası inegöllüler . Bursa düşmanlıklarına İnegölspor’u alet ediyorlar.gerçek İnegölsporlularda bunları kendi içlerine soktukları için suçlular.

 10. Alınur aktaş Bursa’nın en büyük düşmanıdır seçimde alınır gider bozbey gelir bursa düzlüğe çıkar bu başkanla hiç bsiy olmaz

  3
  1
 11. 3 5 tane köpek havladı diye İnegöl Bursa düşmanı diyemez kimse. Saçmalamaya gerek yok. 8taş yalakası İNEGÖLSPOR TRİBÜN lideri haddini bilecek.

  2
  1
  1. @Ferdi Bursalı yorumuna yanıt olarak

   Alakası yok, inegölün yıllardır bilinir toplumunun nasıl kinli olduğunu, sonradan kentlerine göçenleri de kendilerine benzetmişler işte. Kaç kere denk geldim hiçbir inegöllü babadan görmemişse Bursasporu sevmez.

 12. Açın geçen ki yorumlarımı okuyun bazı iyi niyet elçisi kendini taraftar sanan İnekligol çiler. Ben geçen ne yazmışım bu hainler için.

  1
  2
 13. Arkadaşlar uyanık olun bunlar oyun olabilir kardeş kardeşi birbirine düşman etmek için inegöl taraftarlarının içinde amedliler sızmış olabilir..

  1
  2
 14. haklısın ama anlamak istemeyen olduktan sonra kendi kötülüğünü iyilik sanıyor bizim millet sonra neden bize bunlar yapılıyor diye ağlıyoruz

  1. @aynen yorumuna yanıt olarak

   Bakın kardeşlerim gönül isterdi ki gerçekler bu olmasın ama yaşım 57. en az tahmini 35 yıl kadar önce İnegölspor ile İnegöl de hazırlık maçı yapmıştık etmedikleri küfür kalmamıştı.yani o bu değil İnegöl’de gerçek bu maalesef onlar kendilerine yakistiriyorlarsa yapacak bir şey yok.

 15. Aq bjk lileri kendi formanizi giyip gelin lan, baska takimlar arkasindan kufur etmeyin karı kılıklılar… HER ZAMAN HER YERDE EN BUYUK BURSASPOR VE TEXAS.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu