İndirim yapıp kalmak istiyorlar

Gelecek sezon TFF 2.Lig’de mücadele edecek Bursaspor’da çizilecek yeni yol haritası merak ediliyor. Tarihinin en kötü ve en zor günlerinden geçen yeşil beyazlı takımda, Başkan Ömer Furkan Banaz ve yönetim kurulu üyeleri kulübün geleceğiyle ilgili yoğun toplantılar yapıyor.

Önceki gün Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde yapılan ve sabah 04.00’e kadar süren toplantıda öncelikle mali planlamalar konusunun ele alındığı öğrenildi.

İNDİRİM YAPIP KALMAK İSTİYORLAR
1 milyar lirayı aşan borcu bulanan, sportif anlamda da dibe çöken Bursaspor’un önünde en az 140 milyon liralık bir transfer tahtası sorunu bulunuyor. Yeşil beyazlı kurmayların transfer tahtasının açılamaması durumunda mevcut oyuncularla yola devam etme kararı alabileceği belirtilirken, takımda bulunan kiralıklar hariç, yerli oyuncuların büyük bir kısmının ücretlerinde indirim yaparak Bursaspor’la yola devam etmek istedikleri ifade edildi.

Bursaspor yönetiminin, mevcut oyuncularla o ilgili kararını önümüzdeki günlerde vermesi beklenirken, teknik direktör konusunda Mustafa Er ile mi devam edileceği yoksa yeni bir isme mi yöneleceği merak ediliyor. Henüz teknik adam konusunu gündeme almayan yönetimin, ayrıca mali planlama çerçevesinde giderleri azaltmak için personel anlamında da küçülmeye gideceği gelen haberler arasında.

43 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Küçülme ve alt yapıya önem vererek el birliğiyle borç yükünü de hafiletebiliriz. Çok zor ama potansiyelimiz var .
  Yeter ki kulüp dürüst yönetilsin.

  145
  6
  1. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Bu kadar bu şartlarda ödenmez. Kulüp mecburen alt liglere kadar düşürülüp borçtan kurtarılacak. Sonra başka bir isimle devam edilecek. Tek çare bu. Gerçekçi olalım lütfen. Önümüzdeki çok fazla örnek var.

   17
   26
  2. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular dürüst samimi programlı birlik içinde olan topluluk her zorluğun üstesinden gelir bu arada Sefaf olmak şehir herseyi ile uyumlu olmak gerekli asla kimse kişisel çııkar gözetmemeli iş bilen Çalışkan insanlar olmalı

   21
   1
  3. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Yeni stadın yapımını Ankara değil biz ihale edelim diye parmak kaldıranlar yapımını yılan hikayesine çeviren muhteşem üstleniciler ve de rahmetli YAZICI dan sonra gelen tüm yönetimler karatahtayi aç tı ra çak lar. dır namuslu ve şerefli iseler eğer . . . EĞER . . .

   24
   3
  4. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   aynen katılıyorum.
   çok geç olsa da doğru şeyler dillendirilmeye başlandı. bunları taraftar genelinden duymak daha da sevindirici.
   her zaman söylemişimdir, Bursaspor’un kurtuluşu çok kolay ve maliyetsiz ama yolu biraz uzun.
   sıkıntı bu uzun yolculuğa katlanamayan bir taraftar ve medyaya sahip olması.
   ama artık deniz bitti.
   kurumsallaşma hedefi ile idari ve teknik anlamda yeni bir yapılanmaya giderek, yani küçülerek büyümek zorundayız.
   bu onur kırıcı bir olay değil. tam tersi yüksek ya da uzun atlamacı bir atletin daha büyük hedefler için 8-10 metre geriye gitmesi misali bir elzem.
   çıkacağımız bu uzun yolculuğun sonucu % 80 i Bursalılardan oluşan muhteşem bir takım. futbol kültürü oluşmuş bir kent. her maç ful dolu coşkulu tribünler. çok daha büyük ve kalıcı başarılar olacaktır…

   22
   1
   1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

    Malesef. Menemen maçındaki gençlerde deniz hariç, potensiel göremedim.

    Tekrardan çıkmak istiyorsak, yırtık ve tilki, tecrübeli futbolculara ihtiyacımız var.

    Yoksa nafile!!💚🇳🇬💚

    25
    5
  5. @Mesut 16 yorumuna yanıt olarak

   Eğer hala bu kulüpte ” TEKNİK KADRO ” sorunu varsa ve yapılacak yeni hamleler Teknik kadro’dan bağımsız olarak sadece yönetici inisiyatifi ile yapılıyorsa demek ki kulüp aslında çok iyi yerde şuan .
   Bizim dahada aşağılarda olmamız lazım.
   Hatta bu kulübün futbolu bilen teknik kadrolara ihtiyacı yok gibi.
   Çok şükür bu işleri herkesden iyi bilen yönetimlere, Muhteşem Teksas taraftarı Selimlere sahibiz

   29
   10
   1. @Gambazci yorumuna yanıt olarak

    ne yazık ki mustafa er son maçta pavyoncuları oynatarak disiplin anlamında sınıfta kaldı.
    bunları o ana kadar istikrarın ve mustafa erin 1 numaralı savunucusu olarak söylüyorum.
    gençlerle bir yapılanmaya gidilecekse bunun ilk şartı DİSİPLİNDİR.
    oradan bir defa taviz verdin mi arkası çorap söküğü gibi gelir.
    hocanın bilgisinden ve Bursasporluluğundan en küçük bir şüphem yok, ancak disiplin konusunda yaradılışından kaynaklı sanki bir zaafı var gibi duruyor.
    bir teknik direktör böyle konularda yumuşak olamaz. bu kadar esneyemez. esnememeli.
    umarım hoca buradan gereken dersleri çıkarmıştır.
    sonuçta mustafa er de dahil bu meslekte kimse ulaşılmaz, erişilmez ve vazgeçilmez değildir.
    umarım yönetim bunları kendi içinde değerlendirir. teknik adam tercihinde kulüp için en doğru ve en hayırlı kararı alır…

    8
    7
    1. @2. mustafa yorumuna yanıt olarak

     Olmuş borç 1 milyar liradan fazla 2 ligte galibiyet alsan kaç para gelir olmadan borç ödenmez her gelen yönetim herkesten destek istiyor sen ne iş için geldin başkan oldun borç dilenmek içinmi paran yoksa başkan olma kardeşim çocuğa takım emanet edilmez yok bu gençlerle oynayalım daha iyi muhabbetini sonra çıkar küfür ediyorsunuz futbolculara önce parasını vericeksin topcunun transfer tahtası açılmaz bu senede bu kadar parayı kimse vermez bedavaya Bursaspor’un süper lige çıkması Türkiyeden birisinin uzaya çıkması gibi olur..

     1
     5
     1. @Jopsas yorumuna yanıt olarak

      Paralı başkan hikayelerini unutun artık, vizyon lazım yönetim lazım kurumsallaşmak lazım ondan sonra gelir paralı başkan, kim senin dernek statüsündeki kulübüne para yatırır ? Hiç kimse 100 TL dahi vermem, nasıl olsa yiyorlar, kimseyi zengin edemem.. paralı adam bunun daha fazlasının hesabını yapabilir, bu masalları geçin unutun artık..

    1. @YaVuzBu yorumuna yanıt olarak

     Aynen kardeşim 😂😂😂

     Cehalet ne güzel şey. Çünkü her şeyi biliyorsun 🤣🤣🤣
     Cahil insanlar herşeyi bilirken akıllı insanlar sadece bir şeyi iyi biliyor 🤣🤣🤣

     14
     3
 2. Evet doğru karar vermişler Çağatay yılmaz mutlaka takımda kalmalı gençlerle devam etmeli zamanda paraları yatırın gerisi gelecektir

  44
  7
 3. Bu takım 1963 te kurulurken tek değil, birden fazla takımın birleşmesiyle kuruldu ! O birlik ve beraberlik ruhunu bugün bugün de yakalayabilirsek aşamayacağımız engel yok ! Bursa’ nın altyapsı, tüm amatör ve profesyonel takımları bir araya gelerek yanlız Bursaspor’ a odaklanıp bu işi başarabiliriz ! Öze dönüş başlasın…

  31
  4
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   . Bir an önce hoca alınmalı o kurmalı takımı yönetim değil ilk hoca sart Mustafa hoca da olmaz 2.lig i bilen bir hoca lazım

   14
   11
   1. @Brs 16 yorumuna yanıt olarak

    Eksileyen arkadaşlar Mustafa hoca yı bu kadar körü körüne savunmayın adama kötü demiyoruz 2.lig i bilen hoca lazım kesin olan bu.

    7
    5
   2. @Brs 16 yorumuna yanıt olarak

    Kesinlikle katılıyorum kardeşim 👍2. LİG farklı oluyor , oranın hocası lazım Mustafa yeterince Stajyerliğini yaptı burada, yeter artık…

    7
    5
 4. Acil şirketleşme şartları oluşturulmalı
  Bursalı 100 godoman bulunup
  Kişi başı 10 milyon tl sermaye ile
  1 milyar tl sermayelik şirket kurulmalı
  Ortaklar bir defa da degil 5 yıla yayılarak
  Yıllık 2 milyon tl bedel ile 10 milyon tl
  Bedeli yatırabilir böylelikle yıllık
  200 milyon tl kulübe kaynak
  Aktarılmış olur takım altyapı agirlikli
  Olacagi için düşük bütçeli 3-4 milyon tl
  Bedele takim kurulabilir reklam ve sponsorlar zaten bunu karşilar çok rahat
  Biz gençlerimizi parlatip yarişmaci
  Kimlikle süperlige hazirlamaliyiz
  Iyi teklif gelenleri kulüp menfaati adina
  Satabilir ekstra kaynak oluşturabiliriz

  15
  1
  1. @ŞİPTAR yorumuna yanıt olarak

   Arkadaş şöyle yazmışsın;
   “İyi teklif gelenleri kulüp menfaati adina satabilir ekstra kaynak oluşturabiliriz”

   İyi teklif iyi futbolcu için gelir. Biz hep iyileri elimizden çıkartıp, iyi olmayanlarla sürünelimmi ?
   Bizim bu durumda olmamızın sebepide burdan kaynaklanmıyormu ?
   İddialı bir takım olmak istiyorsaz iyilerin bizde kalması gerekir.

   8
   1
 5. Bu iş Mustafa er’le yürümez bence
  Oyuncuların üstünde bi ağırlığı yok
  Şamar oğlanı gibi gel diyorlar geliyor git
  Diyorlar gidiyor takımın düşmesinden yüzde
  Elli payı var

  6
  5
 6. Bize futbolu bilen ve bu takimi çıkarları için değil sadece sevdiği için birsey yapabilecek adamlar lazım.Haaa evet adamlar derken seyirciye buna dahil küfürle bir yere gidilemedigini görüyoruz şuan olduğumuz durum levent kızıl gibi adamlara kufrettigimiz için oluyor.Alt yapıdan çıkan oyuncular şuanda bu ligi dahi kaldıramaz bizim acil son vuruşu hızlı ve yakaladığını atacak golcü ve çok iyi kaleciler ihtiyacımız var bakin kaleci değil kaleciler ve golculer yoksa sonumuz hep aynı olacak oyuncular çok ama cooook yetersiz bu açık ve net

 7. BURSASPORUMUZ KURTULUŞU İÇİN İKİ YOL GÖRÜYORUM:

  1-Bu kadar ağr borç yükünü yapanalrın yakasına yapışmak ve kötü yönetim,ihanetlerinden dolayı borcun büyük kesimini bunlara ödetmek.1250 000 AVRO veripde yarım sezon oynatılmayan KEMBO,40 Milyon veriyorum.şeffaf yönetim olacağız diye diye raklamını yaparak,500 milyona yakın borç katmak,gençleri küstürmek ve yangından mal kaçırır gibi ucuza satarak çekleri alıp kaçanlardan hesap sormak insani,vicdani ve adaletli olmanın gereğidir.YÖNETİM BUNU YAPSA EN BÜYÜK HİZMETİ YAPMIŞ OLUR.

  2-Madem borç sarmalında boğuluyoruz,madem tahtamız kapalı,öyle ise yükü arttırmak değil,planlı,programlı,altyapıdan maksimum faydalanarak bu cendereden çıkabiliriz.MAHİR YÖNETİM,FUTBOLU MESLEK OLARAK SEÇEN TEKNİK EKİP VE GENÇ OYUNCU EVLATLARIMIZLA BUNU BAŞARABİLİRİİİZ.

 8. Küçülme bahane hedef 3cü lig ve hedef bu zaten. süper ligden beri gelen süreç bu çalan çaldı hepsinin yanına kar kaldı beddua okumakla biryere varılmaz hukuki mücadele verilmediği sürece Bursaspor ortadan kalkana kadar soygunlar devam edecektir yoksa bir Karşıyakanın bir kocaelinin bir Sakarya’nın ordunun durumuna düşmeğe ramak kaldı..

 9. Ya komedi gibi gecen sene hem hocayi uzaklastiran tabanca gibi genc cocuklarin maaslarini vermeyip kacmalarini saglayan kadro bosaltip 10_15 liralik adamlara 100 lira vermenin tek aciklamasi geliyo insanin aklina 90 lirasi birilerinin cebine gittigi asikar gibi ilk 5 e yapilacak butceyle kume dusurduler arti satilanlardanda kesinlikle suistimal vardir uygulanan politikaya gore harcanan paralarin 100 20 nu genclere 100 40 lada 4 kaliteli oyuncu alinsaydi busene ilk 3 seneye kesin sampiyon olurdu takim nacizane tarafsiz taraf olarak uzuntulerimi belirtim sonuc olarak gelen yonetim bursaspor ve taraftari icin degil tamamiyla bilincli cokertme gerceklestirmistir

 10. Bu kadar yorumları okudum…bizim en büyük sıkıntımız..kendimizi DEV aynasında görmemizdir..ptt ye düştük 2 lige düştük.kardeşim..yaşayacağin cehennemin ortamına göre hazır olmalı sın…
  yakında maçlar başlıyacakk.hedef 2 ligte kalmakmı,yoksa pttye oynayan bir takım mı..yoksa bir alt lige gönderecek seniz hiç bir şey yapmayın bu kadro bu oyuncular bir alt lige zaten bizi taşır..saygılarımla…ha bu arada bazı arkadaşlara sitem ediyorum..Gurup liderleri nerede acaba..2 lige düştük balaosu var…davetliler buyur sunlar.

 11. Gidecek takım bulamayınca kalalım.
  Şimdiye kadar gençlerin önünü tıkadılar.
  Bundan sonra geleceklerinde önünü tıkayacaklar.Buna kesinlikle izin verilmemesi lazım.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu