İmzalar Taraftarsız Atıldı!..

Bursaspor, yeni sezon kadrosuna kattığı 6 oyuncuya Özlüce Tesisleri'nde resmi imza attırdı. Bursaspor yöneticisi Erkan Kamat, Faslı sağ bek Mickael Chretien Basser'in ise çocuklarının okul sorununu halledilmesi halinde bir iki gün içinde anlaşılabileceğini söyledi.  

Kaleci Scott Carson, Alfred N'Diaye, Bedrican Özdoğan, gurbetçi oyuncular Cemal Kaldırım, Tunay Acar, Deniz Aslan ve Barış Örücü sözleşme imzaladı. İmza törenine, Bursaspor Yönetim Kurul Üyesi Recep Bölükbaşı, Necmettin Kocaman, Recep Bölükbaşı ve Transfer Komitesi üyesi Erkan Kamat katıldı.

 

HEDEFİMİZ ŞAMPİYONLUK

 

Şampiyonluğun ardından geçen yılı üçüncü olarak bitirdiklerini dile getiren Necmettin Kocaman, "Bu senede ve bundan sonra zirveye oynayacaktır. Şampiyonluğa oynayacaktır. Avrupa kupalarında da tecrübe kazanmıştır.'' diyerek şöyle konuştu:

 

''Bundan sonra Avrupa'da da başarı olacağımızı ümit ediyoruz. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok güzel bir çalışma içerisinde başta başkanımız ve Ertuğrul hocamızı olmak üzere, teknik ekibin belirttiği futbolcuları bu arkadaşlarımız mesai harcayarak bize kazandırdılar. 4 oyuncu alacaktık ama şuanda Bursaspor'umuzun geleceği için iki tane ve gurbetçi futbolcularımızı aldık. Onlarda Bursaspor'un geleceği için ter dökeceklerdir. Umuyorum ki onlarda başarılı olacaklardır ve Türk sporunu kazandırılmış olacaklardır."

 

BU KARAKTERDE BİR OYUNCU BİZE LAZIM DEĞİL

 

Transfer Komitesi üyesi Erkan Kamat ise gerçekleşmeyen N'Guemo transferi ile ilgili bilgi verdi. Kendisiyle görüştüklerini ancak başka bir takıma gitmek için Bursaspor'u kullandığını hissettiklerini kaydetti.

 

Kamat, N'Guemo'nun kendileriyle görüşürken aynı zamanda Bordeaux ile görüştüğünü öğrenince Ertuğrul Sağlam'ın, "Bu karakterde bir oyuncu bize lazım değil, transferi kapatın.'' demesiyle konuyu kapattıklarını ifade etti.

 

BASSER HER AN GELEBİLİR

 

Kamat, Basser ile ilgili ise, "Bize N'Diaye gibi karakterli oyuncular bize gerekli. Şuan iyi duygular içinde. Arkadaşı ile de görüşecek. Onun bir düşünme süresi vardı. İki küçük çocuğu var ve Fransızca eğitim vermek istiyor. Ama Bursa'da Fransızca eğitim veren bir okul yok.'' diyerek şöyle devam etti:

 

''Biz burada bir sınıf açılabileceğini düşünüyoruz. Bir iki gün içinde olumlu bir cevap alabiliriz diye düşünüyorum. Bunun dışında hocamızın verdiği listeye göre çalışmalar yapıyoruz. Sağ bek olarak transfer ettiğimiz gurbetçi oyuncumuz Tunay çok güvendiğimiz bir isim. İnşallah bizi mahcup etmeyecektir. Şuan kadroda bir sıkıntımız yok herkes rahat olsun."

 

Kamat, İbrahim Kaş konusunda ise herhangi bir girişimde bulunmadıkların sözlerine ekledi.

 

İngiltere Premier Lig takımlarından West Bromwich'ten transfer edilen 26 yaşındaki kaleci Carson ile 4 yıllık sözleşme imzalandı. Tecrübeli file bekçisi, "Üç gün oldu geleli, şehrin belli bölgelerini ziyaret etme imkan oldu. Son derece mutluyum bu kulüpte olduğum için." diye konuştu.

 

Fransa 1. Lig ekiplerinden Nancy'den transfer edilen N'Diaye ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. N'Diaye, çok mutlu olduğunu belirterek, başarılı olmak istediğini kaydetti.

 

Genç gurbetçiler ise Bursaspor'un çok büyük bir kulüp olduğunu ve başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdiler.

 

Kaynak:Zaman

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu