İmzalar birlikte atılacak

Bursaspor 2 .Başkanı Ali Ademoğlu yürütükleri transfer çalışmaları ile ilgili olarak Olay Spor’a önemli açıklamalarda bulundu. Transferde dikkatli ve hızlı adımlar attıklarının altını çizen Ademoğlu, “Şu dönemde tüm takımların gözü Avrupa Futbol Şampiyonası’nda. Bizim de öyle. Milli maçlarımızın ve gruplardaki karşılaşmaların ardından kafamızdaki düşünceyi fiiliyata dökmeyi planlıyoruz. En büyük rakibimiz zaman. Hedefimiz taraftarlarımızın beklentilerine karşılık verebilmek. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütürken hata yapmamak için azami dikkat gösteriyoruz” dedi.

ÇİLEK OLMADAN OLMAZ

Avrupa ve Güney Amerika başta olmak üzere 4 koldan oyuncu arayışlarının devam ettiğini belirten Ademoğlu, “Camiamızın kaliteli oyuncular beklediğini biliyoruz. Bizim de arayışlarımız bu yönde. Almanya, Fransa, Hollanda ve Brezilya‘da çalışmalarımız var. Çilek olmaz ise olmaz. Çilek diye tabir edilen yıldız oyuncu alabilmek için de kadromuzdaki maliyetli oyuncuları elden çıkartmamız gerekiyor. Ama ben yaşadığımız bu süreçte her şeyin yoluna gireceğine inanıyorum. İyi bir kadro oluşturacağız, taraftarımızın içi rahat olsun” diye konuştu.

KULÜBÜMÜZ TEKRAR PRESTİJ KAZANDI

Bir önceki yönetimin yönetimsel yanlışı nedeniyle kulübün itibar kaybına uğradığını iddia eden Ali Ademoğlu, “Kulüpler Birliği Vakfı ve son olarak Futbol Federasyon Olağan Genel Kurulu‘nda Başkanımız Ali Ay‘a gerek diğer kulüp başkanlarının gerekse Futbol Federasyonu Başkanı sayın Yıldırım Demirören‘in gösterdiği yakınlık ve saygı, prestij kaybının yavaş yavaş düzelmeye başladığının göstergesiydi. Bu prestij kaybı, hem ekonomik hem de teknikti” dedi.

İMZALAR BİRLİKTE ATILACAK

Şu ana kadar Akhisar Belediye‘den Merter Yüce ve İsmail Konuk, Kayserispor‘dan Sinan Bakış ve geçen sezonu Kasımpaşa‘da geçiren Del Valle ile anlaşmaya vardıklarını hatırlatan Ademoğlu, “Resmi imza törenini tüm oyuncularımızın katılım ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bu daha şık olur düşüncesindeyiz. Zaten Del Valle Venezüella Milli Takımı ile ABD‘de devam eden Copa America‘da görev yapıyor. Diğer oyuncularımız da tatildeler. Önümüzdeki günlerde güzel bir törenle imzalar atılır” değerlendirmesinde bulundu.

SPOR TOTO’DAN DESTEK

Önümüzde ki hafta Spor Toto yetkililerin Bursa’ya geleceğini de belirten Ali Ademoğlu bunun nedenini şu sözlerle özetledi: 

Geçtiğimiz günlerde sayın Bursa milletvekilimiz Hüseyin Şahin ile birlikte Spor Toto teşkilatında verimli bir görüşmemiz oldu. Kendilerini Bursa’ya davet ettik, onlarda kabul etti. Kendir Yaylası ve Gököz’de incelemelerde bulunacaklar. Tesis yatırımı konusunda önemli bir buluşma olacak. Bursaspor için kamp merkezi yapmayı düşündüğümüz bu iki bölgeden hangisinin daha uygun olduğunun kararını hep birlikte vereceğiz.

KADRO REVİZYONU

Teknik Direktör Hamza Hamzoğlu ile devamlı irtibat halinde olduklarını vurgulayan Ademoğlu, “Hamza Hoca bize gidecek oyuncuların listesini verdi. Bu durum kendilerine de tebliğ edildi. Ama şu ana kadar yolumuzu ayırmak istediğimiz oyuncular için bizi tatmin edecek bir teklif gelmedi. Bazı oyuncularımıza ise gelen herhangi bir resmi teklif dahi yok. Transfer girişimleri ise dolaylı olarak bize iletiliyor. Dzsudzsak ve Tomas Necid için iyi teklifler gelecektir diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu

Cevdet Altınel / Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu