İmparator Biyediç bugün anılıyor

Bursaspor'un sembol ismi Nejat Biyediç vefatının 8'inci yılında bugün Bosna Hersek'teki kabri başında anılacak.

Yeşil Beyazlıların efsanesi yine unutulmayacak…

HERKESİN SEVGİSİNİ KAZANDI

Bursaspor‘un sembol ismi İmparator unvanını alan futbolcu, kaptan ve teknik direktörü Nejat Beyidiç‘in ölümünün üzerinden bugün tam 8 yıl geçti. Adı Bursasporla özdeşleşen, genci yaşlısı hemen herkesin kalbinde büyük yer tutan Biyediç, aramızdan ayrılışının 8’inci yılında doğduğu memleketi Bosna Hesrek‘teki kabri başında anılacak.

ADI BURSASPOR’LA ÖZDEŞLEŞTİ

1986-87 sezonunda 27 yaşında Bursaspor‘a transfer olan Nejat Biyediç, 4 sezon taşıdığı Yeşil Beyazlı formayla 127 maçta 41 kez ağları havalandırdı. 31 yaşındayken jübile yaparak futbol bırakan İmparator, 1994’te teknik direktörlük kariyerinin de başlangıcını Bursaspor‘da yaptı. Biyediç 1998-99 ve 2000-05 yılları arasında da takımın başında yer aldı.

29 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @BabaFingo yorumuna yanıt olarak

   Allah rahmetini bol eylesin, mekanı cennet olsun.. kendisi hayatta olsaydı keşke, igten veda etmeden el atardı,.

   Bu adam bizim cankurtaran paraşütümüzdü,bide arama ???

  2. @BabaFingo yorumuna yanıt olarak

   Biyediçleri şampiyonluk öncesinin tribünleri çıkarıyordu.
   Yeni jenerasyon futboldan bi haber. Buraya yerli, yabancı hiç fark etmez, milli gelenler üç maçta çöpe dönüyor.
   Eski taraftar ölüyü diriltir di.
   Yeniler, diriyi öldürüyor.
   Batalla bile tribünlerden kaçtı.
   Bu kulübü bu durumlara düşüren niteliksiz Tribünlerdir.
   Kimse suçu başkasının üzerine atmasın ve zeytinyağı gibi üste çıkmasın.
   NOKTA…

   13
  3. @BabaFingo yorumuna yanıt olarak

   Hocalık dönemlerinde başımız her sıkıştığında sana koşardık imparator gel kurtar diye parayı mevzu etmezdin tek derdin Bursaspor’ du ! Takımı küme düşmekten kurtarır emniyetle düzlüğe çıkarır görevini tamamlar çeker giderdin Bursaspor’ un demirbaşı gibiydin koca boşnak ! Bir de o yedek kulübesinde stresten arka arkaya yaktığın duman dumana çektiğin sigaralar aklıma geliyor…Baca gibi tüterdi o yedek kulubesi ! En son o hasta halinle tribünlere kadar gelipte hasta hasta sağ elini göğsüne koyup bizi selamladığın anı unutamam o maçtaydım çok duygulandım ! Klavye seyircisi bilmez o anları anca burdan hocaya topçuya yönetime ona buna sallar ! Mekanın cennet olsun Allah rahmet eylesin İmparatır BİYEDİÇ !….

   21
   1. @Eser yorumuna yanıt olarak

    Dostum sen bayağı iyi tanıyorsun biyedici. Bizde sagbek olarakmi oynamıştı acaba. Biz seyredemedikte o yüzden.

    2
    3
    1. @Ati yorumuna yanıt olarak

     Dalga mı geçiyosun ? Kavye seyircisi bilmez dedim diye zoruna gitti galiba ? Ben hocalığını bilirim Biyediç’ in dedim ama sen daha nerede oynadığını bile bilmiyorsan taraftar bile değillsin demektir ! Bu arada soruna da cevap vereyim hücumcu ortsahaymış imparator BİYEDİÇ !

 1. Ne maradona ne gullit ne de stankoviç en büyük Nejat biyediç imparator sensiz olmaz Bursaspor mekanın cennet olsun kalbi güzel insan.Bence Nejat biyediç inde heykeli yapılmalıydı 10 numaranın unutmadık unutmayacağız…

  14
 2. Sevgili imparator iyi ki şu halimizi görmedin, yoksa bir kere daha ölürdün. Mekânın cennet olsun imparator biyediç…

 3. Allah rahmet eylesin şu sosyal medya olmasa haberimiz olmayacak nerde kardeşim olaytv astv diğerleri insan bir spor programında duyurur…enteresan bu yerel kanallar …komedi

 4. Allah rahmet eylesin,mekani cennet olsun.Futbolcu ve teknik direktor olarak çok büyük işler yaptı.Bursasporumuzu ve Bursayı hep sahiplendi. BJK kalecisi Zalat’a attığı gol hala hafızalarımda .
  Bursasporumuza gelmiş en teknik ve zek8 futbolculardan dı. Sedat 3 den sonra “büyük kaptan ” tezahüratı en cok Biyedic’e yakisti.

 5. Ertuğrul Ersoy’un bu büyük kaptandan alacağı çok ders var. Adam olursun ölümünden sonra böyle anarlar. Seni de takımını şikayet eden kaptan olarak anacaklar.

 6. Yeşil-Beyaz renklere aşık olduğum çocukluk yaşlarımda benim kahramanımdı.Onun penaltı atışlarını taklit ederek ortaokulda penaltı şampiyonu olmuştum.Allah gani gani rahmet eylesin,rabbim cennetinle cemalinle müşerreflendirsin.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu