İlk yarı utanç vericiydi!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in köşe yazısından alıntıdır.

Böylesine anlamı büyük bir maça bu kadar kötü konsantrasyonla çıkmak, üstüne bir de hiç mücadele etmemek Bursaspor’un ne hocasına ne de futbolcusuna yakışmadı…

Ama haklılar!

Haftaya Beşiktaş’ı düşünerek değil de, para hesabı yaparak başlarsan sonucu bu olur…

“Kötü oynama hakkını kullandı” mazereti kabulümüz fakat, geçen hafta 121 kilometre koşan Bursaspor’un, 5 gün sonra yürümeye hali kalmamasına ne diyeceğiz?

Hele hele maçın ilkyarısı; resmen utanç vericiydi… Pas yapmayı, baskı kurmayı unutmuş, direnci düşmüş, eli ayağı titreyen 11 futbolcu Bursaspor’u temsil ediyordu…

36 yaşındaki Atiba sahada basmadık yer bırakmadı, bizim sezon başından bu yana övündüğümüz “Mücadeleci takım” sadece izledi…

Daha açık konuşmak gerekirse Bursaspor sanki sahaya, “Biz mağlubiyeti kabul ettik, yeter ki fark yemeliyim” mantığıyla çıkmıştı… “Ben beraberliğe oynuyorum” diyen bir takım bile reaksiyon gösterirdi… Bakmayın ikinci yarıdaki cılız çıkışlara, Beşiktaş 2-0’ı yakalayınca durdu da, sen iki pas yapabildin.

Ben, takımı bu kadar korkak, ürkek görmemiştim…

O nedenle yazının başında belirttiğim gibi, dünkü kötü futbolun birinci sorumlusu Samet Aybaba ve ekibidir… Ardından da, haftaya para pazarlığıyla başlayan futbolcular…

Şimdi düşünüyorum ve soruyorum; Beşiktaş karşısında tanıyamadığımız Bursaspor, bizleri gelecek haftalar için endişelendirmeli mi? Yoksa gelip, geçici bir durum mu?

Zaten, galip gelememe gibi bir hastalığı var… Üstüne bu şaşkınlık verici futbol… Şehir, ikisini birden kaldıramaz haberiniz olsun.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Lima , Lato , Saivet yabancilarin hepsi dökülüyo
  Para sorun değil deselerde. Ali ay başkan olduğu sürece bu kulüpten bişey beklemeyin.
  Horquera nin ve Leguenin mahkemesi aleyhimize sonuclanirsa yazinda transfer yasaği sürer

  26
  1. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Hayret Sametçiğinede dokundurmuşsun.Takım bu haldeyse bundan sizde sorumlusunuz.Sayenizde yönetim Olay Medya el ele takım kümeye olmasında!Herkes gibi artık sizde hesap vereceksiniz.

   7
   1
  2. @Gigs yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim bana biri anlatsın. Atiba nın yaşı 36 ise ve hala oynayabiliyorsa Benim BATTALA m niye oynayamıyor? ???? Bu aciz yönetim in başarısızlığı değilmi dir? ???? Niye adamı ellerinden kuş gibi kaçırdılar ????? HİÇ KİMSE İNSANLAR IN BEYNİ ALAY ETMESİN. .

   9
   1
 2. Ulan Orhan Güney,patronunuz ve siz, hangi adayı desteklediyseniz Bursaspora zarar verdi.Rahmetli Yazıcıyı,patronunuz sevmezdi,desteklemezdi ,rahmetli takımı hem şampiyon yaptı.hepte zirvede tuttu.düşmanmısınız oğlum siz.

  20
 3. Orhan Güney’in bu yazısını beğendim. Takımın kafası hakikaten başka yerdeydi. Bence endişelenmeli ve acilen önlem almalıyız. Bu işin artık şakaya gelir yanı kalmadı.

  15
 4. Takimin capi cipi belli adamlar parada alamiyolar e 45 bin eziktas seyrcisi sametin korkak futbolu hepsini koy ust uste al sana sonuc abi dusmeyelim yeyer

  7
  2
 5. Futbolculara sallıyorsunuz da karşındaki takımda mehter takımı değil koskoca Beşiktaş. Sen adam gibi kadro kuramazsın olacağı işte bu. Bu takımın da bu hocanın da kapasitesi bu.

 6. Sayın orhan güney ve diğer olay medya köşe yazarları artık çekin ellerinizi BURSASPOR ‘RUMUZDAN siz belki utana bilirsiniz BİZ BURSASPORLU OLARAK BU FORMA VEDE ARMADAN HİÇ BİR ZAMAN UTANMADIK VE UTANMIYCAĞIZDA bunu böyle bilin hep çomak sokmaca sizinmi istediğiniz tıransferleri yapacaklardi Kulübün durumu ortada vede artık yakınıp ve yıpratmayı bırakın. Gün birlik günüdür çok geç kalmadan birde olay medya sahibinize söyleyin cavit beye elini cebine atsın öyle BURSASPOR’UN üzerinden para kazanmasını biliyorlar her zaman ayıptır ya kardeşim nedir bu düşmanlık

  5
  4
 7. Bursaspor bitmiş bitmiş yazık koca kulüp ne halde Ali ay sen mahvettin sen!!!! 3yıldan beri ha düştü ha düşeceğiz bu ne ya hiç bir hedefimiz Yok ligde kalalım yeter şampiyon olmuş takım bu şansa olmadı ama sizin gibi yöneticiler bu hale getirdi niye tekrar olamıyoruz ist takımlarının istediği oldu sattınız herkesi aldınız nerde çöp topçu yazık ya yazık

 8. Bursaspor’umun defansı yol geçen hanı, orta sahası yan-geri pastan başka birşey yapmıyor, kanatları kırık, forvetleri kanadı olmayan kuş ve Beşiktaş’ın 5. yedeği Umut Nayır, nolamaaaz! Olamaz olamaaaaaz olammmmaaaaaaaaz! Yakında Fatih’ten kalan yarim şarabı içecek duruma gelicem. Bişey yapmamız lazım.

  1
  1
 9. Hiç sevmediğimiz bjk taraftarı, hiç sevmedikleri Burak Yılmazı maçtan önce ayrı ayrı tribüne çağırıp moral verdi.Kimse farkında değil ama bence biz maçı o an kaybettik.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu