İlk Resmi Başvuru Uslu’dan

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya Özlüce Tesisleri’ne gelerek başkanlık başvurusunda bulunacak olan adayları beklemeye başladı.

İlk resmi başvuruyu şuanda da Genel Sekreterlik görevini yürüten yöneticimiz İlhan Uslu yaptı. İlhan Uslu’nun adaylık dilekçesini kabul eden Şankaya, Uslu’ya başkanlık adaylığının hayırlı olmasını diledi. Şankaya yaptığı kısa konuşmada “ Bugüne kadar basın yoluyla adaylık başvurusunda bulunmasını beklediğimiz 3 adayımız var. İlerleyen saatlerde birkaç adayımız daha çıkabilir. Bursaspor başkanlığı için birden fazla adayın çıkması Bursaspor’u sahiplenme adına güzel bir olay. Tüm adaylarımıza başarıla diliyorum. Bursaspor’un tüzüğünde bir takım eksiklikler var. Bu konular içinde ilerleyen dönemde tüzük kongresi yapılması gerektiğini de düşünüyorum” dedi.

İlhan Uslu, Divan Başkanlık Kurulu’na adaylık dilekçesini verdikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Uslu, “İnşallah Bursasporumuz için hayırlı olur. İyi bir ekibimiz var. 5 yıldır Bursaspor’da görev alıyoruz. Transfer için Hikmet Hocamız çalışıyor. Daha öncede Hikmet Karaman Hocamız ile çalışacağımızı deklare ettik. Elimizde doneler var. İnşallah göreve gelirsek 18 Haziran’dan sonra transferlerimiz hayata geçecek” dedi.

Diğer adaylara ilişkin görüşünün sorulması üzerine ise Uslu, "Tabi ki hepsi Bursasporlu arkadaşlarımız. Biri daha önce başkanlık yapmış, daha önce yönetim kurulunda yer alan arkadaşlarımız var. Mesut Mestan ile bir süre çalıştık. Bursaspor'a faydalı olacaklarına inandıkları için aday oluyorlar. Ancak Bursaspor'da kurumsal yapı oluşturursak, başkanın rolü irade ve idari anlamda kalacak. Bursaspor'un Avrupa'da ve ligdeki başarısı ne kadar süre edeceği önemli. Atayların tercihi de bu anlamda önemli olacak" değerlendirmesinde bulundu. Uslu, yönetim kurulu listesinde kimlerin yer aldığı yönündeki soruya ise, "Yönetim listemizi şu anda oluşturduk. Biliyorsunuz yönetim kurulu listesini başkan adayları tüzük gereği 5 Haziran'da vermesi gerekiyor. Son anda bazı eklemeler olabilir ama çok fazla değişeceğni sanmıyorum" diye cevapladı.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı