İlk oturumda kongre gerçekleşmedi

Bursaspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu birinci toplantısında yeterli çoğunluk sağlanamadı.

Saat 11.00’de başlayan genel kurulda, çoğunluk sağlanamadı ve ikinci toplantı 30 Ağustos Pazar günü saat 17:00’de Timsah Arena‘da çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilecek.

Kongrede toplamda 2 bin 66 üyenin hazır bulunması gerekirken 703 üye hazır bulundu.

Daha sonra söz alan tek başkan adayı Erkan Kamat, “Çok önemli bir süreçten geçerken, bütün Bursa’nın bizim kadar bu konuya hassasiyet gösterip, ilk oturumda kongrenin yapılmasını çok arzu etmiştik, maalesef olmadı. Kötü bir tablo çizmek istemiyorum, Bursaspor çok büyük bir kulüp ve camiadır. İlk oturumda dahi 703 kişi gelip imza attı. Biz 300-400 kişilerle kongreler yaptık. Türkiye’de camiayım diye geçinen spor kulüplerinin 703 tane kongre üyesi dahi yoktur. Bursaspor çok büyük bir camiadır, bir hafta kaybetmiş de sayılmayız, çalışmalarımız sürüyor. Ne gerekiyorsa yapılacaktır” ifadelerini kullandı.

Başkan adayı Kamat, transfer taleplerine ilişkin de, “Transferden önce yapılması gereken başka işler var, o işleri yaparsak transfer yapmak için önümüzü açıyoruz. Bilgilendirme yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

66 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen katılıyorum,yok ilk oturum,yok çoğunluk nedir bu anlamıyorum,bir tarih seçersin çoğunluk,moğunluk aramaya ne gerek var 10 kişiyse 10 kişi,1000 kişiyse 1000 kişi ilk oturumda bitirirsin.

   14
   1
  2. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Baskan🙂 seçimi için 5 te bir çoğunluk yetmeli, tek başkan adayı varsa nbu oran 10 da bir olmali. 2 den fazla aday varsa seçim 2 turda olmalı Ali ay gibi aradan sıyrılıp kimse başkan olmamalı.

   16
   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    Stadın bir duvarına büyük boy körüstan soluna orta boy bölükbaşı en sola küçük boy ali ay resmi çizilmeli altına da borcun artışı tl olarak yazılmalı tam karşı yada yan duvara rahmetli başkanın devasa resmi çizilmeli battala ergiç ert.sağlam kirita sercan miller değer katan herkes çizilneli , gören ibret alsın acil şirketleşme şart kimse bu kadar borcun altına girmez hadi girdi diyelim sen sıfırla bu uğurda öl, biri gelsin gene hortumlasın,gene borca soksun yesin çalsın, yazık değilmi bilet alan kombine alan forma alan,dijitürk alan cefakar taraftara

    76
    6
  3. @Efsane16 yorumuna yanıt olarak

   Elalem uzay da gezerken .. Bizimkiler yerde buluşup bir kongre yapamamışlar. . Yuh lar olsun. .. Nasıl bir yönetmeliktir bu. ?? Yıllardan beri aynı şey. . İlk hafta çoğunluk sağlanamıyor. . İkinci hafta çoğunluk aranmıyor. … Tamamen komedi. .. Nasıl bir vurdum duymazlıktır. ???? DİYORUM Kİ YAZIKLAR OLSUN. ..

   58
   3
    1. @Tulipan yorumuna yanıt olarak

     Tülipan her kesi her istediği yere üye yapmazlar bu ülkede.
     Sabıkaya bakıyorlar.
     Haydi ben siyasi suçluyum yapsınlarda görelim.

     2
     1
 1. Bu kulup gercekten sahipsizmis bunu simdi daha iyi anladim. Bir avuc gercek Bursasporlu da elini etegini cekerse vay halimize herkesi kusturduler bursa’ nin onde gelen sanayicileri bile aday olup takima sahip cikmiyor herkes klavye taraftari skor taraftari olmus buradan sallayip duruyor tribune gelenler de ne yazik ki bedavaci corbasinin kendi menfaatinin pesinde bu durumdayken ne yazik ki olan Bursasporumuza oluyor…

  76
  6
  1. @PMB yorumuna yanıt olarak

   ULAN BU DURUMDA BİLE HALA ZÜĞÜRT KİBARLIĞI YAPIP GELMİYORSUNUZ YA KENDİNİZİ NE SANIYORSUNUZ SİZZ.BURSA YI VE BURSASPOR U SEVENLERİN AHINI ALDIĞINIZI VE KÖTÜ DURUMDA OLAN KULÜBÜN BEDELİNİ BU ŞEHRE ÖDETECEĞİNİZİ BİLMİYORMUSUNIZ.YAZIKLAR OLSUN SİZLERE YAZIKLAR OLSUN SİZİ ÜYE YAPANLARA YAZIKLAR OLSUN Kİ SİZLER BU SORUMLULUĞU ALAMAYACAK KADAR YA ACİZSİNİZ YADA KÖTÜ NİYETLİSİNİZ (herzaman gelenler hariçtir).BU KULÜP SİZDEN ŞİRKET OLMADAN KURTULAMAYACAK ANLAŞILAN.BU KULÜBÜ DÜNYA FUTBOL CAMİASINA MASKARA EDİYORSUNIZ SAÇMA SAPAN BİR TUTUM İÇERİSİNDR İKİNCİ TOPLANTIYA SIRITA SIRITA KENDİNİZİ NE ZANNEDEREK GELİRSİNİZ ARTIK SONRADA BU YÖNETİMLERE BAŞKANLARA SALLARSINIZ BU TAKIMIN BU HALDE OLMASININ EN BÜYÜK SUÇLUSU SİZLERSİNİZ.ESERİNİZLE GURUR DUYUN BURSASPOR KULÜBÜNÜ REZİL EDEN KONGRE ÜYELERİ.

   24
   1
    1. @Üye yorumuna yanıt olarak

     SORUN BENİM ÜYE OLMAMAM MI ? YOKSA ÜYE OLUP ORADA OLMASI GEREKEN SORUMLULUK SAHİBİ İÇİNDE GÜYA BURSASPOR SEVGİSİ OLANLARIN ORADA OLMAMASI MI ? BİRDE MADEM ÜYESİNİZ NEDEN YILLARDIR SORUMLU OLDUĞUNUZ HALDE SEÇİMLERİNİZİ DEĞİLDE BAŞKALARINI SUÇLAMAK GİBİ GARİP BİR TUTUM İÇİNDESİNİZ HAKKINI VEREMİYORSANIZ İSTİFA EDİN ???

     3
     2
  1. @Mustafa 16 yorumuna yanıt olarak

   Kesinlikle temizlik şart. Kendi menfaatlerini Bursaspor’un önüne koyan hiç kimsenin bu tribünde işi yok. Erkan körüstandan beri aynı kişiler bunlar, grupları da belli isimleri de küme düştük sebep oldular hala şerefsiz yüzsüzler ortada efelik yapıyorlar.

   40
 2. -30 Ağustos’ta Başkan seçilecek
  -Başkan 6 Eylül’e kadar hocayı bulacak.
  -Hoca 7 Eylül de göreve başlayacak
  -Lig 11 Eylül’de (4 Gün sonra) başlayacak.
  -İlk maçta hüsran olacak.
  -Hoca En az 5 oyuncuya ihtiyacım var diyecek
  -Başkan, açıkta kalan çöp oyuncuları transfer edecek
  -2. ve 3. Maçlarda hüsran olacak.
  -Hoca, yeni transferlerin takıma uyum sorunu var.
  Çalışıyoruz diyecek.
  -Taraftar, hoca istifa diyecek
  -Hoca ve takımda moral bozukluğu nedeniyle 4. ve 5.maçlarda da hüsran olacak.
  -Hoca istifa edecek.

  Bu senede bize hüsran

  Kısaca Başkan ve Oyunculardan önce
  Kongreye gelmeyen
  Geldiğinde de Beceriksiz başkanları seçen tüm kongre üyelerini değiştirmek gerekiyor.

  46
  1
  1. @Dede yorumuna yanıt olarak

   sen olacakları yazmışsın. ben de olması gerekenleri yazayım. başkan çıkacak dobra, dobra şunları diyecek,
   a- bize en az 5 sene süper lig ve şampiyonluk falan demeyin.
   b- hedefimiz alt yapı ağırlıklı yeni bir kadro oluşturmak, bunları geliştirmek ve bunlarla süper lige çıkmak.
   c- medya ve taraftarlar olarak bunu onaylıyorsanız lütfen bize karışmayın ve destek olun.
   d- onaylamıyorsanız, lütfen şimdiden söyleyin ve bize vakit kaybettirmeyin, hemen bırakalım, herkes işine baksın.
   e- medya ve taraftar cevap verecek,
   ”eyyy yönetim şu an zaten dip yapmış durumdayız. bundan daha kötüsü kulübün kapısına kilit. bu sebeple maddi-manevi sonuna kadar yanınızdayız!”
   f- yönetim tekrar medya ve taraftara dönecek ve şu kararı açıklayacak,
   ”madem öyle, stadı doldurma garantisi verin, en az 2-3 sezon kale arkaları 2.5 lira, maraton 5 lira kapalı 10 lira.
   o da yetmez, oyun ve skor ne olursa olsun oradan küfür ve protestoları kaldırın. orayı futbol mabedi haline getirin. bu bizim marka değerimizi yükseltecek. böylece timsah arenanın başta stat isim hakkı olmak üzere bütün ticari alanları kolayca ve değerinde pazarlanacak ve kulübün kasasına para girecek.
   alt yapıdan daha fazla oyuncu yetişecek ve onların satışlarından da para gelecek.
   g- hepsinden önemlisi tüm bunların sonucu çok daha donanımlı insanlar cesaretlenecek ve başkan adayı olarak ortaya çıkacak. kulüp kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenecek. siyasete ve iş adamına bağımlılığı bitecek.
   h- bunlar olur mu? çok zor şeyler değil ama % 99 olmaz, bizimki de bir umut işte…

   1. @ters köşe yorumuna yanıt olarak

    bir de olabileceklerin reçetesini yazayım dedim.
    1- takım dolu ve coşkulu tribünlere oynarsa 2 sene içinde süper lige çıkar.
    2- tamamen boş tribünler oynar, medya baskısı da olmazsa 5 sene içinde çıkar.
    3- son 10 senedir olduğu 5 bin ortalamaya, baskı ve protestolar altında oynarsa daha ligin ilk yarısında 2. lige düşmeyi garantiler.

 3. Son 4 seçimde verilen imzalar kontrol edilsin ilk oturuma gelmeyen bütün kongre üyeleri atılsın üyelikten bune ya babanızın çiftliği mi Bursaspor sizin karaktersiz herifler

  39
  2
 4. Lafa gelince mangalda kül bırakmayanlar ve sözüm ona bursaspor timsali kesilen yüzsüz takımı tek adaylı kongreye bile gitmiyor. Neden mi? Kendilerini temsil edecek bir aday olmadığından. Tabiii. Kendilerinin çıkarı herzaman bursasporun çıkarından önde geldiğinden. Halbuki.,zırnık kadar bursaspor aidiyet duygusu olsa, müthiş borç batağına rağmen görev üstlenmek isteyen tek aday ve yönetiminin önünü açmak için iki elleri kanda olsa kongreye koşar ve bugün bu işi bitirirlerdi.Bunlar,yaşasın dürüstlük yerine yaşasın sahtekarlık şiarını benimseyen sözüm ona fanatik bursaspor taraftarları. HADİ CANIM SENDE.

  26
  1
 5. Bana kimse BURSASPOR’luyum demesin. Biz Eskişehir – Kocaeli olmak icin ellerinden gelen her şeyi yapan KONGRE ÜYELERİNE ( 703 üye hariç ) teşekkür ediyor, herbiri Allah’a havale ediyorum

  25
 6. Bursaspor taraftarı görünümlü delikanlı bursaspor düşmanları kongrede yine faaliyete geçmişler. 1 kişiye 40 kişi saldırmışlar. Bu fare sürülerinden klübü bir şekilde arındırmalıyız yoksa daha kötü günler bizi bekliyor

  24
 7. Kongre üyelerinin çoğu Bursasporlu değil. Lazım olduklarında oy kullandırılmak üzere Kulübe üye yaptırılmış partizanlar. Yazıklar olsun böyle bir zamanda bile gidip orada hazır bulunmuyorlar. Yazıklar olsun Bursaspor’u bu hale getirenlere

  23
  1. @teksas_bbb yorumuna yanıt olarak

   Bu Divan Başkanının basiretsizliğinden kaynaklanmıştır.Istememiştir 75-80 kişinin dahi gelmesini.
   Ben Divan Başkanı olsam toplantının bir gün öncesinden 500 üyenin gelmesini garantilerdim.Divan Başkanı da demek ki kukla! Senin hiç mi çevren yok?50 tane sana çok yakın delege mi yok? 50 delege de 10’ar kişiyi garanti etse al sana 500 kişi.Tabii bu işler için enerjik olmak lâzım,Bursaspor sevdalısı olmak lâzım.Bu özellikler İdris Sevinç’te var mı yok.Bursaspor’da işler 6-7 yıldan beri kötü gittiği halde,Bu kişi seçildikten sonra bu kötü gidişattan dolayı yönetimleri uyardı mı?Bir basın toplantısı yaptığını duyan var mı?Batıyoruz!Düşüyoruz diye feryat eden taraftara hiç arka çıktığını hissedesiniz var mı?
   Bu kişi şimdiye kadar ve halen kılını kıpırdamıyorsa delegeyi gaza getiremiyor sa Bursaspor’un bunca borç yükünün altına girmesine ÇANAK TUTMUŞ demektir.

   3
   2
 8. Erkan başkan , ilk işlerinden biri kongreye katılmayıp kkübe zarar veren asalakları üyelikten ihraç etmek olsun, bunlar fazlalık bunlar kambur bunlar zarardan başka bişey getirmeyen asalaklar , at üyelikten 1000 tane gerçek Bursaspor’lu ile daha iyi kongreler yapılır.

  18
 9. 700 kişinin dışındakiler başkanlar tarafından üye yapılan hangi takımı tuttuğu belli olmayan çoğu bursalı olmayan tipler tüzüğe gelmeyenler için bir madde ekleyin mazereti olmayıp gelmeyenler için koyun ikibin tl ceza bakın nasıl geliyorlar

  18
  1
 10. Dünyada eşi yoktur her seçim dönemi 1. Toplantı çoğunluk sağlanamayıp 2. Toplantı çoğunluk aranmaksızın yönetim seçilsin. İlginç tarafı 1. Toplantıda toplanamayan zaati müslim genel kurul üyelerimiz gelmelerine gerek yokken hangi akla hizmet kongreye geliyorsunuz anlamak zor. İlkine gelmemişsin ikincisinde zaten çoğunluk aranmaksızın yönetim seçilecek. Sağolsunlar gerçek BURSASPOR “lu olarak nitelediğim 703 kongre üyeleri ile bu yönetim seçilebilirdi zaman kaybına gerek yoktu. Diğer geriye kalan BURSASPOR ile bir bağı olmayan sadece kağıt üzerinde kongre üyesi olan
  Kişileri malum bu zor zamanda bile fayda etmiyorlarsa üyeliklerini düşürün gitsin 2.kongreyede gelmelerinede gerek yok tek aday var ve çoğunluk aranmaksızın seçikecekler onun için 703 kongre üyesi dışında kalanlar
  Lütfen ZAHMET edip GELMESİNLER!!!!!!!!!!! Harcanan zamana Bu şehre BÜYÜK BURSASPOR TARAFTARINA YAZIK….

  16
 11. Anlamam arkadaş ben gelmeyeceksen en kötü günde olmayacaksan neden üye oldun ha i…..
  Kurallar tüzük değişmeli 4 çeyrek belirlenip bütün üyeler için yılda 4 toplantı belirlenmeli 3 toplantı katılım zorunluluğu olmalı v gelmeyen üyenin üyeliği düşmeli zaten gelmiyo i…. n azından sayı kabarmaz 500 üye olsun ama aidatı ödeyen gerçek BURSASPOR lular üye olsun ……
  Taş devri tüzükleri ile bu işler olmaz

  15
 12. Yazıklar olsun. Kaç gün önceden belirtilmiş bugün seçim var diye. Madem gelmeyeceksiniz ne diye üye oldunuz o zaman. Oraya giden üyeler enayi mi? Hemen kim gelmedi diye tespit edilip üyeliklerinin iptali gerçekleştirilmeli. Yada direkt şirket statüsüne geçiş yapılsın. Böyle Bursaspor düşmanları komple takımdan uzaklaştırılmış olur. Gerçekten yazıklar olsun.

  13
 13. Çok yazık bir an önce kongre tamamlanmalıydı. Gelen yönetim göreve başlamalıydı,transfer tahtası açılıp gerekli takviyeler yapılmalıydı. Zaten geç kalındı inşallah daha da geç kalınmaz.

  11
 14. Stadın bir duvarına büyük boy körüstan soluna orta boy bölükbaşı en sola küçük boy ali ay resmi çizilmeli altına da borcun artışı tl olarak yazılmalı tam karşı yada yan duvara rahmetli başkanın devasa resmi çizilmeli battala ergiç ert.sağlam kirita sercan miller değer katan herkes çizilneli , gören ibret alsın acil şirketleşme şart kimse bu kadar borcun altına girmez hadi girdi diyelim sen sıfırla bu uğurda öl, biri gelsin gene hortumlasın,gene borca soksun yesin çalsın, yazık değilmi bilet alan kombine alan forma alan,dijitürk alan cefakar taraftara

  10
 15. Ali Ay döneminde kulübe üye yapılan bir sürü kişi var.Bu kişilerin hiçbiri aidat ödemiyor ve kulübümüze bir kuruş katkıları yok.Yeni gelecek yönetimin gereksiz fazlalık oluşturan bu kişileri bir an önce kulübümüzden ihraç etmelidir.

  10
 16. Bu kadar basiretsiz bir camia olur mu? Oluyormuş demek ki. Evet camia diyorum çünkü çok ufak bir azınlık dışında Bursaspor bu şehirde kimsenin umrunda değil. Böyle bir dönemde tek adaylı kongreye gidip oyunu atıp çıkmaktan acizsen bırak birader iptal et üyeliğini çek git. Yeni yönetim biranevvel iş başı yapıp puan silme cezasından kulübü kurtarması gerekiyordu. Kaybedilmiş 1 hafta olarak bakmayacakmışız, senin resmi başkanın yönetimin belirli değilken kim Erkan Kamat ı muhatap alıp alacağı hakkında pazarlık yapar? Kimi getireceksin hoca olarak? Mustafa Er benimle konuşan yok diyor. Demek ki o da muhattap alınmıyor. Kim gelecek, elde kadro kalmamış yamalı bohça gibi bir takımla sahaya çıksan rezil kepaze olursun. Elde kalanlarda 1 senedir para almamış. Dertler derya olmuş hala tek adaylı kongrede başkan seçemiyoruz.

 17. Bursaspor’un kaderi üç beş bin kongre üyesinin keyfine göre çizilmemelidir.
  Bursaspor başkanını “Bursasporluyum diyen tüm taraftarlar” seçmelidir.
  En azından ileri ki süreçte “Bursaspor kombine kartı yada pasolig kartı olan” taraftarlara oy kullanabilme fırsatı oluşturulursa çok daha adil ve katılımcı seçim yapmış oluruz ayrıca hiç bir grup oy devşiremez satın alamaz.
  Yoksa her seçimde aynı terane.

  8
  3
 18. Çoğunluksuz 2.oturumun 1 hafta sonra toplanması şartmıdır?
  Bazı kooperatif ve dernekler 1.yorumun ertesi gün toplanabiliyor, kongre kararı alırken bu şekilde ilan edilebilir mı?

 19. Burda kongre üyelerine atıp tutanlar , hayatlarında Bursaspor’a ne kadar faydaları oldu. Herkes başvurup kongre üyesi olabiliyor. Bende kongre üyesiyim ve bugün oradaydım. Herkes gibi bende ilk oturumda bitmesini isterdim ama hersey üye olmayıpta burda konuşanların dediği gibi olmuyor işte

  6
  9
 20. ANAM gibi sevdim seni nah sevdin gelen delegeler kongreye bursasporun iyiligini istiyen delegelerdir gelmiyenlerde ALİ AYI seçen delegelerdir yazıklar olsun gelipte vebalinizi temizleseydiniz… ama yarın süper lige çıktımı övünürsünüz bize bursaspor sevdası babadan kaldı diye taraş yaparsınız sizi KINIYORUM sizin bursasporlulugunuzu kabul etmiyorum ALLAH sizi bildigi gibi yapsın diyorum…bursasporun bu duruma geleme sebebi sizlersiniz diyorum verdiginiz paket oylarla diyorum.ne demek istedigimi anladınız diyorum.arkadaslar yazmıs tüzügü degiştirmek bu kadar zormu? degiştirin kardesim.bu isnafsızlara minnet etmiyelim biz bize yeteriz…………………………………………………………………………………………………….

 21. 15% üye katılmış ve aday sözcüleri diyorlar biz 8% katılımıyla kongre yaptık!- ya kimse görmüyormu 8-15% ile kongre olmaz neyin başkanı oluyorsun? dünya tarihinde görülmemiş şeyler nasıl çıkıp diyeceksin ben bu kulübün Başkanıyım vs sen 10% bile hitap edemiyecek kadar biri olacaksın boşver boş bakanlıkları bu seçim yerine şirketleşme oylaması yapılması lazım o süreç tamamlana kadar bir kongre başkanı seçilmesi lazım böyle 10% altında üyeye hitap eden biri başkan olamaz kendilerinizi rezil etmeden çekilin!

  3
  5
 22. Tekrar üyelik sistemini açın. Tüm taraftar gelsin kongre üyesi olsun, aidatını ödesin. Böylece Bursaspor önüne Ket koyanlara gerek olmadan, çoğunluk sağlanarak yola devam edebiliriz. Artık alışkanlık haline geldi.

  1. @Junior yorumuna yanıt olarak

   Kongre içi gelip oy kullanan 703 üyeyi canı gönülden tebrik ediyorum. Gelmeyen ve mazereti olmayıp gelmeyen tüm üyelere yazıklar olsun size. İstifa edin oraları işgal etmeyin. Külüp bu durumdayken başkan adayı bulabiliyor ama oy kullanacak yeterli üye bulamıyor. Bir kez daha yazıklar olsun.

 23. Kamat doğru aday mı? Yoksa mestan gibi şan şöhret için mi ortaya çıktı.

  Hayri Yazıcı, Timur Noyan gibi lobi ve sermaye sahibi bir aday olmalıydı.
  Bunlar projeleriyle geleceklerdi.

  Klup belediyenin ve siyasetçilerin kıskacından kurtarılıp acilen kurumsallaşmalı.
  Halka açılan bir Bursaspor kendi dengeleri kurar.

  Bu camianın yiyicilerden bir de cahil taraftardan arındırılması gerekiyor.

  Kongre üyeliğinde, tribünlerde, tribün amigolarında, taraftarda ve klüp yönetiminde radikal
  değişiklikler şart.

  2
  5
 24. Tüzük kongresinde Moraton platformu tüzüğe şer koydu. Yanımdaki arkadaşla neden red ediyorsun dediğimde abilerimiz öyle istiyor bildiği vardır dedi 🙂

  Arkadaşlar Allah beyin vermiş !

  Biraz sorgulayın başkası için yaşamayın bugün o yarın başkası birisi sizi yanlış yola sürükleyebilir ben bilmem kocam bilir mantığından çıkın .
  O tüzük kongresi bursasporun bacaklarına vuruşmuş bir kelepçeydi.

  Asıl suçlu kim biliyormusunuz kongrelere gelmeyen binlerce insan herkes katılsa o tüzük ezici biçimde geçerdi.
  Ali AYA karşı birleşilseydi ağır mağlu olacaktı.
  Bir grup öyle yada böyle birleşmiş diğerleri küstüm oynamıyorum yada senin yoğurdun ekşi modunda.

  Son olarak Abiyi , reisi, x-gurubu , siyasi söylemi , mahalleyi bırakıp .

  Bursaspor adı altında birleşmedikçe tribünde düzelmez bu işler.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu