İlk aday Burhan Ilgın!

İdris Sevinç, Bursaspor’un zaman kaybına tahammülünün olmadığını ve yeni seçilecek olan yönetim kuruluna zaman kazandırılması adına Genel Kurul’un 11 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilmesinin önemli olduğunu ve adaylardan bu konuda hassasiyet beklediklerini belirtti.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız İdris Sevinç Divan Başkanlık Kurulu Başkanlığı’nın basın bildirisini medya mensuplarına okudu.

“Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu’nun, Bursaspor başkan adaylarımızdan görüş ve arzularıdır.

Bursaspor Kulübü’nü artık kendi işyerimiz gibi görmekten ve yönetmekten vazgeçelim…

Sportif ve idari alanda yetki ve sorumluluğu tek elde toplamak, transfer-harcama-yatırım ve satış gibi konularda işin uzmanlarına danışmadan karar vermek, onarımı imkansız sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Yöneticiler, iş elbisesi ve eşofman giyenlere doğrudan müdahale etmemeli…

Finansal konularda geleceğe dönük bir projeksiyon yapmadan ve bütçe tekniği uygulamadan, başkan ve yönetici inisiyatifi ile hareket etmenin sonucunda gelinen noktada büyük bir borç ortaya çıkmaktadır.

Başkan ve yönetimler  sorumluluklarının iki kongre arasında sınırlı olduğunu düşünmesin, tarihe karşı bir sorumluluk taşıdıklarını da farketsinler

Kulübü yönetenler sadece genel kurula değil, kamuya açık ve hesap verebilir refleksler geliştirmeliler

Bu uyarıları şimdiden yapıyoruz ki, Başkan adayları kongreden sonar Divan Kurulu’nu kendilerine rakip ya da muhalefet olarak görmesinler”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu