İlk 5 hayal değil!

OLAY Medya’yı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la Bursaspor’u konuştuk

Yeşil beyazlı takımın bu sezon çok daha iyi olduğunu vurgulayan Başkan Aktaş, “ Uzun yıllar sonra Bursaspor golcüsünü buldu… Bu yıl 15-20 gol arası bir istatistik sergileyeceğini düşünüyorum” dedi…

Samet Aybaba’nın da doğru bir tercih olduğunu dile getiren Alinur Aktaş, “Önyargılarım vardı ama hepsi bitti. Uzun yıllar çalışılması gereken bir teknik adam.  Gençlere verdiği önemle bunu fazlasıyla hak ediyor” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’la, dün sabah OLAY Medya’yı ziyaretinde Bursaspor’u konuştuk… İlk sözü, “Uzun yıllar sonra Bursaspor golcüsünü buldu” oldu…

orhanguney.pngYeşil beyazlı takımın bu sezon çok farklı olduğunu ve diri bir görüntü sergilediğini ifade eden Başkan Aktaş, Diafra Sakho için de, “Çok enteresan bir oyuncu. Sürekli hareket halindeydi… Ben bu sezon 15-20 gol arası bir istatistik sergileyeceğini düşünüyorum. Bursaspor’un da artık bir galibiyete ihtiyacı var. Umarım Rize’de bunu gerçekleştirecektir” dedi…

“Bu sezon korku ve endişe duymayız herhalde… Üst sıralar için ne düşünüyorsunuz?” diye sordum… Alinur Aktaş, “İlk 5 neden olmasın. Bence hayal değil. Bursaspor çok iyi oynuyor sadece skor alamıyor. Skor almaya başlayınca üst sıralarda kendine yer edinecektir. Beşiktaş’ı hepimiz izledik. Aman aman bir futbolu yok. Lige baktığımızda da Bursaspor’un üst sıraları hak edecek bir performans sergilediğini düşünüyorum” diye cevapladı…

FİKRİM OLUMSUZDU

Samet Aybaba’nın da doğru bir tercih olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Geçen sezon Vali bey, BTSO başkanımız ve Bursaspor başkanımızla toplantı yaparken Samet hocamızın ismi gündeme gelmişti… Başkanımız Ali Ay, fikrimizi sormuştu. Karışmak gibi bir niyetimiz yok ama fikrimin olumsuz olduğunu söylemiştim. Sezon başında göreve başladı. Birkaç kez görüşme fırsatı bulduk. Bütün ön yargılarım bitti. Bursaspor’un uzun vadeli çalışması gereken bir teknik adam. Özellikle gençlere verdiği önemle bunu fazlasıyla hak ediyor” şeklinde konuştu.

3 MİLYON TL’Yİ ÖDEDİK

Bursaspor’a verdikleri BUDO göğüs reklamıyla alakalı ve bilgiler veren Başkan Aktaş, “Arkadaşlarımız bana iletti; 3 milyon liranın verilmeyeceğine dair sosyal medyada bazı görüşler olduğu yönünde. Kesinlikle alakası yok. Anlaşmamızın ardından 1 milyon lira peşin ödeme yaptık. Diğer 2 milyon liranın daha süresi vardı ancak Başkanımız Ali Ay, Beşiktaş maçı öncesi acil ihtiyaç olduğunu söyledi bize. Hemen arkadaşlarıma talimat verdim, kalan 2 milyon lirayı da kulübümüze gönderdik” dedi.

PSİKOLOJİK OLARAK ETKİLENMİŞTİ

Kaleci Harun’un Fenerbahçe’ye verilmesini doğru bulduğunu da kaydeden Alinur Aktaş, “Harun kardeşimiz 8 yıl Bursaspor’a hizmet etti. Zaman içerisinde yaşanan bazı olaylardan dolayı psikolojik olarak etkilenmişti. Kulübüne para kazandırarak gitti. Arkasından gelenlerin önünü de açmış oldu” ifadelerini kullandı.

Bursaspor’un bu sezon akonomik olarak küçülmeye gittiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Şu anki kadromuz çok iyi… Geçen sezonki kadrodan da bir çok oyuncu ayrıldı. Şuna dikkat etmek lazım; biliyorsunuz Gaziantepspor da ekonomik olarak küçülme kararı aldıktan sonra sürekli geriledi. Doğru hamlelerle küçülmek en doğrusu. Bursaspor da şuan bunu yapıyor” diye konuştu.

Çok şikayet alıyoruz

“Ben olsaydım stadı o bölgeye yapmazdım” diyen Başkan Aktaş: “İnsanlar maçlardan bir gün önce evlerini terk ediyor, bir gün sonra da evlerine dönüyorlarmış. Sokak aralarındaki manzaradan dertliler ki, ben de hak veriyorum.”

Başkan Aktaş’a, stadyumun eksiklerini de sordum, şunları söyledi: “Recep Altepe başkanımızı veya siyasi iradeyi eleştirmek adına söylemiyorum ama ben olsam stadyumu oraya yapmazdım. Şehir dışında bir yerde olurdu. O bölgeye hastane yapardım. Bize çok eleştiri ve şikayet geliyor maç günleri o bölgeden… İnsanlar maçlardan bir gün önce evlerini terk ediyor, bir gün sonra da evlerine dönüyorlarmış. Sokak aralarındaki manzaradan dertliler ki, ben de hak veriyorum.”

12 MİLYON TL LAZIM

“Stadın henüz tamamlanamayan baş bölümüyle alakalı da şikayetler geliyor. 12 milyon liraya ihtiyaç var. Sırf sorun orası da değil ki… Stadyumun isism hakkı, reklam ve ticari alanları ne olacak? İsim hakkı için Bursaspor yönetimi her kapıyı çalıyor ama alan yok. İstanbul takımlarıyla burasını bir tutamayız… Stadın alt kısımları ne olacak? Sıcak su var. Tedavi ve kür merkezi yapılabilir. 12 ay yaşayan bir yer olsun istiyoruz.”

KİMSE MOTİVE DEĞİLDİ

“Yönetime de bir şey diyemiyoruz çünkü, yaz dönemini hem acil para arayarak ve transferle uğraşarak geçirdiler. Kimse tam olaral motive değildi. Artık, bundan sonra biraz yoğunlaşabilirler. Stadyumun da bir düzene girmesi gerekiyor. Biz de o bölgede kamulaştırmalarımıza devam ediyoruz. İyice temizleyelim ki, görsel olarak büyük bir kitle olarak duran stadyumun çevresi açılsın.”

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Tüm yazıyı okudum. Başkanın söylediği her şeye katılıyorum. Özellikle stadyum meselesinde çok haklı. Ben her maça Antalya’dan geliyorum. Bilen arkadaşlar var. 600km yol… Ama yol boyunca hissetmediğim yorgunluğu stat çevresine gelince hissediyorum. Kalabalıktan geç, Park yeri ara, arabayı bırak stada ulaş… Maç çıkışı zaten ayrı bir eziyet. Kuzey tarafından da yol açılması lazım. Sade güneyden gelinebildiği için yol çok sıkışıyor. Ayrıca metroyla gelen bile 20dk yürüyor.

  37
  3
 2. Çok iş var Sayın Başkan bu şehirde yapılacak olan,
  Ayrıca 600 MİLYON TL bedelle stadyum yapılsın kulüp transferle uğraşıyomuş
  yönetim görev dağılımı yapmadı mı sadece stadyumla ilgilenen 1 yönetici yok mu zaten
  Belediye olarak yolu genişletmelisiniz, boş arazi gerekirse kamulaştırılıp oraya Belediye-Bursaspor ortaklığında
  cafe gibi mekanlar yapılabilir, tren çıkış kapısından stada giden geniş bir yürüyüş koridoru açılır
  Anıtkabirdeki Aslanlı yol gibi TİMSAH YOLU denir, sağında solunda Bursaspora hizmet etmiş
  isimlerin Balmumu heykelleri yapılır, cafelerde oturup maç beklenir, yeşillendirilip ağaçlandırılır,
  Her türlü şey yapılabilir de yapabilecek vizyon yok ki bu şehirde

  6
  1
 3. Stadı oraya yapmazsın ama hastane inşaatına devam ediyorsun. Oraya hastane açılması , maç günü hastaların intihar ettirilmesi demektir. Atatürk stadı şehrin merkezindeydi ama böyle bir rezillik olmuyordu . Stada dört bir yandan giriş vardı ve yanında kültür park olması büyük avantajdı. Acil olarak hastane inşaatı durdurulmalıdır.

  6
  1
 4. Bursanin içine ettiniz recep altepe metro alttan gitmeliydi dedi kendisi yalova yolunu mahfetti. Saymakla bitmez ama sizde haklısınız ne yaparsanız yapın seçiliyorsunuz.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı