İlhan Parseker şoku!

Bursaspor Kulübü Olağanüstü Seçimli Genel Kurulunda tek başkan adayı olan Erkan Kamat’ın yönetim kurulu listesinde TFF Delegesi olarak yer alan İlhan Parseker’den bir açıklama geldi.

İlhan Parseker‘in açıklaması şöyle;

Bursa’nın ortak değeri olduğuna inanarak aidiyetini gururla taşıdığım Bursaspor’a şartlarımın ve zamanımın uygun olduğu her zaman ve ortamda hizmet etmeyi görev bildim.

Erkan Kamat başkanlığında “tek adayla” girilen olağanüstü Genel Kurul için bana teklif edilen TFF Delege adaylığını  seçimlere “tek aday” olarak girildiği ve camiaya hizmet anlamında yararlı olacağım inancı ile kabul ettim.

Ancak tek adaylığın kesinleşmesinden sonra yaşanan süreçte akıl ve mantığın kabul etmeyeceği yakıştırmalar ile benim üzerimden başkan adayı Sayın Erkan Kamat’a ve arkadaşlarına zarar verilmeye çalışıldığını üzülerek izledim.

Bursaspor’un içinde bulunduğu durumdan çıkabilmesi tüm şehrin birbirine kenetlenmesi ile olacağını düşündüm.

Fakat Bursaspor’u sadece kendinin olduğunu iddia eden ve kendileri dışındaki görüşleri asla kabul etmeyen gruplar  ve bu grupları destekleyen bir takım güçler Bursaspor’u rahat bırakmamaktadır.

Maalesef bu davranışlar Bursaspor’a gönül vermiş birçok başarılı insanın Bursaspor’dan uzak durmasına sebebiyet vermiştir.

Bu delegeliği kabul ederken Bursaspor’un içinde olduğu  zor durumda tüm camianın tek vücut olarak Bursaspor menfaatleri doğrultusunda kenetleneceğini düşünmüştüm. Maalesef yanılmışım.

Tek düşüncem yıllarca ulusal ve uluslararası sivil toplum örgütlerinde görev alarak biriktirdiğim dostluklarımı, Bursaspor menfaati ve lobisi için kullanabilmekti.

TFF Delege adaylığımı istemeyerek geri çekiyorum.

Bütün şartları düşünerek ve hiçbir baskının altında kalmadan aldığım kararımın Bursaspor’a hizmet olduğunu zaman içinde herkes görecektir.

Sayın Erkan Kamat’a bu zor zamanda aday olduğu için yürekliliğinden dolayı teşekkür ederek başarılar dilerim.

Her zaman ve her şekilde Bursaspor’un yanında olacağımı ifade ederim…

Kamuoyuna saygılarımla.

İlhan Parseker…

61 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu kulüp 1060 kişiye yenildiği gün aslında bitti. Kapatın futbol takımını kim yönetiyor ne dönüyor belli değil bu saatten sonra ne borç ödenir ne kan emici taraftar biter ne de siyaset elini çeker. Bursa büyükşehir belediyespor yapın ismini alinur mu yönetiyor yoksa teksas mı yönetiyor kim yönetirse yönetsin. Dibine kadar sıyırsınlar kulübü. Satılmayan tek futbolcu yenilmeyen tek haram lokma kalmasın hepsini yesinler hatta şampiyonluk kupasını gittigidiyor a koyup satsınlar onuda yesinler. Y*rramıda yesinler..

  231
  9
  1. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Timur Noyan adaydı zamanında ama gece yarısı ankaradan bir telefonla adaylıktan çekilldi. Bilmyen varmı.AKP siyasetinin aleti ve para kaynağı BURSASPOR.

   3
   1
  2. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Beter olun bunlar size az bile. Herkes layık olduğu şekilde yönetilir. 5.lige küfreden taraftara bunlar az bile.

   13
   4
  3. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Sayın Parseker;
   Topu ortaya bırakıp kenara çekilmeyin, size bu kararı aldıranlar kimse lütfen açıklayın, kişiler ve kurumlar yıpranmasın bu şahsiyetleri herkes bilsinki bunlar bir daha böyle bir şeye kalkışmaya cesaret bile edemesinler.

   17
   1
  4. @Koris yorumuna yanıt olarak

   TOBB Yönetim kurulu ve BTSO yönetim kurulu üyeliği yapmış duayen diyebikefeğimiz Parseker bile çekiliyorsa/çektiriliyorsa vay halimize .Erkan Kamat’ın işi çok zor. Neler dönüyor anlamak mümkün değil.Nasıl l bir açmazın içine düştük arkadaş.

   34
  5. @Koris yorumuna yanıt olarak

   ( Fakat BURSASPOR u sadece kendinin olduğunu iddia eden ve kendileri dışındaki görüşleri asla kabul etmeyen gruplar ve grupları destekleyen bir takım güçler BURSASPOR u rahat bırakmamaktadır. ) HER ŞEY BELLİDİR. . YAZI HER ŞEY İ AÇIKLIYOR. .. KİM BUNLAR … SİZLER DE BEN DE BİLİYORUZ. . BUNLAR BURSASPOR dan RANT GETİREN NEMALALAN YAĞLANAN KESİMDİR. VAMPİR DİR BUNLAR. . KAN EMİCİ DİR BUNLAR. .ŞİMDİ KAN GRUBU NU DEĞİŞTİREN DİR BUNLAR. .. KANINIZI EMDİRMEYİN. ..

   35
    1. @Selim2 yorumuna yanıt olarak

     Sizin CHP yi getirin belki düzelir işi siyasete bağlamak çok yanlış Teksas taraftarı diye anılan gurubu temizlemeden bu işler yoluna girmez hatirlatayim koristan başkan başını alamayan amigo tipli Kayseri’de başkanla takişib kavga ediyordu o gün bugün o vampirler den kurtulur da Bursaspor ayağa kalkar nasıl ben paramii verip maça gidiyorsan herkes parasını verip maça gidecek bırak para vermeyi küfür eden takıma ceza verdirenler taraftar olamaz

     13
     19
     1. @Aliaslan yorumuna yanıt olarak

      akıllanmıcanız dimi hala malum partiyi utanmadan savunuyosunuz.bitiridiz bursayı be kan emiciler,düşün lan bursanın yakasından bi bitin be…

      11
  6. @Koris yorumuna yanıt olarak

   Dayı adamın dibisin özet yapmışsın vallahi 😂 siyaset ve Teksas içindeki doymak bilmeyen yav,,,lar bitirdiler koskoca kulübü

   40
   1
 2. Bursaspor’un en büyük sorunu trübünde kendini lider diye benimsetmiş, her şeye müdahale eden, menfaat gözeten ve bu yolda insanlara abilik yada reislik kisvesi altında zorbalık yapan güya trübün liderleridir.
  Bu apaçilerden kurtulmadan tekrar Texas olamayız.

  38
 3. Trübünde ki kolpaçinolar !!
  Her şeye burnunu sokan artist liderler !!
  Klübü kendi özel mülkiyeti gibi gören çoban ve çorbacılar !!
  Bursa 3.5 milyon ve sizde 3.5 kişi etmezsiniz ezeriz geçeriz sizi.
  Yeter düşün artık Bursaspor’un yakasından keneler !!

  33
  1. @Komünist Texas yorumuna yanıt olarak

   Kardeşlerim bu kulüp tribunlerde kurulmadı. Bundan sonra da kimseye otobüs minibüs verilmez, tribüncüler parklarına dönerler. hafta sonu genel kurul var, herkes gitsin oyunu kullansın, TRİBÜNCÜLER yaya kalsınlar.

   3
   1
 4. Bi s..irin gidin be kardeşim.Bursaspor üzerinden prim yapmayı bırakın artık.Yok öyleymiş,yok şöyleymiş.Yok zartmış,yok zurtmuş.Götün yemeyecekse niye çıktın ortaya birader.Senin anlattıklarını zaten cümle alem biliyor.Bize bu düzene karşı koyacak t..şaklı adamlar lazım.Sen git kumda oyna.

  31
  117
  1. @Diren Bursa yorumuna yanıt olarak

   bana göre bursasporu bu hale düşüren yönetimler + yerel medya + taraftardı. şimdi de bunlara bir takım kişiler ve güçler eklendi sanki.
   ya arkadaş, takım, ekonomi, marka değeri, kadro kalitesi ve tribün gücü anlamında zaten dip yapmış durumda.
   insanlar hala neyi paylaşamıyor?
   koskoca şehir bu kadar basit bir konuda nasıl organize olamaz?

   yapılması gereken şeyler atla-deve değil.
   sadece bir yönetim seçilecek.
   şampiyonluğa oynamıyoruz. 4-5 sene sürecek yeni bir yapılanmaya gidiyoruz diyecek. zaten kulüp için başka ortam ve seçenek yok.
   buna onay verenler stada gelip destek verecek,
   vermeyenlerin kombine ve ürün almalarına bile gerek yok. bıraksınlar seçilen yönetim yoğurdu bildiği gibi yesin. illa bir hesap sorulacaksa bu sezon sonu olsun.

   9
   2
  2. @Diren Bursa yorumuna yanıt olarak

   Bursaspordan nemalananlar belli be kardeşim. At gözlüğüyle bakmayın artık. Tamam hepsi birbirinden beter ama biz bursaspora gönül veren gerçek taraftarları iyice soğuttular. Simit satmayı beceremeyecek adamlar klüp yönetmeye çalışıyor. Adaylardan bahsetmiyorum. Klüp basan, futbolcuya, başkana söven zararlılardan bahsediyorum. Olan bize oluyor.

   18
   1
 5. Texasta bursasporun menfaati için konuşan tek adam Selim’dir. Geri kalanlar ve maraton tayfa tamamen çorbasına bakıp alinur aktaş yalakalığı yapmaktadır. Hakkım hiçbirine helal değildir belediye arabalarıyla gezip boşa aldıkları maaşlarını yemeye devam etsinler. Bursaspor yok olunca bakalım kim size çorba verecek.

  21
  3
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   E sıvışçak tabi. Fıtratında var. Ne zaman işe yaramış ki? Siyasette de, Bursaspor’da da bin yıldır istediği yere gelemedi. Hep laga luga boş muhabbet.

  2. @Eser yorumuna yanıt olarak

   Sayın başkan Bursaspor’a
   Kusulmez iuc beş çapulcu size bunu yapiyiorsa sizin hemen pes etmemeniz gerek

   11
   2
 6. Mustafa çalışkan ve Tayfun bebek isimli 2 oyuncu ile 4 yıllık anlaşma yapılmış.
  İkiside kanat oyuncusu.
  Mestan yönetimi giderayak inşallah doğru hamleler yapar ve yeni yönetim batağa girmeZ

  18
  20
 7. Sağa sola kabadayılık taslayan bu çorbacılar yüzünden Bursaspor kimseden destek bulamıyor. İki üç gündür yaşanan olaylardan dolayı Selim Kurtulan haricinde tüm sözde tribün liderleri benim gözümde bitmiştir. Zaten bir süredir herkes bazı olayların farkında ama son günlerde tribün gruplarının bir olup Hakan Dinçtürk’e yüklenmeleri taşları yerine oturttu. Hakan Dinçtürk, bu grupların Ali Ay’ı tekrar başkan yapmaya çalıştıklarını idda etti. Eğer böyle bir niyetleri yoksa adam akıllı bir açıklama yaparlardı. Demek ki cidden böyle bir durum söz konusu ki hepsi birden aksinini idda etmeden farklı konulardan Hakan Dinçtürk’e saldırmaya başladı. Ayrıca bu gruplardan bazı kişiler, 1060 kişi hata yapmış olabilir, hepimiz Bursasporluyuz vs. söylemlerde bulundular. Ali Ay’ı ıslıklatmayan bu adamlar üstüne böyle açıklamalar yapmaya başlayınca Hakan Dinçtürk’ün söyledikleri benim için netlik kazandı. Bu iddaları çürütmek yerine o bizim abimiz, o bizim kardeşimiz muhabbetleri ile kendi kendilerini kollamaya çalışıyorlar. Madem bu kadar abilik kardeşlik önemliydi, Selim Kurtulan’a saldırılan kongrede neredeydiniz ? Bazılarınızın o kongrede olduğunu herkes biliyor. Gösterseydiniz o zaman abiliğinizi, kardeşliğinizi. Mesut Mestan ile görüşmeye giden taraftarların içinde Selim Kurtulan yoktu. Son günlerdeki olaylara da karışmış değil henüz. Kendisinin bu gruplarla fikir ayrılığı olduğunu düşünüyorum ve inşallah öyledir. Çünkü bu saatten sonra kendilerini Bursaspor’un sahibi gören, yönetim tarafından ücreti ödenilen biletleri parayla insanlara satan bu çorbacılarla aynı tribün altında bulunmam. Çoluk çocukla ego tatmini yapıp, birbirlerine abi kardeş çekip takılmaya devam etsinler. Deplasman yollarında ömür harcamak kimseyi en fazla Bursasporlu yapmaz.

  14
 8. ( Fakat BURSASPOR u sadece kendinin olduğunu iddia eden ve kendileri dışındaki görüşleri asla kabul etmeyen gruplar ve bu grupları destekleyen bir takım güçler BURSASPOR u rahat bırakmamaktadır ) Yazdığı yazının can alıcı yeri burası. .. Şimdi soru bu .??? Kimdir bunlar ??? Tahmin edebiliyorsunuz değil mi. ??? Haa evet işte onlar. .. Malum kişiler. .. VAH Kİ VAH. . KAN EMİCİ LER HALA KLÜBÜ BIRAKMAK İSTEMİYORLAR. .

  14
  1. @Gemlik yorumuna yanıt olarak

   İlhan pakseker sanada yazıklar olsun çekilmekle ekmeklerine yağ sürüyorsun bunlar şampiyon başkanıı hapse attıran başkana bile ses çıkarmadılar neden çünkü menfaat ön planda bunlar için bursaspor önemli değil para para para gerisi boş

   14
 9. Siyasetinize de sokayim, mahalle -taraftar baskınıza da sokayim kendi çıkarları uğruna bu kulübü bu hale getirenlere de sokayim taşın altına elini sokanları da burun kıvırarak göreve başlamadan istifa ettirir hale geldik koca takimin a.s.niz el birliğiyle

  10
 10. maraton grubu başi olan kisi neden ali ay geri gelsin diye istiyorsunuz lütfen bizi aydinlatin. egerki siz bu tribunlerde olduğunuz sürece bu takıma yük olmaktan baaka bisey değilsiniz. zaten toplasan 150 kisi anca varsiniz. milleti bursaspordan sizler soğutuyorsunuz.

  10
 11. Sayın Parseker
  Haklı olabilirsiniz ancak!
  1- Gurup ve Kişileri zan altında bırakmamak adına isim vermeniz gerekli.
  2- Bu güçler kimler. İsim vermeniz gerekli.
  3- Bursaspor’umuzu kurtarmanın yolu, güçlüklere ve güçlere karşı koymaktan geçer
  4- Herkes sizin gibi pes edip çekilirse, Bursaspor’dan ve Bursasporluluktan bahsetmek hayal olur.

  Keşke geri çekilmeseydiniz.
  Keşke böyle bir bahane ile çekilmeseydiniz.
  Keşke cesaretinden bahsettiğiniz Başkan adayını yalnız bırakmasaydınız.

 12. Çorbacılar düşün takımın yakasından kimseniz bırakın takımı rahat hareket etsin herkez kendi işini yapsın

 13. Hatırlıyorum 3-4 sene önce ali ay transferleri son güne kadar yapmadı ve hepimiz buradan saydırıyorduk. Son güne isim yapmış çöpleri takıma doldurunca herkes burada büyük başkan demeye başladı. O gün bizim kulüpten bir şey olmayacağını anlamıştım…

 14. Aga herkes çorbacilar diyo ulan kaç seneden beri kim olduklarini anlayamadim kimsedr aaçiklamiyo kim bunlar aciklayin ne geeliyosa bunlardan başimiza geliyo galiba iş yapcak adamlari bari engellemeyin be

 15. Adam çok doğru noktaya parmak basmış. Belki birileri aklını başına devşirir de yeniden bir toparlanma olur.

 16. İlhan Parseker in prime ihtiyacı mı var sanki biraz araştırın. Böyle giderse yakında Bursaspor’un yanında kimse bulunmayacak yeni nesil Bursasporlu olmayacak. Tribün grupları son 6 7 senedir tribün harici herşeye karıştılar yönetime adam belirlemeden futbolcu dövmeye siyasete Girmeye belediyeye kendi adamlarını yerleştirmeye derken bu uzayıp gidiyor. Haliyle karşı görüşlerde meydana çıkıyor. Sonra karşı görüşlere hakaretler tehditler sosyal medyadan küfürler edilip camia 2 ye bölünüyor ve sonra kendileri haklıymış gibi algı yapıyorlar. Camianın her anlamda kendini yenilemesi lazım yoksa bizi daha da kötü günler ne yazıkki bekliyor olacak…

 17. arkadaslar HAKAN DİNÇTÜRK YAZMIS HER SEYİ NEDEN ANLAMAK İSTEMİYONUZ İSİMLERDE VERMİŞ. bursaspor şampiyon oldugunda baska takımların şampiyonluguna para yatıranlara ve baska takımları tutanlara çoook büyük darbe vurdu… bursaspor karşıtlıgı o gün basladı bursasporun basarısızlıgına calısanlar o gün lobicilik faliyetlerini kurdu.BURDAN BUNUN AYDINLATILMASI İCİN VALİLİGİ BROROSİYİ GÖREVE ÇAGIRIYORUM.İLHAN PARSŞEKERE GELİNCE iyi oldu çekildi çünkü zayıf korkak insanların yapabilcegi bir sey degil iyi zamanda herkez agzı sulana sulana armayı öper mesele kötü zamanda dik durmak korkmamak.KORKAKSINIZ ÇIK açıkla kimin tehtid ettigini ayrılman icin. bu işin icinde siyaset varsa dersini alır.yoksa ne varsa acıklanmak zorunda MAHLAKTA bırakarak öyle acıklama yaparak ayrılamassın. acıklama yapmassan KORKAKSIN demektir.BURSASPORLA UGRAŞAN BU LOBİ TARAFTARA İFŞA EDİLMELİ BURSASPOR BASARISIZLIGINA UGRAŞANLAR İFŞA EDİLMELİ.BURSASPOR BİRİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLMEK İSTENİYOR GÖZTEPE GİBİ KARŞIYAKA GİBİ BUNLAR KİMSE İFŞA EDİLMELİ.ALLAH …………………………………..versin hak yiyiciler kimse

  4
  1
 18. İşin aslını sizde biliyorsunuz bizde hiç öyle lafı çevirmeyin daha öncede tff delegesi idiniz ne faydanız oldu çok lobiniz varya girdiğiniz 10 tane seçimide kaybettiniz pirim yapmayın herkes sizi biliyor yaralı parmağa faydanız olmaz diyelim

 19. Kapalı kapılar arkasında neler dönüyor. Kim kimi neyle.tehdit ediyor. Kime iyi dediysek 40 gün yaşıyor. Klüp batma noktasına gelmiş hala daha neyin kavgası. İçeride yaşananlar neler biride anlatsın artık. Yeter be kardeşim yeter…Bursaspor diye bir klüp kalmayınca mi rahatliyacaksaniz…

  1. @Şükrü yorumuna yanıt olarak

   Sen de bi tarafına kına yakarsın. Başkansız ve teknik adamsız genç Bursaspor’la seneye PTT 2’de eğlenirsin artık. Kansız.

 20. Hakkaten kurulsun artık şu Bursa fk.Alinurda kurtulsun,cenklerde kurtulsun,maratonda kurtulsun,amasiz,fakatsiz,çıkarsız takımını gerçekten kalpten bütün Bursaspor taraftarı da!!!

  2
  1

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu