İlhan Parseker ile Tribünce..

Bursasporluyuz.net olarak Başkan adaylarımız ile röportajlarımıza devam ediyoruz. Bugünki basın toplantısından sonra Hayri Yazıcı'nın listesindeki İlhan Parseker ile yaptığımız röportajda Yazıcı'nın fikirlerini paylaşıyoruz.

 

Stadyum gelirleri Bursaspor'un Olmazsa Atatürk Stadyumu'nda maçlarımızı oynamaya devam edebilecek miyiz? Bu konuda Hukuki durum nedir?

Bursa’yı ve Bursaspor’u sevenler artık kalıcı gelir yaratmak için çalışmak zorundadır. Stadyum konusunda diğer takımlara baktığımızda ister devlet yapsın, isterse belediye yapsın gelirlerin tamamının kulübe verildiğini görüyoruz. Bu nedenle 45.000 kişilik stadyum da o kadar kişiyi toplayacak olan Bursaspor’un hakkını alması lazımdır. Mevcut stadyum’dan çıkmama konusunda çatışma içerisinde olmak yanlış olur. İlk önce iletişim yolu ile tüm kanalları kullanarak gelirler konusunu halletmeliyiz. Bunlar sonraki işler ben işin oraya kalacağını düşünmüyorum.

Altyapıdan A Takıma geçişte nasıl bir sistem kurgulanıyor? pilot takım mı? Yoksa kiralık gönderme yolu mu?

Pilot takım uygulaması muhakkak olmalı bizim projemizde bu var. 3.lig olur, 2. lig olur 1. lig olur. Ben 3. lig’den başlayan bir takım düşünüyorum ve adı da 1963 Bursaspor olmalı diyorum. Bazı görüşmelerimiz var.

Bu takım Bursa takımı mı olacaktır.

Evet öyle olabilir.

Çift üyelikli üyeler konusunda tüzük değişikliği düşünülüyor mu?

Mevcut tüzük’te 2006 yılından beri olan üyeliklerden sonra çift üyelik olmamaktadır. Bu tüzük ile olan durumu kuruluştan bu güne değiştirmek gerekmektedir.

Transferde nasıl bir yol izlenecek? Menajerler yine özlüce ve Vakıfköy'de cirit atmaya devam edecekler mi?

Bizim Başkan adayımı Hayri Bey’in aklında olan ve gözlemlediğimiz oyuncuları alacağız. Bu konuda Hayri Bey’in interland’ı çok geniş her kulüp başkanı ve hocası ile görüşebilen bir isim ve görüşmelerimizi menajerler ile değil direkt dostluklarımızı kullanarak yapacağız.

Tüzükle ilgili ciddi eleştiriler var. Bu konuda herhangi bir değişiklik düşünülüyor mu?

Tüzük ile ilgili Bursa’nın değerlerine ve geleneklerine göre bir tüzük yapılmalıdır. Ve bizler de bunun farkındayız.

Transfer konusunda şu ana kadar görüştüğünüz Ve Başkan seçildiğiniz takdirde Bursaspor'a transfer edeceğiniz futbolcular var mı?

Görüştüğümüz isimler var ancak anlaştığımız oyuncu yok, böyle bir yetkimiz de yok. Seçilirsek değerlendireceğiz.

Taraftar kombinesi ile ilgili bir programınız varmı?

Çocuklar ve bayan taraftarımız için sembolik ücretlerde bir meblağ ile stadımıza alacağız. Ancak kombine ve bilet arasında ki fiyatlarda belli bir fark olması gerekmektedir. Kombine daha cazip hale getirilmelidir.

Aile kombinesi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Taraftar kart projesini hayata geçireceğiz. Bu kart ile daha sosyal bir faliyetlerde indirim alacaklardır.

 

 

 

Adnan BATIR / Dilhan OCAKBAŞI / Mücahit ŞAHİN / Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu