İhtarname çekti, Ali Ay çıldırdı!

Devre arasına kadar alacaklarının verilmesi şartıyla kendisine kulüp bulması veya başka bir yerde çalışması istenen Kembo 'ret' cevabı verdi.

Yönetim bu adımları atarken, deneyimli krampon geçmiş alacakları için kulübe ihtarname gönderdi.

Bursaspor‘da Jires Kembo krizi yine patlak verdi. Sezon başındaki Afyon kampına götürülmeyen ardından affedilen ancak takıma katılmasına rağmen yedek kulübesinden çıkamayan ve kilolarından hala kurtulayan tecrübeli futbolcu için yeşil beyazlı yönetim yeni çareler aramaya başladı. Maliyeti 1 milyon 250 bin Euro’yu bulan Kembo ile geçtiğimiz günlerde biraraya gelen Ali Ay yönetimi, çeşitli seçeneklerle yolları ayırmayı planladı ancak hedefine ulaşamadı.

BAŞKA YERDE ÇALIŞ…

İlk olarak Kembo‘ya devre arasına kadar olan bütün alacaklarını verip sözleşmeyi feshetmeyi sunan Bursaspor yönetimi ‘ret’ cevabıyla karşılaştı. Ardından yine alacaklarının verilmesi şartıyla devre arasında kendisine kulüp bulması istenen tecrübeli futbolcu bu öneriye de sıcak bakmadı. Ayrıca takımdan ayrı olarak başka bir yerde antrenman yapması istenen Kembo bu istediği de kesin bir dille kabul etmedi.

İHTARNAME ÇEKTİ

Bursaspor yönetimi,bu adımları atarken Jires Kembo yaşanan bu gelişmelerin ardından alacakları için kulübe ihtarname çekti. Geçmiş dönemden alacakları bulunan deneyimli oyuncunun takındığı tavırlar Başkan Ali Ay‘ı adeta çileden çıkardı. Teknik Direktör Samet Aybaba‘nın Ankaragücü ve Galatasaray maçlarında yedek kulübesine dahi almadığı Kembo‘nun Bursaspor‘la mayıs 2019’a kadar mukavelesi bulunuyor.

21 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Adama vebalı muamelesi yaptiniz Necid gibi oh o da sizi surunduruyor hukuki. Yollarla.sonra yasin neden gelmedi grosicki neden kaçtı

   6
   2
  2. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Arkadaşım bir futbolcuya böyle muamele gösterirsen o da kapı gibi sözleşmesiyle böyle cevap verir.Adamdan faydalanmak varken kampa götürmeyenler uğraşsın şimdi.Ayrıca Bursaspor taraftarından dayak yersin ne demek.Bir akıllanmadınız gitti.

  3. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Kardeşim anlaşma yapılmış 1.250 euroya üstüne kampa alınmıyor üstüne kadroya alınmıyor bide kendine kulüp bul burada da çalışma diyorlar sonra bu adam kötü kimse kusura bakmasın adam haklı beyler sayın Başkan bu sizin ayıbınız bence bu adamı başta kampa alıp takımı sahiplendirmek lazım dı bence Yusuf’tan 4 gömlek üstün ve yetenekli faydalanamadik şu adamdan çok yazık oldu

   24
   2
  4. @ugurdikerix yorumuna yanıt olarak

   Kapı gibi sözleşmeyi yapıpta kampa götürmeyenler düşünsün ! Bu adamdan gayette iyi yararlanılabilirdi kumaşı belliydi skor üretmekte zorlandığımız karşılaşmalarda kilit açıcı rolündeydi iyi performans göstermişti…

   58
   2
 1. İlerlemiş yaşta ve Arap liginden transfer yaptığın adama maç başı anlaşma yapmazsan olacağı bu.Yazık çok yazık takımda ki tüm Vakıfköy patentli oyuncuların toplam maliyeti kadar parayı bu adama veriyoruz ve gram faydası yok.Ödeme yapamadığın için sezon başı kampına da getiremedin.

  57
  3
 2. Böyle beceriksiz başkan yok necidden sonra bu adamı da harcadı nasıl bir akil sezon öncesi kampa sözleşmeli oyuncusunu götürmez sonrada o adamdan performans beklersin buda yetmez gibi bu yaşta ki oyuncuya kusura bakmada ali ay bu parayı sen verdin ağlamana gerek yok zaten kulübü konkorta çıkarırsın yakında

  40
  19
  1. @Green terör yorumuna yanıt olarak

   Bu siteye doğruları yazınca fazla eksi alıyorum ve yazdigimin doğruluğunu birkez daha teyit ediyorum, sözde Bursasporu menfaatsiz tutan kardeşim yazımın neresinde yanlış Bilgi var bana onu söyle ondan sonra gel eksi ver.

   11
   2
 3. Kapı gibi sözleşmesi var. Sözleşmeyi yapanlar cebinden versin göndersin. Ben onun yerinde olsam ben de paramı alır öyle giderim.

  25
  4
 4. Kembo’nun hiç suçu yok Ali Dedeee. Hiç dellenme. Delleniyo gibi de yapma. Yemezler. Elin yaşlı zencisine anasının dini gibi paralara imza attırırsan hiç konuşmayacaksın. Onu baştan düşünecektin. İşi çok iyi bilen menajer kılıklı o muhasebeci ayıya kulübü teslim edersen, o da işte böyle transferler yapar, sende öööle bakarsın.

 5. adama güzel idman yaptır versin kilolarını takıma katkı koysun gitmiyosa sen adamla ilg,lenme adam rahat hareket etsin para istiyo diye adama kız çalıştır kardeşim adamı

 6. bursasporda yöneticiler ne is yapar..madem bursasporda yöneticisin her sene kulübe en az 500 bin euro bagis yapmak zorundasin..ama bizde yöneticiler indiragandi ve reklam pesimde..

 7. Bursaspor a gelmiş son 3 yönetim o derece insanı futboldan soğutuyorlar ki o derece yapılanlar bence yanlış değil yapılanlar bilinçli futbolcunun ederi 2 sen sözleşmede 4 yaz sonra Bursaspor borçlu sen para etmeyecek futbolculara fazlasını ver sözde tabiki sınra Bursaspor borç batağında olmaz mı olur tabiki büyüğünden küçüğüne herkes nemalanır ise durum böyle olur birde bunları artık herkes biliyor özlüceden ->tirbüne kadar Bursaspor da herkesim gücü nisbetinde nemalanıyor
  saygılar Gönülden seven Bursasporlulara

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu