İhanetin bedeli ne olacak?

Bizim şehrimiz,bizim caddelerimiz,bizim toprağımız,evlerimiz,metromuz,stadyumumuz,teleferiğimiz… Her şeyiyle sahiplendiğimiz şehir Bursa! Yeşilin yanında beyazdan başka renk yakıştıramayanların şehri Bursa,aradan ne kadar İrlandalılar çıksada.Modern hayatın getirisi olan Avm'lerini bile sahipleniyoruz bu şehrin.

Bu Avm'ler bize yamuk yapmazlardı,yapmıyorlardı; yaptılar. 

Evet yaptılar; para için,müşteri için. Hafta sonlarını ailesi ile buralarda geçiren Bursasporluları,içinde yaşadıkları Bursa şehrini unutarak yaptılar.Terminalin hemen yanında dışlanmış, isminin Türkçesinde  ANADOLU bulunan Anatolium isimli müşteri merkezi Bursa'ya ihanet ederek İstanbul'un sevimsiz semtinin, sevimsiz insanlarının, renksiz takımının lisanlı ürünlerinin satıldığı KARGA YUVASI'nı içinde açarak bizlere ihanet etti. 

Büyükşehir olmanın bize verdiği zarar mıdır yoksa sessiz kalmamızın sonucu mudur bilemeyiz ama eğer gücümüzü gösterip, sesimizi yükseltmezsek; içimizde yaşayan İrlandalılar (Bursalı ama Bursalı demek ne kadar doğru bilemeyiz)  için böyle YUVA'lar,STORE'lar açılmaya devam edecek!

 

Peki ne yapıcaz? Çözüm ne? (Yıkmadan,indirmeden) Bu soruların cevabı tabi ki Büyük Bursaspor taraftarında!

 

Bursasporluyuz.net

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu