İhanet!..

Nereden bakarsanız bakın insanın içini ürperten bir kelime ve Başkan Erkan Körüstan bu cümleyi Kasımpaşa maçına çıkmayan takımın kaptanı ve yıldızı için kullandı. Bir çok futbolcu parasını alamayınca, hocasına kızınca veya gitmek isteyince sakatlık bahanesi ile maçlara çıkmaz bunu herkes bilir. Batalla bu örnekle, dürüst! bir hata yaptı. Evet başka futbolcular gibi “oram buram ağrıyor oynayamam” yalanını söylemedi. Maça çıkmadı ve basın toplantısında da “Başkan ve Daum’la çalışmam” dedi. Batalla bana göre bu konuda hatalıdır. Pireye kızıp yorgan yakmaktadır. Ama Başkan Körüstan da bu krizi maalesef hiç iyi yönetemedi.

 

Öncelikle “İhanet” kelimesi öyle gelişigüzel kullanılacak bir kelam değildir ve amacını aşmıştır. İhanetin karşılığı da bellidir. Başkan bu çirkin kelimeyi illa ki birileri için kullanmak istiyorsa ‘Görevini yapmadan ( aslında ne görev yaptığı da belli olmayan ) Bursaspor’dan dünya kadar maaş alan sözde profesyonellere, Bursaspor dışında başka kulüplere de üye olanlar ve kongre kararına rağmen onları üyelikten atamayanlara ! bakmalı öncelikle.

 

Pablo’ya dönecek olursak, Batalla Bursaspor’u aldatmamıştır. Maça çıkmayarak hata veya yanlış yapmıştır o yüzden bu “İhanet” kelimesini öncelikle “Hata” olarak değiştirmek gerekir. Ben Batalla’nın ikna edilebileceğini düşünüyorum. Bu saatten sonra top Başkan Körüstan’dadır. Bu sorun Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda çözülmelidir. Çözülmek zorundadır da. Zira transfer döneminde kadroyu yeterince güçlendiremeyen Körüstan yönetimi bir de Batalla gibi bir yıldızı elinden kaçırırsa kendi sonunu hazırlar. Çünkü onun yerini doldurabilecek bir oyuncuyu bulabilecek transfer becerisine sahip değiller.

 

Batalla bana göre Bursaspor tarihindeki en faydalı oyuncudur. Mesut Şen, Sedat 3,Biyediç ve Baliç ile birlikte en iyi 5 oyuncudan biridir. Pek çok taraftara göre de en iyisidir. O yüzden ancak 20 yılda bir denk gelen bir yıldız kolayca kaybedilmemelidir. Batalla “Bu iş bitti, gidiyorum” mesajı vermiş olabilir; ancak kurulacak doğru bir diyalogla bu sorun çözülür. İşte yöneticilik de burada belli olur. “Bursaspor Başkanı futbolcunun ayağına gidip yalvarsın” demiyoruz. Organize edilecek bir toplantı ile bu sorun çözülür. Bakın rakip takımlar şu an kıs kıs gülüyor. Neden? Çünkü Bursaspor’un yıldızı Batalla gidiyor yani bu durumun Bursaspor’un zararına olduğunu biliyorlar.

 

Bursaspor mevcut kadro yapısı ile böyle bir yıldızı kaybetme lüksüne sahip değildir. Bu durumda siz yöneticiler Bursaspor’un zarar görmesini engellemek için oradasınız, eğer bunu başaramazsanız en çok birkaç hafta içinde siz de büyük sıkıntılar yaşarsınız ve olası bir başarısızlık faturası size kesilir. Bunu iyi hesap edip gerekli girişimleri acilen yapın lütfen.

 

Tarık ÇAPÇI

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu