İgor’un özellikleri neler?

Bursaspor'un sol kanat transferi Igor'u değerlendirelim.

Oyuncuyla alakalı bilgim sadece geçen sezon performansına dayalı. Yalçın hoca ile daha önce çalışmış olan oyuncuyu yine hocanın transfer ettirdiğini düşünüyorum.

Oyuncunun oyun tarzını eski oyuncumuz Del Valle ile anımsatıyorum. Igor‘un Del Valle‘ye göre avantajı takım oyununa bir nebze olsun yatkın olması. Sağ ve sol kanatlarda görev alabiliyor oyuncu ve genel olarak iç forvet gibi oynamayı tercih ediyor.
Sağ ve sol iç koridorlarda topla son çizgiye inerek kaleye veya merkeze doğru top çıkarmaya çalışan, half space diye adlandırdığımız bölgeyi topsuz olarak delip merkez forvete destek sağlayan bir oyuncu. Vereceği katkıyı göreceğiz fakat hücum çeşitliliğini arttıracağı kesin. Igor‘un artıları ve eksilerine bakacak olursak eğer;

Artıları: Pozisyon çeşitliliği, adam eksiltme özelliği.

Eksileri: Defansif katkı, mücadele eksikliği.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Yalçın hoca eksiklerini artıya çevirecektir ! Hoca gerçekten 40 yıllık Bursasporlu gibi içimizden biri gibi sanki ! Başarılar yalçın hocam…

  96
  1
  1. @Eser yorumuna yanıt olarak

   İgor gazisehrimizde kanatta ve ortada oynadı. Fizik gücü zayıf ancak adam eksiltme ve hücuma dönük kolay adam geçebilen bir oyuncu. Tabi bir Del valle değil. Yine de iyi işler yapacak emin olun boş oyuncu değil.

   25
   1
 2. En merak ettiklerimden biri, kanat çok kilit bir bölgedir, top ileri genelde ordan taşınır, onun içinde bir fırsat, umarım aradığımızı bulduk deriz.

  40
 3. Biraz videolarını izledim tabi tam bir kanaat vermez ama klasik Brezilyalı kıvraklığı ve seriliği var.Yalçın hocanın daha önce çalışmış ve özelliklerini biliyor olması da çok büyük avantaj.Bence solda İgor sağda Burak Kapacak oynar.Ortada Özer ve ileride Seleznov yıkım ekibi olur.

  37

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu