İftarda buluştular

Divan Başkanlık Kurulu tarafından organize edilen Yönetim Kurulumuz,  Emniyet Mensupları ve Taraftar Dernek Başkanlarımızın katıldığı iftar yemeğinde birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Divan Başkanlık Kurulu’nun organize ettiği iftar yemeğine Divan Başkanlık Kurulu Başkanımız Kadir Şankaya, Divan Başkanlık Kurulu Üyemiz Galip Sakder, Başkanımız Recep Bölükbaşı, İkinci Başkanımız Hasan Gülayan, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Nihat Sapan, İlyas Acar, Ali Büyükkurt, Ali Turan, Saadettin Garip ve Enver Kumova’nın yanı sıra Bursa Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar ve şube müdürleri, Gençlik Spor İl Müdürü Süleyman Şahin ve taraftar dernek başkanları katıldı.

Birlik ve beraberlik olgusunun işlendiği gecede yapılan konuşmaların ardından karşılıklı sohbet yapıldı.

 

Galip Sakder: “İşler Her Zaman İyi Gitmeyebilir”

“Bin aydan daha hayırlı olduğunu bildiğimiz şu mübarek ramazan ayında, iftar davetimize gösterdiğiniz ilgi nedeniyle Divan Kurulumuz adına hepinizi muhabetle ve sevgiyle selamlıyorum. İnsanları birbirine yakınlaştıran, insanların birbirini anlamasını sağlayan bir çok sosyal olgu içinde, kuşku yok ki sporun ve tabiki futbolun önemi bir hayli büyük. Dolayısıyla Bursasporumuz, Bursa'da doğan ve kendini Bursalı hisseden herkesin ortak buluşma noktası, ortak kaygısı ve ortak sevincidir. Maçlar nasıl üç ihtimalliyse, kulüplerde ya da camialarda işler her zaman planlandığı gibi iyi gitmeyebilir, bazen hayal kırıklıkları da yaşanabilir. İşte bu durumlarda her Bursasporluya yakışan en olgun hareket, yanlışın düzeltilmesi için çaba göstermek ve kulübünü, yönetimini, sporcusunu ve hocasını koruyup, yüceltmektir. Bursaspor, dürüstlük, fair play ve dik duruş konularında Türkiye'ye örnek olmuş, Türk insanına ders vermiş bir kulüptür ve bu durum, bizim için şampiyonluk kadar önemlidir. Fazla vaktinizi almak istemiyorum. Mübarek ramazan ayının, müslümanların yüreğinde yarattığı sevgi çemberinin hepimizi daha sıkı sarmasını ve birbirimize dünden daha çok sahip çıkmamız gerektiğini hatırlatarak, hepinize hayırlı iftarlar diliyor ve saygılar sunuyorum.”

 

Kadir Şankaya: “Yönetimimize Sahip Çıkalım”

“Değerli davetliler hepiniz bu birleşme toplantısı olarak adlandırdığımız yemeğinize hoş geldiniz. Bursasporumuz geçen yıl kritik günler yaşadık. Hepimiz üzüntülü günler yaşadık. Çoğu maçları seyredemedik. Stadyuma giderken bakıyordum hepiniz oradasınız fakat maça giremiyorsunuz. Bu yıl sizden ricam başkanımıza ve yönetim kurulumuza sahip çıkacağız, şampiyon olduğumuz sene nasıl fair-play ödülünü Bursa’ya getirdiysek bu yılda getireceğimize inanıyorum. Bu yılda şampiyon olmak istiyoruz. Fakat şampiyon olamıyorsak yine fair-play ödülünü Bursa’ya getirmek istiyoruz. Bursasporumuza bu yıl başarılar diliyorum. Hepinize afiyet olsun.”

 

Sabri Durmuşlar: “Hepimiz Bursasporluyuz”

“Değerli başkanım, sayın divan kurulu ve kıymetli taraftarlarımız, hepimiz Bursasporluyuz ben hepinize bu güzel iftar sofrasına hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum. Böyle güzel bir ortamda birlik ve beraberliğin getirdiği güzellikleri yaşıyoruz. Bursasporumuz bugüne kadar güzelliklerle ve başarılarla doludur. Milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Bursasporumuz bu birlik ve beraberlikle tekrar geçtiğimiz dönemlerdeki başarıları yakalayacaktır. Sadece iyi gün dostu olmayalım her zaman birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Takımımızın başarısı için hep birlikte gayret edelim. Hepimiz Bursasporumuza sahip çıkalım. Bu tür organizasyonlar birlik ve beraberliğe katkı sağlamaktadır ve değer katmaktadır. Bu güzel iftar sofrasındaki akşamımız gelecekteki karşılaşacağımız sorunların çözümüne çok fazla katkı sağlayacaktır. Bu akşam bu organizasyonu düzenleyen Divan Başkanlık Kurulumuza ve buraya gelen herkese teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”

 

Recep Bölükbaşı: “Birlik ve Beraberlik Olursa Başarı Gelir”

“Saygıdeğer davetliler, hepinize hoş geldiniz diyor sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Çok güzel bir gece. Hatırlarsanız bunu geçtiğimiz senelerde de yapmıştık. Biliyorsunuz bu tür toplantıların ardından hep başarı geldi. 2009 – 2010 Sezonunda şampiyon olduk ve onun ardından takımımız her yıl Avrupa kupalarına katıldı. Burada siz değerli taraftarlarımızın, yönetim kurulunun emekleri çok büyük. Şampiyon olduğumuz yıl bu toplantıları yaptığımız için fair-play ödülünü de almıştık. Onun ardından da çok fazla ceza görmemiştik. Fakat geçen yıl çok talihsiz olaylar yaşandı, çok fazla ceza aldık. Çok kötü günler yaşadık. Ancak biz Bursa’yız biz Bursasporluyuz, bizim bayrağımız kesinlikle aşağıya inmez. Burada en önemli görev siz değerli taraftarlarımıza düşüyor. Rekor bir katılımla ve oyla sizler bizi göreve getirdiniz. Yaklaşık 1 buçuk ay oldu. Bizle bu süreç içerisinde gece gündüz çalışıyoruz. Şuanda raydan çıkmış olan treni raylara oturttuk yavaş yavaş gidiyoruz. Fakat bu tren hızlı gitmesi gerekiyor. Buda sizlerin tahammülüyle, sizlerin sabrıyla ve camianın bütünleşmesiyle olacaktır. Sizleriz teveccühüyle biz buradayız. Bu akşamda çok güzel bir organizasyon gerçekleşti. Divan başkanlık kurulumuzun organize ettiği ve hepimizi bir araya getirdiği yemekte ben sizlerin huzurunda başta il emniyet müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Bu sezon bize çok destek olacaklarına inanıyorum.

Divan başkanlık kurulumuzda yaptığı çalışmalar doğrultusunda böyle bir yemek organize ettiler. Bizleri bir araya getirdiler. Çok güzel bir organizasyon oldu kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Kongre öncesi ve sonrasında söylediğimiz gibi bizim kulübümüzün 3 eksiği vardı. 1. eksiğimiz iletişim fakat bu yemekte iletişim olduğunu görüyoruz. 2. çok fazla ayrışmalar vardı. 3. ise tahammül ve sabır. Biz birbirimize sabır gösterirsek başarı gelecektir. Tek istediğimiz birlik beraberlik. Biz birbirimize sabır gösterirsen tahammül edersek her kademede başarı gelecektir. Daha önce çıta yükselmiştir. Fakat bunları yerine getirirsek o çıta tekrar yükselecektir. Biz sizlere taahhütlerinizi yerine getireceğiz. Taraftarlarımızda desteğini esirgemeyecek. 90 dakika takımımızı destekleyecek. Bursastore’lardan alışverişlerini yapacak. Kulübe üye olacak.  Şuan en önemli gelirimiz kombine ve bilet gelirleri. Kulübümüzün kalıcı geliri yok. Kombine ve bilet gelirleri bizim için çok önemli.

Bizim elimizde projelerimiz var. Fakat bu projeleri hayata geçirmek için  kent dinamiklerinin sanayicilerimizin desteğine ihtiyacımız var. Bursaspor Türkiye’nin en büyük şehir takımı. Bursa’da her şey, şehirde çok büyük bir dinamizm var fakat başarı çok geç geliyor. Biz birlik ve beraberliği sağlarsak başarı hızla gelecektir. Başkan, yönetim kurulları ve futbolcular geçicidir kalıcı olan Bursaspor’dur. Bursaspor için birlik olmalıyız. Biz burada emanetiz. Sizlerin vekiliyiz, biz bu koltuğa sizlerin desteğiyle geldik. Başkana, yönetim kuruluna ve futbolcularımıza sahip çıkalım. Sonuna kadar sabredelim. Bundan sonra başarı gelecektir. Ben tekrar ramazanınızı kutluyor ve önümüzdeki gelecek bayramınızı da kutluyorum hayırlar getirmesini diliyorum.”

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı