İflasa bir adım kaldı!

Olay Medya Spor Müdürü Orhan Güney'in bugünkü köşe yazısından alıntıdır.

Bursaspor’un mali olarak geldiği nokta şu; iflasa bir adım kaldı…

Size açık bir şey söyliyeyim mi; yöneticiler bile artık Bursaspor’a paralarını vermek istemiyor… Çünkü onlar da, “Ali Ay nasıl olsa öder” zihniyetini benimsemişler… Peki ya bundan sonra ne olacak?

Bursaspor’un mali olarak geldiği nokta şu; iflasa bir adım kaldı…

Eleştireceğimiz yönler muhakkak vardır ki, zaten şu an ondan başka bir şey de yapmıyoruz…

Kulübün giderek battığını izlerken “Ali Ay nasıl olsa cebinden öder” demek sizce bu gemiyi nereye kadar götürür? Liman gözüküyor mu bilemem ama Başkan Ali Ay’ın, önceki sabah yönetim kuruluyla yaptığı toplantıda “Deniz bitti” dediğini biliyorum…

Yani, “Ben tükendim. Bir şeyler yapmazsak Bursaspor da tükeniyor” mesajı verdi… Anlayan oldu mu, taşın altına elini, gövdesini koyanlar çıktı mı orasını zaman gösterecek fakat, Bursaspor’un geldiği nokta oradakilerin de kaldırabileceği türden değil artık…

Büyük Bursa, acaba en büyük markası batarken ne yapabilir?

5 MİLYON TL VERECEK BİR TİMSAH ÇIKTI MI?

 

Bir örnek vermek gerekirse; bu hafta sonuna kadar Le Guen ve Badu için ödenmesi gereken 5 milyon lira var… Küçümsemek için değil durum tespiti için soruyorum; o sabah kahvaltıya katılanlar arasından Bursaspor’un bu kısa vadedeki 5 milyon liralık borcunu ödeyebilecek bir timsah çıktı mı?

Ben size daha açık bir şey söyliyeyim mi; artık yöneticiler bile Bursaspor’a paralarını vermek istemiyor… Çünkü onlar da, “Ali Ay nasıl olsa öder” zihniyetini benimsemişler…

26 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Ali Ay biz tecrübeliyiz , biz biliriz , biz yaparız dememiş miydi ? Bu kulübün ne durumda olduğunu bilmiyor muydu ? Yapamayacaktın neden aday oldun ?

  121
  9
  1. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   Bende suana kadar hicbir yaptığını beğenmedim Ali Ay in. Gercekten başarısız. Dediklerini de yapamadı. Fakat diger adaylar napacakti sizce bu ekonomik durumda. Doğru düzgün bi aday mi vardi bizmi görmedik. Yada şuan varmi ? Baskan istifa ettigi an Ankaragücü Eskişehir gibi olacagiz. En azindan para veriyo bunu bu kadar küçümsemeyin. Cebinden çıkarıp 1000 lira para verebilcek kac kisi var kulube? Ve bu borclari kendisi cikarmadi durup dururken. Bide 2 senedr doviz artışı belası cikti. Diger kuluplerin de ekonomisi kötü gidin araştırın. Bunlari da hesaba katin. . Bu da fedakarlık.Bu klübe boyle para verirmi sizce baskasi gelse de ? Birakir takım düşer. Örnekleri var ligde. Suana kadarda olmadi bukadar para veren.

   10
   26
  2. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   Kendi düşen ağlamaz.Baska diyecek bir şeyim yok.Ben bu takıma 2.liglerde de destek verdim.Veririm de.Vermeye de devam edeceğim.Ancak Ali ay gidene kadar günah yok günah!

   23
   7
  3. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   valla bittik kardesşim…bittik…
   belliydi…Bu adam gitmeden hic bişi düzelmez–
   hepimizlere gecmiş olsun …
   Busene para yöndenn yardım eden olmazsa soluğu alt ligde alarız

   27
   4
  4. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   Hiç bir vaadi yokken, cavit çağlardan, alinur aktaştan İSTİKRARIN YANINDAYIZ diye destek aldı. 3-5 çorba parasına üyelerden oy aldı. Cebinde parası olup, çevresi olup aday olan adamları başkan seçemedik. Hak bize bunlar. Amaçları el birliğiyle takımı batırmak. Yeni malatya gibi, akhisar gibi birilerine göbekten bağlı takım yaratmak istiyorlar. Yazık

   29
   3
  5. @CROCODILE yorumuna yanıt olarak

   ve bu orhanın da içinde bulunduğu bursa basını, o günlerde istikrar için Ali Ay yönetiminin tekrar seçilmesi gerektiğini söylüyordu,

   30
   1
 2. Kovun butun oyunculari getirin alt yapiyi catir catir oynasinlar siktiniz artik her gun ayni haberler madem bu gemiyi yurutemicektin neden tekrar aday oldun baskan bu taraftar a her gun aglanma yapamiyosan birak git yapanlar cikar elbet.

  48
  3
 3. Kongrede ne dedi: Gerekirse bir bu kadar daha veririm dedi. 1060 ta inanıp oy verdi. Hep beraber toplasınlar şimdi.

  29
  2
 4. Seçim öncesi yıkayıp yağlıyordunuz Orhan ne oldu !!!! Kaç gündür yazar diye geçinenler hepiniz aynı haberleri yapıyorsunuz… bu borçlar belli değil miydi? Helvacı kağıdı ile mi tutuyorlar muhasebeyi… öyle cepten veriyorlar diye masumcuk yazılar yazmayın, durumu niye kurtaramadılar diye yazın… para yok niye transfer yapıp hedef koyuyorlar, koltuk uğruna yapılanlara bak… şakşakçılar bakalım ses verecek mi?

  16
 5. Çözüm belli, Ocak ayı gelmeden, Kasımın ilk haftası kongre kararı alınmalı,
  Bu eşhre değer katacak, kulübü bu borç sarmalından kurtaracak,
  Herkesin etrafında birleştiği bir isimle kongreye gidilmeli, tabi ki de Ali dede ve avanesi
  aday olmamalı,, projesi olan, stad işletilmesini satabilecek bir aday bu kulübü düzlüğe çıkarır.
  Vakit çok geç olmadan, Ali dede artık İSTİFA ET

  10
  4
 6. kimseye acitasyon yapmayın..daha yakın zamanda,kendi adamlarına 1060 oy çokarmak için atmadığınız takla kalmadı..şimdi ne olduda her şey tukaka oldu..hiç demezlermi adama madem ne den başkan adayı oldun..yazık yazık ..size yazık değil..BURSASPORU kendisine merdiven olarak kullanıp bu takımı kullanarak insan içine çıktınız..cok yazık madem beceremiyeceksin hiç bulaşmayın..bırakın kimse sahip çıkmasın..ÖLECEKSEK ADAM GİBİ ÖLELİM.. ONURUMUZLA GURURUMUZLA ŞAMPİYONLUK APOLETİ İLE ÖLELİM. yalvara yakara sürünerek,rezil olarak değil.

  7
  4
 7. yönetici kulübe para vermek zorunda değil. vermemeli de. çünkü bir müddet sonra ”parayı veren düdüğü çalar!” misali koskoca kulüp, babadan miras! halini alabilir. yönetici oraya proje üreterek parayı bulmak ve sportif başarıyı yakalamak düşüncesi ile gelmeli. bu da bilgi donanım ve tecrübe ister. ali ay da bunların hiç biri yok. neden ısrarla kalmak istiyor anlamıyorum!?.

  sportif ve mali başarısızlığımız sadece yönetimle alakalı değil. bu konuda en az yönetim kadar medya ve taraftarda suçlu. bir kere çok skor odaklıyız. sabırsızız. her şeyi günlük performanslar üzerinden yorumluyoruz. bir gün göklere çıkardığımızı, ertesi gün yerin dibine sokuyoruz.

  sonuç olarak problem,
  a- bir kulübü kulüp yapan ”yönetim-medya-taraftardan oluşan üçlü sac ayağının yere sağlam oturmaması!”
  b- camiadaki, sonuç odaklı bakış anlayışı + sabırsız davranış + kulüp üzerindeki baskı + şehirdeki kaybolan spor ortamı = bugünkü BURSASPORUMUZ…

 8. ÇAYKUR RİZE’nin 200 MİLYON BORCUNUN OLDUĞU yerde BURSASPOR’umuzun 450 Milyon borcu ödenmeyecek borç değil.MESELE GÜVEN-ŞEFFALIK VE İNANILIR OLMAKTADIR.

  BURSASPOR BU YÜKTEN KURTULUR,BUNDAN ÖNCEKİLERDEN KURTULDUĞU GİBİ.

  ASIL MESELE ‘ASALAKLARDAN,DOST GİBİ GÖRÜNÜP SOYUP-SOĞANA ÇEVİRENLERDEN KURTULMALI VE KURTARILMALI BURSASPOR.

  Yurtdışına ismini duyurmuş ALTYAPINDAN,ŞEHRİN YENİ CAZİBE MERKEZİNDE OLMASINA RAĞMEN HALA DEĞERLENDİRİLEMİYEN İŞYERLERİ-LOCALARDAN,OTOPARKININ İŞLETİLMESİ İLE YENİ HASTAHANENİN VE ÇEVRESİNDEKİ TİCARET MERKEZLERİNİN AVANTAJLARINI KULLANACAK DİRAYET-MAHARET VE MEZİYET SAHİBİ İDARECİLER ŞART.

  Birde güya BURSASPOR’u dert edinmiş görünüp tatlı su kurnazlığı yapan işadamı,medyadan da kurtulunması şarttır.
  YAPIN 30000 ÜYE,ŞEFFAF VE ADİL GENEL KURULLAR YAPIN,HER HALUKARDA BU DERTLER BİTEEEER.

  5
  6
 9. Ali Ay’a destek veren o meşhur 1060 kişi.

  Bu zor zamanda siz Bursaspor için ne yaptınız?

  Para desteği,
  Loca,
  Kombine,
  Forma vb

  NE YAPTINIZ?

  5
  3
 10. Orhan güney siz değilmidiniz İstikrar sürsün Patronun dahil hepininiz Ali Aya destek verdiniz sanki Ali aydan başka aday yokmuş gibi öteki adaylara gazeteniz ve görsel medyada yer bile vermediniz şimdi memnunmusunuz utanmadan atılan başlığa bak İflasa bir adım kaldı Bursaspor batarsa sizin gibi bir sürü çorbacı aç kalır Ali aya bile bile oy veren 1060 kişi sizlerdede büyük vebal var hepinize yazıklar olsun Bursasporumuzu yediniz bitirdiniz hepinize haram olsun

  4
  4
 11. Ülkenin kaderine benziyo yanlış politikalar yürütün, alavere dalavere çevirerek seçilin faturayı başkasına kesin.

  4
  4
 12. Hala daha Ali Ay şunu yapamadı bunu yapamadı binbir türlü eleştiri olumsuz havayı dahada beter yapmak için dipe çeken davranışlar. Bursa’da birlik beraberlik YÖK herkes benim dışımda tufan felsefesinde.Dostlar gerçekten çok zor durumda kulüp ve destek bulunmazsa biteceğiz.Herkez aklını başına alsın.Kurtuluşun çıkışın formülünü bulmak hedefimiz olmalı .o bunu dedi bu bunu dedi mahalle tartışmaları bizi bir yere götürmeyecek.

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu