İdris Sevinç’ten yönetime tavsiye!

İdris Sevinç “Son dönemde yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalar yaptı. ”Bursaspor mazisi temiz, camiasının içinde barındırdığı potansiyeliyle, geleceği parlak en büyük şehir kulübüdür. Her büyük kulübün zaman zaman yaşadığı sancılı bir dönem geçiriyoruz. Ancak bu sıkıntı, maalesef sadece ekonomik nedenlerden kaynaklı bir sıkıntı değildir. Camianın bütününü oluşturan paydaşların birbirine duyduğu güvenin giderek azaldığını üzülerek müşahede etmekteyiz. Camiamızın güven duygusunu erozyona uğratan en belirgin problemin de, sportif kararların tutarsız ve yanlış oluşundan kaynaklanan saha sonuçları olduğunu görmekteyiz. Başarı ve başarısızlığın en büyüklerini yaşamış Bursaspor camiasının beklentisi, kendisini saha içinde temsil eden takımının onurlu bir mücadele ortaya koyması ve pes etmeyen, karakterli bir duruş sergilemesidir. Ancak son dönemde başarısız sonuçlarla birlikte, futbolcuların Bursaspor karakteriyle bağdaşmayan kötü görüntüsü kabul edilemez noktaya ulaşmıştır. Bu durum, son lig maçında taraftarımız TARİHİ BİR PROTESTO eşliğinde DUR demiş olması yönetime,  teknik heyete ve oyuncu grubuna verilebilecek en büyük ikazdır. Öncelikle yönetim kurulunun kendi içinde bütünlüğü sağlaması ve camiaya doğru mesajlar vermesi şarttır. Bu bir bayrak yarışıdır ve bayrağı taşıyan değişecekse de bayrak YERDEN değil ELDEN alınmalıdır. Bu görüşten hareketle herkesi kendi sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz.” dedi.

Sevinç ayrıca “En kötü karar bile kararsızlıktan iyidir. Sayın Başkan Ali Ay’ın yapmış olduğu büyük fedakarlıkları herkes çok iyi biliyor ve takdir ediyor. Lakin! Bursaspor camiası sizden

-Kulübün hantal yapısından kurtulması

-Kulüp masraflarının en aza indirilmesi ve gelirlerinin arttırılması

-Yapılacak transferlerin bilinçli ve şeffaflığa gölge düşmeyecek şekilde yapılarak sportif başarıya endeksli kadro oluşturulması tüm Bursaspor sevdalılarının en büyük beklentisidir.

GEMİYİ LİMANA yanaştırıncaya dek birlikte hareket edilmesi ve önümüzdeki 6 hafta boyunca saha içinde ve dışında olan herkesin hem görevlerini hakkıyla yerine getirmeleri, hemde sezon sonundaki muhasebeye iyi hazırlanmaları gerekmektedir.” ifadelerini kullandı

Saygılarımla…

 

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu