İdris Sevinç “Kimse üzülmesin!”

Bursaspor Kulübü Bursaspor Divan Başkanlık Kurulu ve Seçme ve Sicil Kurulu, genel kurul süreciyle ilgili Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı İdris Sevinç, “Bir kongre sürecine girdik. Bununla ilgili organizasyon tamamen Divan Kurulu’muza ait. Genel Kurul süreci ile ilgili, adaylarımızla ilgili bir süreç var. Ancak öncesinde Bursasporumuza şampiyonluk yaşatan İbrahim Yazıcı başkanımızı rahmetle anıyorum” diyerek şunlara söyledi:

“Genel Kurula dönecek olursak, başkan adayı arkadaşlarımızın, bağımsız denetleme kurulu arkadaşlarımız da varsa onların listelerini Divan Kurulu olarak kabul edeceğiz. Başkan adayları belirlenen yer ve saatte listelerini teslim etmek zorundadır. Aday olan arkadaşlarımız, tüzüğün adaylıkla olan maddelerini çok iyi incelesin ve kimse üzülmesin.”

“Başkan adayı arkadaşlarımızın Bursaspor TV’de konuşma hakları mevcut. 60 dakika konuşma haklarına sahip.13-25 Mayıs tarihleri arasında kendilerini tanıtabilirler. Projelerini açıklayabilirler. Bu imkan kendilerini verilmiştir.14 Mayıs’ta Olağanüstü Divan Kurulu toplantısı gerçekleştireceğiz. Burada başkan adayları sadece kendi ekiplerini tanıtıp, projeleriyle alakalı bilgi verecektir. Bu divanda sadece başkan adayları konuşma yapacak. Adaylara kesinlikle soru alınmayacak. Genel Kurul’da süreç çok uzun olduğu için orada soru sorabilirler. Bursaspor Kulübü’ne hangi arkadaşımız hayırlıysa onun başkan olmasını diliyorum.”

İdris Sevinç, Başkan adaylarının, 12 Mayıs saat 10.00-15.00 arası kesin yönetim listelerini Divan Başkanlık Kurulu’na teslim etmek zorunda olduklarını ve üye seçiminde tüzüğü çok iyi kontrol etmeleri gerektiğine dikkat çekti.

“Bursaspor Kulübü’nün 19-20 Mayıs, çoğunluk sağlanmaması halinde 26-27 Mayıs’ta yapılacak olağan genel kurulda 5 bin 5 99 üyeden, 4 bin 392’si oy kullanma hakkına sahip. Kongrenin ilkinde yapılabilmesi için 2 bin 197 üyenin gelmesi gerekiyor. Başkan adayları asil, yedek disiplin ve TFF delegelerini belirleyen listelerini 18 Mayıs saat 17.00’ye kadar Divan Başkanlık Kurulu’na teslim etmeleri gerekiyor.”

6 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Arkadaş daha ne kadar hatırlatmamız gerekiyor bizim size bu durumu;
  BURSASPOR KULÜBÜ sadece bir futbol kulübü değildir, bir çok branşı olan SPOR KULÜBÜ’dür.
  BUGÜN SAAT:18:00’de BURSA ATATÜRK SPOR SALONU’nda,
  BURSASPOR DURMAZLAR BASKETBOL KULÜBÜMÜZ’ün PLAY-OFF karşılaşması vardır.
  Bir duyuru, bir haber, şehri PLAY-OFF havasına sokacak bir manşet paylaşın, bu ne ihmalkarlık, sorumsuzluk,
  Artık kenetlenip Basketbol kulübümüzü hakettiği SÜPER LİG seviyesine çıkması için destek vermeliyiz.

  29
  1
 2. Kongre üyeleri ayda yılda bir yapılan böyle önemli bir kongreye ilk turda gelmiyorsa, neden üye olurlar. İlk turda ya çoğunluk maddesi kaldırılsın yada mazeretsiz gelmeyenin üyeliği düşürülsün.

  26
  2
  1. @Mesken yorumuna yanıt olarak

   Okulu dersi sınavı vardır, gurbettedir…şehir dışında çalışıp mazeret olarak çalışma programı göndersek hangi kulüp personeli ilgilenecek?
   Olması gereken, aidatı kulüp sitesinden ödeyebildiğimiz gibi oy kullanımının da site üzerinden yapılabilmesidir.

 3. Rahmetli efsane yeri doldurulmuycak başkanımız Sayın İbrahim Yazıcı yı saygıyls anıyoruz.Mekanı cennet olsun . Ahmet Bozdemir başkan olucak hayırlısı bu! Kendisi BURSASPORUMUZA bugünden değil evelden beri desteğini sürdürmekte , bazılari gibi sadece seçim zamanı kulislerde gözuküp kafa karıştırıp köstek olup alacaklarını tahsil etmek isteyenlerden değildir. Adam gibi adam Ahmet Bozdemir başkan Bursaspor şampiyon .

  7
  4
 4. Şehir de Başkan adayları var, millet adaylıklarını açıklıyor,
  kongre ile ilgili konuşmalar yapıyor, bu site ise sanki 3 maymunu oynuyor gibi,
  Ali dedinin adaylığının bekliyor heralde, diğer adaylarla ilgili
  hiç bir haber yok, nedir bu yanlı gazetecilik, niye haber yapılmaz,
  Bursaspor kulübüne Başkan adayı olanlar

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu