“İdari açıdan işler iyi”

Yedikardeş, Bursaspor ile ilgili yürütülen soruşturmayla ilgili Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile özel bir görüşme yaptı.

Arınç ve Yedikardeş, görüşmenin ardından basın mensuplarıyla bir araya geldi. Arınç, burada yaptığı açıklamada, Bursaspor ile ilgili son gelişmeleri değerlendirdiklerini ifade etti.

Yedikardeş ise ''Özellikle kulübün işleyişiyle ilgili, kulübün en hassas döneminde transferlerin bitme aşamasına geldiği günlerde, sezon başı kampının yapılmasıyla ilgili, kamp yerinin belirlenmesi, oraya intikali ve takımın toplanması gibi her şeyin çok önemli olduğu bugünlerde sayın bakanımızı bilgilendirdik'' dedi.

Yedikardeş, Bakan Arınç'ın işleyiş konusunda herhangi bir aksaklıkta yanlarında olacağını kendilerine ilettiğini söyledi.

Yargı sürecinin başlamasının kendilerini çok üzdüğünü, en kısa zamanda bitmesini arzu ettiklerini belirten Yedikardeş, şöyle devam etti:

''Hocamız Ertuğrul Sağlam ile birlikte bütünlük arz ederek, bu konuda eksik bırakmamak üzere kulübümüzün idaresini hiçbir şekilde zarara uğratmadan transferleri bitirme konusunda çalışmalar devam ediyor. Gece ve gündüz demeden bu toplantılar günde 2-3 kez yapılıyor. Buradan yine toplantıya gideceğiz. Hocamız yıl içinde görüştüğü futbolcularla sonuna geldiği durumlarda, biz hangi transferleri bitirebileceğimizi söyledik. Kendisi de bu ekipten ayrılmayacağını, bir bütün olduğumuzu söyledi. Şu anda kulüpte idari açıdan işler iyi gidiyor. Diğer konular da en kısa sürede güzellikle hallolursa her şey eskiye dönecek ve biz de mutlu bir şekilde yolumuza devam edip UEFA kupalarında, Avrupa'da ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız. Transferler yapıldıkça sizleri bilgilendireceğiz. Arınç'a desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz.''

Yedikardeş, bir gazetecinin, ''Yakında Türkiye Futbol Federasyonunun seçimleri var. Milli Takım Teknik Direktörlüğü için de Ertuğrul Sağlam'ın ismi geçiyor. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?'' sorusuna şu yanıtı verdi:

''Hiddink gelmeden önce de başlamadan önce de gündeme gelmişti. Hocamız değerli bir teknik direktör. Herkesin istemesi çok güzel bir şey. Fakat hocamız kendi de belirtti, Bursaspor'da görevine devam edeceğini, böyle bir konuyu düşünmediğini söyledi. Her hocanın aklında milli takım vardır ama hocamız böyle bir hassas dönemde yanımızda olacağını belirtti.''

 

Maraton

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu