İçerde miyiz?

A Gazete Spor Muhabiri Fatih Akkuş'un bugünkü köşe yazısıdır.

Bursaspor’da gündem her geçen gün değişiyor. Aslında sahada oynanan futbol umut veriyor ancak ne yazık ki perdenin arkasında işler tam tersine dönmüş durumda.

Evet! Bursaspor’da bu zor günleri birisinin idare etmesi gerekiyor. Bu yüzden de bir yönetim seçildi. Kimileri mutlu oldu, kimileri mutsuz ama asıl önemli olan Timsahın bekasıydı.

Fakat gelinen nokta da sanki başkanın yalnız kalmasının nedeni kendisi gibi duruyor. Yasal zorunluluktan listeye dolgu olarak konanların haricinde aynı tas aynı hamam yıkanmaya devam ediyor.

Yönetime bakıyoruz ciddi anlamda başkanın yanında birkaç isim göze çarpıyor. Bu kişilerin dışında yeni yönetimden hala daha adını bile bilmediğimiz o kadar çok insan var ki.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri‘nde bazı yönetim kurulu toplantılarına iştirak bile etmiyor birçoğu.

Hatta daha da ileri gideceğim birilerinin yakın çevresine “Beni başkan zorla yazdı. Benim işim başımdan aşkın uğraşamam bu işlerle” dediği bile söyleniyor.

Başkan da bunu doğrular nitelikte “Yönetim bile yalnız bırakıyor” demiş ve tepki toplamıştı ama sormazlar mı adama “Madem yalnız bırakıyor neden listeye yazdın” diye.

Gelelim günümüze…

Artık çaylar içilmiş, seçim bitmiş ve geçim dönemi başlamışken,  şu anda yönetim içerisinde muhalif birkaç gazeteciyle dirsek temasında olanlar var.

Özellikle onlara bilgi sızdırdığına dair ciddi iddialar var ki bu iddialar da uzaktan gelmiyor ne yazık ki.

Baktığımızda da iddiaların doğruluğunu kanıtlar nitelikte durum söz konusu. Beni ilgilendirmez kim, kime destek veriyor. Kim, kime bilgi aktarıyor. Ancak bir doğru var ki başkan her anlamda yalnız kalıyor.

Ancak bunun sebebi de kendisi ve seçimleri ve yönetim biçimi tercihleri…

Yönetim listesine bakınız.

Asil ve yedek olmak üzere kaçını görüyorsunuz? Bazı yedek yöneticiler canla, başla çalışırken asil yönetimde olup da Özlüce’ye bile gelmeyen hatta bazı personele sorduğumuzda “O kim? Ben daha yüzünü bile görmedim” demesi ise ne acı bir durum.

Düşünsenize ülkeyi birilerine emanet ediyorsunuz ancak senin seçtiğin kişi ortalarda yok.

Macaristan’da tatilde. Ne kadar vahim bir durum değil mi? Bursaspor’a para lazım, proje lazım. Projeyi yapmak için tekrar para lazım. Ama bütün bunlar için herkesin güvendiği bir yönetim lazım.

Evet! Bütün yönetime soruyorum bu soruyu. Siz yola çıktığınız kişileri yanınızda mı görmek istersiniz? Yoksa siz çalışırken, cebinizden paralar harcarken onlar yatsın mı istersiniz?

Bu sorunun cevabı yoksa bu yönetim ‘özel operasyon’ yönetimidir. Bursaspor diye bir sevdaları yoktur.  Çekip giderken arkalarında cevap bekleyen onlarca soru ve enkaz bırakacaklardır.

9 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. Ali Ay,Bursaspor için zaman kaybıdır.nasıl Hayri Yazıcı varken Erkan Körüstanın başkan seçilmesi hata ise,Hüseyin Akdemir varken,Ali Ay,ın tekrar seçilmesi hata idi.

    43
    13
  2. bir yumurtayı 40 kişinin taşımasına gerek yok.
    olaya yabancı 100 yönetici olsa ne yazar. ali ayın yapması gereken kulüpte işleri, TEKNİK ve İDARİ olarak ikiye ayırmak olmalıdır.
    teknik işlerin başına samet aybabayı, idari işlerin başına da Süleyman hurma veya önder özen düzeyinde bir sportif direktör getirmelidir.
    bunlar kendi kadrolarını kendileri kurmalı, birbirlerinin yetki alanlarına kesinlikle girmemelidir. yönetimin görevi sadece proje üretmek, kulübe kaynak aramak ve sağlamak olmalıdır.
    bu yazdıklarım kısaca bir kurumsal kulüp yapılanması anlayışıdır. Avrupalı bu sistemi kurmuş ve başarıyı böyle yakalamıştır.
    ancak ülkemiz gerçekleri, doğru bile olsa böyle bir yapılanmaya izin vermiyor. örneğin hiç bir yerli teknik direktör, sportif direktör ile çalışmaya sıcak bakmıyor. ilişkilerini direkt başkanla sürdürmek istiyor. sonuç olarak,
    BUGÜN için samet hoca ile gidilmesi en akılcı yol gibi duruyor. çünkü hoca ile bir ivme yakalandı. ama,
    YARIN, kulübün mutlaka bir anayasası olmalı. bu anayasada görev tanımları belli olmalı. ve bu görevlere gelecek olanlar bunları kabul ederek gelmeli…

    18
  3. Bence Ali Ay artık ders aldı geçmişten zaten bu sene yaptığı transferler hep işe yarar oldu (Shako,Umut) vs vs ama şuanda klüpte para yok yönetim klübe sahip çıkarsa inşallah seneye şampiyonluğa oynarız bu sene içinde ilk 7 te bitirmek iyi olabilir eğer kanat oyuncusu alırsak

    14
    40
  4. Zaten bizim futbol değil genel anlamda parası olanın yönetici seçildiği bir toplumdayız… malesef bu insanlar bizden akıllı olmamasına rağmen bizleri yönetiyor, sonuçlarını hepimiz yaşıyoruz… herşeyin başı eğitim, futbolu tamamen ticarete dönüştürdükleri için artık zevk olmaktan çıkmıştır, yok hakemler 3 üzleri koruyor, yok önümüzü kesiyor, tahsili orta okul civarı olmuş bir futbolcuya sırf top oynuyor diye onu pazarlayanlarında ömründe kazanamayacağı paraları biz bir yılda veriyoruz ve alın teriyle para kazanan bizlerin onları seyredip pohpohlayarak aslında akıl tutulması yaşadığımızı unutarak destekliyoruz… bizlerin istediği oluyor mu ? Hayır… bakınız bu Başkanı tüm taraftarlar istemedi, kimler seçti, adam yine başkan… saygılar

    12
  5. Vah başkanım yalnız mücadele ediyormuş yazık ya. Adam Bursaspor u bitirdi yazılan yazılara bak devletten örnek vermişin Bursaspor da aynı Türkiye gibi olsun iyi niyetli cebinden para veriyor gibi hikayelerle devam edip gidiyor. O hata yapmıyor kandırılıyor falan filan işte. İşin en komik ve acı tarafı da şu maalesef insanlar bu devirde bu hikayeleri yiyor. Üstte arkadaşın biri ders aldı yazmış ve artılar eksiler kafa kafaya. Ya kardeşim hiçbir doğru icraat yok hala ders aldı zannediliyor.Bundan dolayı herşeyi hakediyoruz bizlere Ali Ay gibi adamlar ve Bursasporu düşünmeyen yöneticiler müstehak.

    9
    6
  6. yönetimin içinden örneğin ebubekir keskin fanatiklik seviyesinde tutduğu takımı biliyoruz siyasetin adamı olarak geldi bursaspora bu gibi yöneticiler mi proje üretecek katkı yapacak ali ay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu