Ibrox’a Türk çıkarması!

Ada’ya akın eden Türkler Rangers maçında Bursaspor’a yalnız bırakmadı.

CELTİCLİ’LER MAÇTA Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk deplasman maçına dün gece İskoçya’nın Başkenti Glasgow’da çıkan Bursaspor’u 450 Türk, 250 de Celtik taraftarı destekledi. Sadece İngiltere’den değil, Avrupa’nın değişik ülkelerinde yaşayan Bursasporlular ve gurbetçiler Glasgow’a geldi. Milli Takım, Fenerbahçe ve Galatasaray formalı gurbetçiler Bursaspor’a destek verenler arasındaydı. Celtikli taraftarın bilet alarak stada girdiği öğrenildi. Taraftarın bir ara ‘Celtic, Celtic’ diye tezahürat yapması dikkat çekti.

COŞKU EKSİK OLMADI Kontenjan nedeniyle Türk taraftarlar iki farklı tribünde oturmak zorunda kaldı. Buna rağmen yaptıkları tezahüratlarla Ibrox Stadı’nı inlettiler. Gün içerisinde gerek kaldıkları otelde, gerekse Glasgow caddelerinde tezahüratlar yapan Bursaspor taraftarını İskoçyalılar da ilgiyle izledi. Bu arada İngiliz televizyonu Sky Sport, yeşil beyazlı taraftarla röportaj yaparken, gün boyunca ekrana getirilmesi dikkat çekti. Taraftar, Bursaspor’un Ada’da daha fazla tanınmasına da katkı koymuş oldu.

 

Kaynak:Olay

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu