Hüseyin Akdemir’den açıklama!

Bursaspor'da başkanlığa adaylığını koyması beklenilen Hüseyin Akdemir'den sitem dolu açıklama geldi!

Hüseyin Akdemir, açıklamasında şunları söyledi;

“Daha önce kulüp başkanlığına aday olduğum dönemde, Bursaspor’umuzun uçurumun kenarında olduğunu söylemiştim. Ne yazık ki bu öngörüm doğru çıktı.

Takımımızın Süper Lig’e dönüp, yeniden şampiyonluğa oynaması için gerekli olan tek şey kent dinamiklerinin koşulsuz ittifakı olduğu halde, bunun gerçekleşmediğini, hala bireysel kaygı ve menfaatlerin ön planlda olduğunu üzülerek görüyorum.

Bu durumda, Bursa’mız ve Bursaspor’umuz için kaygılanmaya devam etmekten başka bir şey gelmyior elden!”

Hüseyin Akdemir

83 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Insanları oyalayan ve parasız kulübe başkan olamayan net hırsızlığa gelecektir. Bırakın gelmesin. Bundan sonra sana ve ilhan usluya başkanlık yolu kapalıdır.

  160
  28
  1. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Sırf siyasiler destekliyor diye, parası veya lobisi var diye futboldan anlamayan insanları bu kulübün başına başkan yaptık. Geldiğimiz noktada başkan aday adayları kıvrım kıvrım kıvranıyor.İ Bütün şehrin arkalarında durmasını istiyorlar. Maddi manevi…Evet kurtuluşumuz için bu şart.Bu birliktelik sağlandığı zaman, Hüseyin Akdemir’in İlhan Uslun’un veya Faruk Çelik’in başkan olması ise şart değil. Bu şehir komple destek olucaksa ki başka yolu yok, başkanlık koltuğunda futbolu bilen ve futbolla yatıp kalkan biri olmalı. Ömer Erdoğan gibi, Mustafa Er gibi, Batalla gibi,Ivan Ergiç gibi,Adnan Örnek gibi vs vs.

   1. @yorum yorumuna yanıt olarak

    Sevgili Bursasporlular bu şehirde EK,RB,AA başkan nasıl oldu ise ,AA Trabzon maçından sonra istifa ettirilmesi ise ve akabinde tekrar buna karşın başkan seçildi ise bu şehrin satın alınmayan taraftarın bazı tirbunculeri yazılan senaryolarda figüran oluyor ise hiç merak etme güzel şehrim sen sus böyle seçilecek başkan bile bellidir cunki bizim derin Bursasporlu büyüklerimiz var ve tabiki onların kuklaları bu borçları bizler yapmadık ve ki bizlerde sosyal medya dan neleri tartışıyoruz güzel şehrinin güzel sevdalı insanlari

  2. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Ali Ay alacağı için temlik koyacağını söylüyor olabilir, BTSO ve BBB başkanı destek vermiyor olabilir.Faruk Çelik’e ortalık kalsın onun etrafında birleşilsin diye destek verilmiyor olabilir.Bence bayramdan sonra daha net bilgilendirme olur.Potansiyel başkan ve yönetici adaylarına küstürecek ve motivasyonlarini düşürecek yorumlar yapmamaliyiz.

   20
   1
  3. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Hangi aklı başında bir insan kaotik ortamın içine girer?
   Başta ruh ve beden sağlığı olmak üzere kendi düzeni ve ekonomisini neden bozsun?
   Allah korusun, olası iki kötü sonuçta başına neler geleceğini kestirmek çok mu zor.

   21
   1
  4. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Adam dogruyu soylemis.Demek ki birlesmiyorlar.Herkes kendi sahsini one cikarmanin derdinde.Ozaman Ben derim ki yine bir dolap donduruyorlar bu 1060in aga babalari.

   22
   2
   1. @SoyluBursa yorumuna yanıt olarak

    Tekrar bir atama olacak ve o kisii sıkı durun ali ay olacak, Allah bizden sonraki nesillere akıl fikir versin, avukatlık doktorluk gibi meslekler tarihe karışacak

    8
    1
  5. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Akdemirden de Noyandan da başkan olmaz ancak yönetici olursa olur dediğimde eksi veriyordu arkadaşlar alın görün başkan adaylarınızı Noyanda aday olmayacak . Sercana falan inananlar var bide hala biz taraftar olarak bu kafada oldukça Bursaspor Ali baba gibilerinin çiftliği olmaya devam eder. İki taraftarı öveni Bursasporluyum diyeni adam sanıyoruz

   22
   9
   1. @bursasporluyuzzz yorumuna yanıt olarak

    Sana katılıyorum futbol artık sanayi oldu milyon dolarların konuşulduğu bu ortamda hem siyasi gücü hem lobisi olan kişiler gelmesi şart faruk bey gelirse TFF

    18
    5
  6. @Hakan yorumuna yanıt olarak

   Faruk Çelik’in torpil bekleyen adamı mısın yoksa Cavit Çağlar’ın yalakası mı ?
   Adam açık açık söylüyor 500 küsür milyon TL’yi ödemenin kimse tarafından imkanı yok herkes birleşmeli ama görüyorumki Faruk ve Cavit’in çorbacıları iş başında hemen birilerini karalama kampanyası başlamış bile

   41
   20
 2. Bu iş Ali Ay’a kalır. Eğer öyle olursa bu camia biter. Kesinlikle Ali Ay’sız formül üretilmeli.
  Ne olursa olsun, Ali Ay ibra edilmemeli.

  110
  6
  1. @Etçil yorumuna yanıt olarak

   Hep söyleyip duruyoruz siyaseti Bursasporumuzda bulaştırmayın diye fakat durum o kadar içler acısı ki, Hüseyin akdemirden de diğerleri den farksız olacağını bu konuşmasından anlayabiliriz herhalde ama sanırım Faruk Çeliğin lobisine ihtiyacımız var durum onu gösteriyor şuana kadar hiçbir beyazatlı bu görevi üstlenmediğine göre herkes ne demek istediğimi anladı…

   7
   7
   1. @Drongo yorumuna yanıt olarak

    Ali ay başkan olmak için kurduğu kumpasa herkes inandı görüldüğü gibi bir şey yokmuş ki hiç bir sonuç çıkmadı bu tamamen rb yi indirme politikasıydı buna hepimiz ünandık

   2. @Drongo yorumuna yanıt olarak

    Otçulun cevabını okudunmu öküz otur klavye başına o çaldı bu çaldı deyip insanları Bursaspor dan soğutunuz Allah hepinizin b versin çok bilmiş itler

    5
    2
   3. @Drongo yorumuna yanıt olarak

    Tüzük değişti. En azından adaylığının önü kesiliyor. Ali Ay yönetimi Bölükbaşı’nın davasının üstüne gitseydi çok şey olabilirdi.

    5
    3
    1. @Etçil yorumuna yanıt olarak

     Senin tahmin edemeyeceğin kadar çok gidildi meraketme klübün 1 tl sine bile zarar vermiş olsalardı adamları asarlardı sizin gibi Çomarlarda takımı küme düşüren Ali Ay gereksizinle aynı kefeye konuyor senin ve senin gibi nekadar iftiracı varsa Allah onunda b versin

     5
     1
   4. @Drongo yorumuna yanıt olarak

    İyi takip et dangalak yorum yaparken arastirr. Zaten sizin gibiler yüzünden kimse gelmiyor.burda salla gitsin. Herkesi kendin gibi mi sanıyorsun.
    Nitekim, bu “bilirkişi raporunu” da değerlendiren Bursa 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi tümü hakkında daha önce dilekçeye bakan Cumhuriyet Savcısının verdiği “takipsizlik” kararını onayladı.

    Ha! Agresif davranarak medyayla, spor camiasıyla doğru ilişki kuramadı Bölükbaşı, kendisini anlatamadı, en büyük hatalarından biri de buydu işte.

    Örneğin bindiği lüks makam aracının Erkan Körüstan zamanında yapılan bir sözleşmeyle uzun vadeli kiralandığını, Bölükbaşı gerek olmadığı için iade etmeye kalktığında şirketin bunu kabul etmediğini, onun da kızıp “madem öyle bundan sonra s.çmaya bile o araçla gideceğim a. koyim” dediğini ben yeni öğrendim mesela!

    Sonra, Balat’ta “kızına ve oğluna ev aldığı” yönünde iddialar da vardı.

    Hani baştan taksitle almış da transferlerden sonra gidip paralarını peşin ödemiş filan…

    Kızına, oğluna, hatta gelinine kadar tüm banka hesaplarını ve mal varlıklarını incelemiş savcılık!

    Hiçbir şey çıkmamış!

    Çok günahını aldı herkes adamın, hem de pek çok.

    Geçen onca zamanda Bölükbaşı’na demedik laf bırakmadı millet.

    Daha soruşturma tamamlanmadan adı tüm dosyalara “borçlu” olarak eklendi.

    Şirketi küçüldü, hacizlerle, icralarla boğuşmak zorunda kaldı.

    Uykusuz, sinir harbiyle geçirilen geceler…

    Tertemiz çıktı üstelik de “yargı kararıyla” sonra ama.

    Bursaspor’un şimdiki kulüp başkanı Ali Ay, Ay dedemiz…

    Ben senin yerine olsam Recep Bölükbaşı ve arkadaşlarını da davet ederek önce bir basın toplantısı düzenler, kameralar önünde onlardan özür dilerim bu sonuç üzerine, sonra da güzel bir akşam yemeğinde ağırlarım hepsini.

    Hepsinin “ahı” var üzerinde, “helallik” almazsan sen de iflah etmezsin ona göre!

    Ay dede, Ay dede…

    Bundan sonra kulübün paralarını doğru düzgün say dede

    5
    4
   5. @Drongo yorumuna yanıt olarak

    SAĞOLSUN MEDYA
    HİÇBİR ŞEKİLDE BİLGİLENDİRMEDIKLERIICIN
    FARUK ÇELİK İN DURUMU HAKINDA
    YORUM YAPAMIYORUZ
    SAYET
    FARUK ÇELİKTENYANA TAVIR DEVAM EDİYORSA MESELE YOK
    AMA
    FARUK ÇELİK TE YOKSA

    ALİ AY VAR DEMEKTİR
    DAHA FAZLADA YAZMAYA GEREK YOK

    6
    1
   6. @Drongo yorumuna yanıt olarak

    DEĞERLENDİRME VE SONUÇ:

    Dosya muhteviyatıyla eklerinin, iddianamenin, 26.10.2016 tarihli ve E. Banka Müdürü tarafından düzenlenen “özel inceleme raporunun”, bir denetim şirketine yaptırılan inceleme sonunda düzenlenen 01.04.2016 tarihli “özel kapsamlı inceleme raporunun”, bir başka denetim şirketi tarafından düzenlenen 09.05.2016 tarihli “özel amaçlı raporun”, şüphelilerin beyanlarının, Bursaspor Kulübü Derneği’nin hesaplarının, ve bunun gibi belge ve bilgilerin incelenmesi sonucunda aşağıdaki hususlar tespit edilmiştir:

    Derneğin eski yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri olan şüphelilerin 19.01.2016 tarihli genel kurul toplantısında görevleri sona ermiş, yeni yönetim şüpheliler hakkında belirtilen şikayet dilekçesinde yer alan hususlarla ilgili olarak şikayette bulunmuştur.

    Bursaspor Kulübü “kamu yararına” olan bir dernektir.

    Yukarıda belirtilen ve Bursaspor Kulübü’nün işaret ettiği konularda, ücret mukabilinde düzenlenen “özel raporlarda”, şikayet konusu edilen konular, bir derneğe bağlı şirketin ticari ve mali işlemleri gibi değerlendirilmiştir.

    Oysa futbol kulüplerinin futbolcu transfer etmesi, futbolcu ve diğer futbol kulüpleriyle sözleşme düzenlemesi, futbolcuların sözleşmelerinin feshedilmesi, başka kulüplere satılması veya kiralanması, futbolcu menajerlerine/temsilcilerine komisyon ödenmesi, spor tesisleri inşa edilmesi, kiralanması vb. faaliyet ve işlemler bir “firmanın mal/hizmet ticareti yapması” gibi değerlendirilemez.

    Öte yandan ülkemizde futbol sektörünün/futbol kulüplerinin neredeyse tamamının mali ve finansal yapılarının zafiyet içinde olduğu, borçluluk oranlarının yüksek olduğu, nakit sıkıntıları yaşadıkları, bu nedenle uluslararası futbol organizasyonları tarafından (UEFA-FİFA) futbol kulüplerine çeşitli kriterler, sınırlamalar ve şartlar getirildiği bilinmektedir.

    Yapılan incelemede şikayet konusu olan eylem ve işlemlerle ilgili olarak, şüphelilerin kulübe ait malları/paraları kendilerine mal edindiklerine, sahte belge düzenlediklerine ya da sahte belge temin ettiklerine dair bilgi, belge bulunmadığı, şikayetçi kulüp yönetiminin de böyle bir iddiasının bulunmadığı görülmüştür.

    Futbolcu transferi, futbolcunun sözleşmesinin feshedilmesi gibi faaliyetler sonunda kâr ya da zarar edilmesi o dönemdeki futbolcu piyasasındaki konjonktüre, futbolcunun performansına bağlıdır.

    Nitekim, futbolcu Bakambu’nun transfer edilişindeki maliyeti ve satış fiyatına göre kulüp kâr etmiştir.

    Esasen bu işlemler tarafların karşılıklı olarak imzaladığı sözleşmelere istinaden yapılmaktadır.

    Aktif Bank’tan alınan krediyle ilgili “revize ücreti” adı altında 830 bin lira faiz/komisyon ödenmesine neden olunduğu iddiasıyla ilgili olaraksa, 27.06.2014-06.05.2015 tarihleri arası için banka tarafından kulübe 74 milyon 157 bin 820 lira kredi kullandırıldığı…

    Bir milyon 423 bin 285 lira komisyon alındığı…

    Ancak kulübün taahhüt ettiği ödemeleri yerine getiremeyince, bankanın kulübe yazı yazarak 47 milyon 717 bin 319 liralık “risk” doğduğunu bildirdiği…

    Kulübün hesaplarından 830 bin lira kredi revize ücreti tahsil edileceğini bildirdiği…

    Kulübünse, 830 bin liranın 15.05.2015 tarihinde tahsil edilmesini kabul ettiğini belirttiği anlaşılmaktadır.

    Söz konusu komisyon ücreti, kulübün ödeme taahhütlerini yerine getirmemesi nedeniyle muhtemel icra takibatına maruz kalmamak için bu meblağı ödemek zorunda kaldığı, bu nedenle karşılıklı mutabakatla yapılan ödemenin kulübe zarar verme kastı taşımadığı düşünülmektedir.

    Öte yandan, kulübün yeni yönetimi tarafından bazı kişilere/firmalara düzenlettirilen “özel raporlarda” BAZI MADDİ HATALAR da mevcuttur.

    Örneğin:

    Çanta satın alınan Abidin Bölükbaşı’nın, kulüp başkanı Recep Bölükbaşı’yla akrabalığı bulunmamaktadır.

    Recep Bölükbaşı’nın oğlu Kadir Bölükbaşı’nın Slovenya’daki kampa katılmadığı ve bin 155 liralık uçak biletinin KULLANILMADIĞI görülmüştür.

    BG Limited Şirketiyle sözleşme imzalandığı 27.10.2015 tarihinde şüpheli Faruk Bakgör BU ŞİRKETİN ORTAĞI DEĞİLDİR.

    Bakambu’ya verilen 1 milyon Euro, Villa Real Kulübü tarafından kendisine ödenmiş olup, kulübün kasasına girmiş ve futbolcuya ödenmiş değildir.

    Kulüp 2014 yılında 68 milyon 474 bin 851 lira, 2015 yılındaysa 159 milyon 164 bin 198 lira satış geliri elde etmiş olup, kulübün bilançosunda 2014 yılındaki AKTİF TOPLAMI (mevcutlar ve alacaklar) 157 milyon 664 bin 280 lira, 2015 yılındaysa 238 milyon 666 bin 447 liradır.

    Bu nedenlerle söz konusu raporlarda sözü edilen cüzi miktarlardaki harcama ve ödemeler bir tutanakla veya gider belgesiyle belgelendirilebilecek hususlardır.

    Bu nedenlerle sonuç olarak:

    Bursaspor Kulübü Derneği’nin eski yöneticileri olan şüphelilerin eylem ve işlemlerinin spor ekonomisinin zorunlulukları ve şartlarına bağlı olarak gerçekleştirildiği, derneği zarara uğratma kasıtlarına işaret eden somut bilgi ve belge bulunmadığı, derneğe ait bir şeyi mal edinmedikleri, sahte belge düzenlemedikleri ve kullanmadıkları…

    Dernek faaliyet ve işlemlerini esas alarak şüphelilerden Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bölükbaşı, Necmettin Kocaman (Futbol Şubesinden sorumlu) ve Kemal Güler’in (Mali işlerden sorumlu) yürüttükleri, diğer yönetim kurulu üyesi olan şüphelilerin faaliyet ve işlemlerden yeterli bilgiye sahip olmadıkları, harcamaları prosedür gereği imzaladıkları, Ersin Birnican, Ersan Kayabaş ve Kaner Yavuz’un denetim kurulu üyesi oldukları, bu kişilerin yönetim kurulunun aldığı kararlara ve yönetim tarzına müdahale yetkilerinin olmadığı kanaatine varılmıştır.
    Sayın Cumhuriyet Başsavcılığının takdirlerine sunulur.

    Bilirkişi kurulu

    Kenan Tepe, Emekli Sayıştay Uzman Denetçisi
    M. Korhan Perek, Spor Hukuku Uzmanı
    Nuh Çetinkaya, Spor Hukuku Uzmanı”

    Kardeşini orada işe alması, sepetçilere, aşofmacılara yol vermesi, futbolcu transferlerinde yanlış kararlar alması, kulübün boyundan büyük miktarda alımlar yapması, sık sık gizemli bir şekilde yurt dışına çıkması gibi ELEŞTİRİLEBİLİR hatalarının haricinde ben de dahil olmak üzere tüm Bursalılar’ın Recep BÖLÜKBAŞI’ndan kuvvetli bir ÖZÜR BORCU var yukarıdaki tabloya göre!

    Nitekim, bu “bilirkişi raporunu” da değerlendiren Bursa 5’nci Asliye Ceza Mahkemesi tümü hakkında daha önce dilekçeye bakan Cumhuriyet Savcısının verdiği “takipsizlik” kararını onayladı.

    Ha! Agresif davranarak medyayla, spor camiasıyla doğru ilişki kuramadı Bölükbaşı, kendisini anlatamadı, en büyük hatalarından biri de buydu işte.

    Örneğin bindiği lüks makam aracının Erkan Körüstan zamanında yapılan bir sözleşmeyle uzun vadeli kiralandığını, Bölükbaşı gerek olmadığı için iade etmeye kalktığında şirketin bunu kabul etmediğini, onun da kızıp “madem öyle bundan sonra s.çmaya bile o araçla gideceğim a. koyim” dediğini ben yeni öğrendim mesela!

    Sonra, Balat’ta “kızına ve oğluna ev aldığı” yönünde iddialar da vardı.

    Hani baştan taksitle almış da transferlerden sonra gidip paralarını peşin ödemiş filan…

    Kızına, oğluna, hatta gelinine kadar tüm banka hesaplarını ve mal varlıklarını incelemiş savcılık!

    Hiçbir şey çıkmamış!

    Çok günahını aldı herkes adamın, hem de pek çok.

    Geçen onca zamanda Bölükbaşı’na demedik laf bırakmadı millet.

    Daha soruşturma tamamlanmadan adı tüm dosyalara “borçlu” olarak eklendi.

    Şirketi küçüldü, hacizlerle, icralarla boğuşmak zorunda kaldı.

    Uykusuz, sinir harbiyle geçirilen geceler…

    Tertemiz çıktı üstelik de “yargı kararıyla” sonra ama.

    Bursaspor’un şimdiki kulüp başkanı Ali Ay, Ay dedemiz…

    Ben senin yerine olsam Recep Bölükbaşı ve arkadaşlarını da davet ederek önce bir basın toplantısı düzenler, kameralar önünde onlardan özür dilerim bu sonuç üzerine, sonra da güzel bir akşam yemeğinde ağırlarım hepsini.

    Hepsinin “ahı” var üzerinde, “helallik” almazsan sen de iflah etmezsin ona göre!

    Ay dede, Ay dede…

    Bundan sonra kulübün paralarını doğru düzgün say dede!

    7
    2
 3. bırakın birbirinize sitem etmeyi elinizi taşın altına koyun boş laf etmenin vakti değil önce takımı çıkartın layık olduğu yere sonra sitem edersiniz birbirinize. y

  40
  1
  1. @Nerd Herd yorumuna yanıt olarak

   Bu da demek oluyor ki hız kesmeden bölgesel amatöre gideceğiz.Sercan haberleri de başladığına göre,olay medya musluğunu getirip Ali ay üzerinden Bursasporun neyi var neyi yok yemeğe devam edecek.

   29
   3
 4. Ne kadar gönülden istemesemde tek seçenek faruk çelik bu ortamda başkası yalan noyan para veremeyiz proje veririz diyo hüseyin efendi kısaca yokum diyo kimse para vermek istemiyo onlarda aklı bilet 5lira olan göztepe maçında delikanlı bursasporlular 5lirayı fazla bulup bedava girdiler iş adamlarıda vermez cüñkü delikanlı bursaspor başkanları çalıyo parayı arsayı onun için tek aday Faruk Çelik diyorum ondan sonra iş adamları taraftarlar bütçesi yettiği forma kombine para vb yartım etmeli ozaman görelim büyük bursasporluları

  37
  6
 5. Rant yok diyooor olsada yesekkk diyooor ,,, öyle başkanlığı bende yaparım hacı abi , kolay olsa iyi o zaman başkan adayı çok , süper lige çıkarın olur diyoor , hep laklak hep laklak…

  34
  1
 6. Kulübün otobüsü dahi hacizli lig başlayana kadar 120 milyon TL civarı ödenmesi gereken tutar var. Yeni bir kadro kurulacak bunun için de kaynak gerek. Toplam borç 500 milyon civarlarında ve bizim bu sene ödenmesi gereken yaklaşık 200 milyon TL ihtiyacımız var. Gelirlere baktığımızda bu sene max 30 milyon olacak. Acilen Fenev tarzı bir kampanya yapılarak hiç değilse 100 milyon civarı bir para toplanarak yeni gelecek yönetimin önünü açmak zorundayız. Yoksa Ali AY kalır kulüp amatöre kadar düşeriz.
  Yapılacak kongrede tüzükte yapılacak değişiklikle yönetimlere bütçeden fazla para harcanmasının önü kapatılmalı.

  27
  1
  1. @Mesken yorumuna yanıt olarak

   100 milyon nedir bildin mı sen? Müge Anlı gibi bir medya fenomeni üstelik Kızılay gibi bir yardım kuruluşuna,Türkiye den 5 milyon toplayan kadar göbeği catladi.Netice mı Bursaspor öldü, ağlayanı yok..Her hafta kulübüne TFF rekor cezalarını yediren, çorbacı,klavye kahramanı taraftarı mebzul miktarda çok.

  2. @Mesken yorumuna yanıt olarak

   Fenerin balı da ali koç olmasına bir çok iş adamının ali koça yanaşabilmek için tonla bağış yapmasına rağmen onlar 100 milyon kadar zor para topladı. Bursaspor 200 tl lik kombineden 10 bin tane zor satıyor ki parasal karşılğı 2 milyon yapar 100 milyonu bırak 5 milyon toplayamaz

   3
   1
 7. BU YÜKÜN ALTINA KİMSE GİREMEZ
  BUNU BİKEREHERKES AKLINA KOYSUN
  NOYAN MIS AKDEMİR MİS BASİNDANBERİ BELLİ
  YA BU KENT DİNAMİTLERİ
  SOYLENİLDİGİ GİBİ FARUK ÇELİK İN ARKASİNDA
  DURACAKLAR
  YADA ALİ AYLA YOLUN SONU
  HİÇ Mİ VİCDANLARİ SİZLAMİYOR
  EVET VERMİŞLERDİR
  HAK PAYLARİDA VARDIR
  AMA BURSASPORGİDİYOR
  BURSA İSMİNİ TEK TEMSİL EDEN DEĞER GİDİYOR
  BU ŞEHRE BU İHANETİ YAPANLAR
  GİRSİN LER
  ŞEHRİN GİRİŞİNDEKİ
  BURSA TABELASI NİN İSMİNİ DE DEĞİŞTİRDİKLERİ
  KENDİNİ İSTANBULA SATANLAR ŞEHRİ
  BENCE EN UYGUNU

  27
  2
 8. Ben başkanlığa aday olmuyorum demek istiyor.. Ben zamanında uçurumun kenarında demiştim.. Ve şimdi Geldiğimiz nokta uçurumun dibi.. Yani çakıldık.. Yapacak bişey yok üzülmeye devam Edeceğiz.. Ben artık bişey yapamam.. Bursaspor için kaygılanmaya devam etmekten başka bişey elimden gelmez diyor

  22
  2
 9. Ne hevesle diriyon insanları noldu şimdi bir daha esamesi bile geçmesin bu sitelerde baştan bu şekilde konuşuyorsa başkan olduktan sonra buda Ali ay gibi başlar dinamiklerden destek gelmiyor diye bize dinamiklere guvenmicek adamlazim onlara güvenip kimse gelmesin ne dinamikmis arkadaş ya

  20
  1
 10. Tek çatı altında toplanın. Ali dede yüne aday olup başkan olursa tekrar söylüyorum inş amatöre düşeriz. Bu günlerde birlik olamıyosanız iyi günde kalkıp aday olmayın sakın.

  11
  1
 11. Mecburen tek care Faruk Celik ! Valiyi Belediye Baskanini is adamlarini biraraya getirip destek aldirabilecek tek isim suan Bursada o ! Hatirlarsaniz 2009 da benzer bisey yapmis,bir sonraki senenin sampiyonlugunun kapilarini acmisti ! Adam takdir beklerken Kongrede yuhlanmisti ! Kisacasi artik degismeliyiz,taraftar olarak tipki fbliler,gsliler,bjkliler gibi kimden cikarin varsa ona donmeliyiz ! Dik durus,yan oturus,egreti bakis martavallarini gecip acilen Bursasporun cikarina olan neyse onu desteklemeliyiz !!! Yoksa ortada Bursaspor diye birsey kalmayacak !!!

  8
  1
 12. Aklı olan varsa Bursa Büyükşehir Belediyespor’dan uzak dursun rica ediyorum. Özellikle Bursa Büyükşehir Belediyespor diye yazıyorum çünkü bu takım 2010’da şampiyon olan Bursaspor’dan çok çok uzak. Fitne fesat, hırsızlık, yandaşlık, ne ararsan var bu takımda.

  5
  3
 13. NE YAPIP EDİP LEVENT KIZIL İKNA EDİLMELİ ONDAN BAŞKA LOBİSİ İYİ OLAN BİRİNİ BİLMİYORUZ FARUK ÇELİK SEVENİNDEN ÇOK SEVMEYENİ OLAN BİRİ BENCE LEVENT KIZILA ÇOK BÜYÜK BİR BASKI YAPILMALI BU TAKIMI ONDAN BAŞKASI KURTARAMAZ FUTBOL FEDERASYONUNU YÖNETENLER SEÇENLER SEÇİLENLER HEPSİ LEVENT KIZIL İLE KANKA O ADAMLAR FARUK MARUK DİNLEMEZ DEMEDİ DEMEYİN LEVENT KIZIL GELİRSE ÇOK DEĞİL BİR HAFTADA TAKIMI DA KURAR FORMA , ŞORT, TABELALAR , TESİSLERDEKİ REKLAMLAR VE STAT İSİM HAKKI DAHİL BÜTÜN ALANLARDA REKLAMSIZ KALMAYIZ DEMEDİ DEMEYİN

  5
  3
 14. 2 senaryo var.Ya Faruk Celik diger adaylari boyle tek tek yaris disi birakip Ali Dedeye yine yol aciyo.Yada kendi aday olup takimi ilk sene cikarip oyle yiyip kacmanin planlarini yapiyo.Timur Noyan ismine aliskiniz son dakika kacmasina ama Ben Huseyin Akdemir den umitliydim.Demek emir buyuk yerden geliyo.Suna eminim gelecek isim kim olursa olsun.Suan herkes kendi hesabini yapiyo.Bursaspora care olmanin hesabini degil.Bunu bilin.

  4
  1
 15. Faruk çelik aday olursa şayet sadece maddi olarak veya sponsorluk olmaz, futbolu bilen nerde ne yapılacağını hedefi doğrultusunda profesyonel insanları toplamalıdır bu şartlar olursa Faruk çelik evet ancak kendisi siyasetçi futbol bilgisinin zayıf olduğunu düşünüyorum yönetimi siyasetçi işi bilmeyen kişilerden oluşturup toplarsa Bursaspor un başarılı olması imkansız.Bursaspor bir spor kulübüdür.Onun için futbolu bilen kişilerden profesyonellerden kurulduğu gibi maddi ve manevi olarak ve sponsorluklarında olması şart.Şehrin bütünleşerek tek aday çıkması Bursaspor için olumlu olur.Başkan kim olur bilemem Faruk çelik mi olur,Timur noyan mı veya bir başkası kim olursa olsun Ali Ay olmasında, destekleyerek takımı gerçek yerine getirmeliyiz hep birlikte…Artık siyasete ve belediye ile iş yapılmamasıdır kendi yağıyla kavrulmalıyız ancak başarının kıvılcımını böyle atabiliriz birliktelikle…

 16. Başkan şamil cinaz olmalı acilen futbolu bırakıp tek aday olarak kongrede başkan seçilmelı bilgi, tecrübe,liyakat,dahilik ,dürüstlük her şey var onda

  3
  3
 17. Şehrin dinamiklerini bir araya toplayıp, bu takımı ekonomik buhrandan çıkaracak,
  PROJELERİN ve SPONSORLARIN yoksa zaten aday olma Sayın Hüseyin Bey,
  Ne bizi üz ne de kendin üzül, yolun açık olsun, yaptığın reklam yeter sana

 18. Bursaspor camiası akıllanmamış Ali Ay dan siyaset sokarak belediye ile iş yapmaktan,rezil olduk alay konusu olduk vizyon kaybettik halen işi bilmeyen Faruk Çelik ten bahsediliyor adam siyasetçi yönetimi de siyasetçi olacak eee Bursaspor siyaset den batmıştır…Sadece parayla sponsorluklarla olmaz.Bursaspor Başkanı olacak insan Rahmetli İbrahim Yazıcı gibi davranmalı ve bilgiye sahip olmalıdır….Bursaspor spor kulubüdür.Faruk çelik aday olmamalıdır…Herkes kendi bildiği işi yapmalıdır Ali Ay bilmediği şiş yaptı sonumuz hüsran…Bursaspor başkanlığı kolay değildir…

  2
  2
 19. Ya niye üzülüp dert keder ediniyorsunuz renkdaslar biz bu takimin rengine armasına aşık degilmiyiz bülbül güle konmayinca gül açmaz mi yada gül açmayınca bülbül ötmez mi aşık sevdiginin herhaliyle arkasinda durandir biz bursasporlumuyuz yoksa superligte oynayan bursasporlumuyuz biz amatöre kadar bursasporun arkasindayiz kalin saglicakla canlar

  2
  1
 20. ADAY BEGENMEYENLER
  FARUK ÇELİK OLAYI NEKADARCİDDİDİR
  BİLEMİYORUM
  FAKAT ORTADA TEK GERCEK VAR
  FARUK ÇELİGEDEKOMPLO KURAR BUNLAR
  SEÇİMETEK ADAY
  ALİ AYISOKARLAR VE SİVİSİRLAR
  BİR KERE OLSUN
  BENİ YANILGILAR
  VE FARUK ÇELİK DESTEK OLURLAR
  YOKSA
  TARİHİ YOLCULUĞUMUZ BAŞLAR

 21. Bursaspor başkanlığına aday olacak başkan adayları 1000 kere düşünüp öyle aday olsunlar.Bir camianın bir şehrin kaderiyle oynamasın.Gerçekleri görerek ,boş vaatler vererek kimseyi kandırmasınlar.Bursaspor a gövdesini sokacak başkan adayları istiyoruz….

 22. Aday olmak en kolayı ama bu dönem hevesle aday olunacak bir dönem değil.Akdemirin 50milyon TL ile adaylık hazırlığı yaptığını net biliyorum ama inanın bu para bile birkaç saatte bitecek bir meblağ.Ondan sonra yine karalar bağlanır ve AA nın düştüğü durumun benzeri yaşanır.Ben aldım ben verdim ben biliyorum la geldiğimiz nokta ortada.Bütün şehir işin içine katılmazsa eğer seçilecek kişi isterse şehrin en zengini olsun bir süre sonra tükenir.Başkan olacak kişi para verecekse de birkaç ay sonra yarattılacak gelirlerle verdiğini geri alması lazım ki AA nın duruma düşmesin.Hep ver hep ver adamın 150 milyon alacağı birikmiş ve resmen dibe vurmuş durumda.Eğerki verdiği parayı bir süre sonra geri alamıyorsa inanın bu iş yürümez.Yürümedi için de kulübü kendine borçlandıran birisi çıktı karşımıza…

  1
  1
 23. GERÇEK ŞU:BURSASPORU BU HALE DÜŞÜRENLERDEN KESİNLİKLE HESAP SORULMALIDIR.YAPANIN YANINA KAR KALDIKÇA BURSA VE BURSASPORA SEVDALILAR YOLUNACAK KAZ,SOYULACAK MEMBA OLARAK GÖRÜLÜR.

  Basit apartman yöneticisi dahi hesap verirken bu zararı yapan beylere hesap sorulmazsa yine ahlar alıınır.

  1
  4
  1. @Hüseyin İlhan yorumuna yanıt olarak

   sevgili kardeşim, sadece ali ay ve 1060 bir kulübü bu kadar küçük düşüremez. buna güçleri de yetmez. mutlaka bir yerlerden destek alıyorlardır! bana göre yerel medya ve taraftar da en onlar kadar, hatta daha fazla suçludur.
   tespiti bu şekilde yapmazsak doğruyu bulamaz, sonuca gidemeyiz.
   kişisel fikrim camia olarak akıntıya karşı kürek çekiyoruz. enerjimizi boşa harcıyoruz. yani adaletin merkezine kendimizi koyup karşımızdaki herkes tu-kaka! yok böyle bir dünya.
   seni bilmem ama ben senin yorumlarını takip ediyorum. iyi niyetinden şüphe yok. ancak tespitlerin ve spora bakış açın yanlış,
   sadece iyi niyet, iyi bir Bursasporlu olmak için yeterli kriter değil.
   bilgi, birikim, eğitim şart…

 24. Tamam bizim için olumsuz bir durum bu ancak bence hüseyin beye çok yüklenilmis. Adam diyor ki birlik olmak seni beni bırakmak lazım ama hala bireysellik ön planda diyor. Hata hep başkalarında mı kulüp daha iyi durumdayken gittik ali ayı tekrar seçtik. Adamı hem sallamamışız hem de yerine seçtiğimiz kişinin pisliklerini tek başına temizlesin diye bekliyoruz. Kusura bakmayın objektif olalım maddi işler kolay değil kimse böyle büyük bir borcu şartsız surtsuz yüklenmez. Hüseyin akdemirin gelmesi için bence şehrin ileri gelenlerinin ellerini ceplerine atması gerek biraz geri kalan projeler girişkenlik falan onlardan gelecek. Benim anladigim bu. Zor durumdayız inşallah artık netleşir herşey hayırlısı olsun hakkımızda.

  1
  1
 25. Bursasporun ipini ceken yerel siyasiler oldugunu hepimiz biliyoruz ama bu gercegi dillendirmekte cekiniyoruz.Korustan ve Bolukbasi yonetimleri ni isbasina getiren siyasiler,Butun illerin stadlarini bakanlik yaparken yalakalik olsun diye Bursa stadini Belediyeye yikmadilarmi.Belediye de batti Bursaspor da batti.Butun bunlari Faruk Celik sadece seyretti.Siyasetin bulastigi hicbir kulup iflah etmedi.Buyuk kulupleride borc batagina sokup bankalar yoluile teslim almaya calisiyorlar.Hicbir futbol basarimiz kalmadi ,sampiyon takimlar kume dusmeye oynuyorlar.Velhasil Bursaspora siyasilerimizin hicbir destegi olmadigi gibi bolbol somurduler limonun suyu bitti simdi cope atiyorlar.

  1
  3
 26. bundan zaten yeterince bilgi ve tecrübe sahibi olduk bunu biliyoruz bursaspor klübünde ışık görmeyen başkan olmayı bırak yakınına yanaşmaz o birlik bursada sağlandı mı başkana ihtiyac kalmaz bursaya futbolu futbol olarak başkan olan tek adam gibi adam rahmetli ibrayim başkan allah rahmet eylesin ikincisi zor cıkar bursadan beklentiye bile girmeyiz bakın işinize batcaksa batar dik duracaksa durur cok ta ihtiyac kalmadı bursada futbola bütün başarıları topran altına gömüldükten sonra ali aya rakip cıkmayacana biz de biliyoruz oda farkında siz futbolsuz bir şehre hazırlıklı olun gerisi hikaye

  1
  1
 27. Kapıya kilidi vurun aga bitmiş bu kulüp bu taraftar önemli açın yeni borçsuz bir kulüp illaki süper lige gelir

 28. GURSU GİRİSİNDE
  İKAMET EDENLER
  ZANNEDERSEM
  BİRKAÇ FARUK ÇELİK
  DEDİKODUSUNUN ARDINDAN
  Kİ İNŞALLAH YANILIYORUMDUR
  YA ALİ AY
  YA KAYYUM
  DİYE
  SENARYOLARINI DEVREYE SOKACAKLAR GİBİ HİS VAR İÇİMDE

 29. Bence ali ay devam etmeli çünkü kimse bu borcun altına girmez o yüzden bırakın adam hatasını telafi etsin Ali ay başkan bursaspor şampiyon

 30. Bu takım belediye takımı olacak ya faruk çelik gelir yada belediyeye kalır bu takım kaleyi içten kuşattılar adayların önünü kapatıyorlar çıkın bağırın hayri yazıcı diye takımı pislikten ve siyasilerden kurtaracak tek adam.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu