Hüseyin Akdemir “Nerede durmanız gerektiğini bilmelisiniz”

Bursaspor Kulübü Başkan adaylarından Hüseyin Akdemir Bursa.com'da Tarık Çapçı ve Serkan Yetişmişoğlu'nun sorularını yanıtladı.

Hüseyin Akdemir “İlk anda Bursaspor’un mali durumuna el atmamız gerekiyor. Bizim en büyük amacımız, geldiğimizde borçta iyi bir yapılandırmaya gitmek” dedi.

İşte Akdemir‘in röportajından öne çıkan dikkat çeken ifadeler:

Stadyumun isim hakkına, çevre dükkanlara ve çevresinin düzenlemesine karar vereceğiz. Stadyum isim hakkı için 4 firmayla görüşüyoruz. 1’i yabancı, diğer 3’ü yerli.

Sportif direktörün dışında futbol şube sorumlusu olacak. Bağlantılı çalışacaklar.

Ben hayatım boyunca hedefimi küçük tutmadım. Hedefimiz hep yukarıdaydı, hep zirvedeydi. Zirveye çıkmakla bitmiyor, zirvede kalıcı olmak gerekiyor. Biz seçilirsek bunu sağlayacağız. Kurumsal yapıyı oturtup, kişilere bağlı kalmadan sistemin yürümesini sağlayacağız.

Benim diğer adaylardan farklarımdan biri, İstanbul ayağına yakın bir insanım. Biz Bursa ili içerisinde kalmayacağız. Bursasporumuzu İstanbul takımı gibi değerlendireceğiz. Lobi anlamında bunu oluşturacak gücümüz de var.

Benim hedeflerimin arasında Kulüpler Birliği başkanlığı da var.

Biz kongreye güveniyoruz. Bağımsız adayların seçilmesini istiyoruz. Gelsinler, bizi onlar denetlesinler istiyoruz. Biz bu konuda açığız, hep şeffaf olduk.

Dedim ki; konuyla ilgili dilekçe vermeyelim, aday göstermeyelim kongremiz seçsin getirsin. Onlar bizi istediği gibi denetlesin ki yarın öbür gün hesabı onlar versin, biz rahat edelim.

Ekibimizin içerinde olmayan, para verip çalıştırımayacağınız kişilerden danışmanlık desteği alacağız. Bir dernek havasında bize yardım edilecek. Profesyonel anlamda fakat bir bedel karşılığı olmadan.

Birçok projelere el atmış, birçok projeleri başarılı şekilde yürütmüş kişilerden destek alacağız. Kendi bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar.

Biz altyapımıza değer verip, altyapımızdan yetiştirdiğimiz futbolcuları satarak kulübe para kazandıracağız. İnşaat ve diğer yerlere yan gelir olarak bakmamız gerekiyor.

Bu yola çıkarken Hüseyin Akdemir’in ön plana çıkarılmasıyla ilgili en ufak bir tereddütüm, sıkıntım yok. Bursaspor için iyi olabilecek ne varsa, akil ortamda bunun sağlanacağı her türlü birleşmeye de hazırım.

Lemi Keskin hariç diğer aday arkadaşlarla da görüştük. Herkesle görüşmeye, konuşmaya açığız. Ortak amacımız Bursaspor olması lazım. En ufak bir menfaat, en ufak başka bir duygu içimizde yok.

İlk önce nerede durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Öyle anlar vardır ki 100 liraya alamayacağınızı 10 liraya alabilirsiniz. Doğru zamanda doğru yerde olmak gerekir.

Benim İstanbul ayağı dediğim yerde, Bursaspor’a yardımı dokunacak noktalarda insanlar var. Bunlar da üst düzey spor ayağı olan insanlar. Biz duruşumuzu bozdurmayız. Bursasporumuzu zor durumda bırakmayız.

Menejerlere para kaptırmayacağımızı düşünüyorum. Bazı insanlar bazı insanlara yanlış yapabilirler. Ama bazı insanlar bazı insanlara yanlış yapamazlar. O yanlış yapan insanın kime yanlış yaptığı önemli. Çalışmayacağız, atacağız diye böyle bir söylemim yok. Silip atmıyorum ama çalışırsak da asla ve asla yanlış yapmalarına müsaade ettirmeyeceğiz. Bu konularda çok iyi destek alacağım için söylüyorum. Dışarıdan çok büyük destek alacağız.

28 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. ‘Kurumsal yapıyı oturtup, kişilere bağlı kalmadan sistemin yürümesini sağlayacağız.’ demiş Hüseyin Bey. Bursasporun kurtuluşunun reçetesi bu cümledir.

  55
  6
  1. @Metin yorumuna yanıt olarak

   çok doğru ama kurumsal yapının oluşması istikrar ve sabır işi. zaten gerçek manada kulüp olamayışımızın birinci sebebi medya ve taraftarın kulüp üzerinde oluşturduğu baskıdır.
   işler iyi giderken, yani kazanırken sıkıntı yok. ama üst-üste iki mağlubiyet gelse yandı gülüm keten helva. işte o zaman ortada ne plan-proje, ne kurumsal hedef, ne başkan, ne hoca, ne de futbolcu kalıyor.
   bu durum sadece bursanın değil tüm ülke futbolunun sorunu. bursanın farkı bu baskının burada bir çok yerden, çok daha yoğun olması.
   gelecek yönetimin öncelikle taraftar ve medyadan sabır ve istikrar konusunda söz alması lazım. aksi takdirde medya ve taraftar muhalefetine hiç bir yönetim, teknik adam ve futbolcu gurubu dayanamaz. dayanamıyor da…

  2. @Metin yorumuna yanıt olarak

   bende aynı düşüncedeyim. Zaten avrupanın ileri kulüplerine baktığımızda alex fergosun gitmiş, ahmet gelmiş, arsen wenger gitmiş ali gelmiş önemli değildir, önemli olan sistemdir. Her platformda bu düzen sağlanırsa sorun kalmayacaktır.

   33
   1
 2. VALLA AHMET BOZDEMİR VE LEMİ KESKİN DEN BİRAZ DAHA İYİ (BANA GÖRE TABİ) HERKESİN DÜŞÜNCESİ AYRI OLABİLİR…HÜSEYİN AKDEMİRİN KONUŞMASINDA EN SEVDİĞİM CÜMLESİ ALTYAPIDAN OYUNCU ÇIKARIP SATMAK OLDU ZATEN EN MENTIKLISI BU GİDİPTE İNŞAATLA , PETROL OFİSİYLE VS BU PROJELERLE UĞRAŞMAMAK LAZIM BURSASPOR BİR KULÜPTÜR ÖYLE İNŞAAT , PETROL VS FİRMASI DEĞİL HA YAN GELİR OLARAK YAPILIR AMA BİZİM TEK AMACIMIZ ALYAPIDAN POTANSİYALLLİ ÇOCUKLARI ÇIKARIP OYNATIP İLERİDE SATMAK OLMALI BİDE GİDİP 30 VE 30 U GEÇMİŞ ADAMLARI ALMAMALIYIZ BAKAMBU , SHEHU VS GİBİ İYİ OYUNCULARI UCUZA ALIP SONRA OYUNCUYU PARLATIP PAHALIYA SATMAK OLMALI

  46
  6
  1. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

   Ahmet bozdemirin neyi var kardeş anlamadım adam on numara teklifler sunuyor gorukleye heryere pankartini astirmis minibuslere bastırmış para bol adamda bize parası bol kişi lazım tatava yapana deil

 3. Bu adam kazanabilir ilginç biri bir yanım konuşmaları doğru diyor bir yanım yalan gelsin de bu seçim Ali Ay beceriksizinden kurtulalım

  33
  1
 4. Bence olduğun yerde dur, hiç kendini rezil etme. Çok komik ve saçma açiklamalar bunlar. Avazım çıktığı kadar susuyorum.

  13
  34
 5. Abimizin söylemek istediği kulübü biz yönetmeyeceğiz,
  dışarıdan bizi yönetecekler, ben bu durumda piyon oluyorum,
  demek istiyor sanki, ben bunu anladım konuşmalarından

  14
  20
 6. diğer adaylara göre daha aklı başında açıklamaları var. yönetim kurulunda erkan öncel gibi futboldan iyi anlayan kişiler mevcut. en azından uzun vadeli çözümün futboldan gelecek kaynaklarla olabileceğini benimsemiş. bana iyi bir aday olarak gözüküyor

  11
  5
  1. @mert can yorumuna yanıt olarak

   Erkan öncelin futbolu bilmesi çok normal. Ancak söylemi ve eylemi farklı. Kurumsallığı savunuyor fakat eleştirileri sürekli skorlar üzerinden oluyor. Sportif başarı bekleniyorsa yönetim, teknik adam ve futbolcuya biraz zaman tanınması lazım. Çıktığı programda bunu en iyi kendisi bilmesi gerekir

 7. Bazı yerlerde yorumlara baktım hep bir yaşlı oyuncu profili deniyor gidiyor. Şuanda bizim yapacağımız tecrübeli ve genç arkadaşları bir arada oynatmak. Bazı arkadaşlar Abel Hernandez laf atıyor böyle bir adam bize gelecekse yeter. Nasıl Kenny Miller geldiğinde etki yaptıysa buda yapacak. Ahmet Bozdemir inşallah gelir çünkü en azından başarı diyor başarı olmadığı müddetçe para girdisi olmaz, reklam sponsorluk olmaz şehir bir havaya bürünmez. Elbetteki alt yapıyla beraber entegre olacak bir takım yaratmakta fayda var. Korkmadan gençleri koyacak oynatacak onların eksiğini ve tecrübelerini aktaracak adamlar lazım. Bunlarda Mbia gibi Song gibi hem reklam hem tecrübe olan kişiler. Bakın şuanda takımda toplasanız 4 as oyuncu sayabilirsiniz. Harun Titi Furkan Eruğrul gerisi şuanda boş işte bunları doldurmak mesele olmalı. Bununda artısı önce güzel bir yapılanma olacak Sportif Direktör adı altında güzel bir yapılanma.

  9
  9
  1. @Çirişhaneli Bebeto yorumuna yanıt olarak

   ABEL HERNANDEZE VERECEK PARA VAR MI HADİ VERDİN DİYELİM SONRADAN ELİMİZDE PATLARSA NE YAPACAKSIN OYUNCU ALCAKSAN EN FAZLA 27 EN AZ 14 ALACAKSİN OYUNCUYU GELİŞTİRİRSEN ÇOK İYİ PARA KAZANIRSIN ÖRN HAİN VOLKANI 7 MİLYONA FENER KAKALADIK….YAŞLILARLA DOLDURMAYACAKSIN KULÜBÜ GENÇ VE YETENEKLİLERLE DOLDURACAKSIN

   9
   5
   1. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

    O olursa bu olursayla transfer yapılmaz kadro yapına en uygun adamı alırsın he şuan bizde kadro yapısı diye bir şey yok o ayrı abel hernandezi getirebilirlerse tek ayağıyla 15 gol atar bizim ligde alex song un en ölü hali her takımda banko 11 oynar mbia 31 yaşında olabilir tamam da bu tarz adamlar 35 ine kadar üst düzey futbol oynuyorlar zaten bu 3 adam arasında sadece mbia şüpheli diğer 2 sinin en ölüsü süper ligin içinden geçer

 8. Hüseyin akdemirin Bursasporu İstanbul takımı gibi değerlendireceğiz. İstanbul da lobi ayağımız var diyor. Acaba bu lobi ayağı fb mi? Alt yapımız bu kulübe mi futbolcu yetiştirecek? Küçülmeye giderken valeybol, basketbol takımları hakkında ne düşünüyor bunu da netleştirmesi gerekiyor Bursaspor başarıya endeksli bir kulüp olmalı. İstanbula değil

  8
  3
 9. Yani Listeye baktim 1 tane elle tutulur adam yok, ILHAN USLU paranmı bitti de aday olnadın , yada İsa dlye biri var kimdir ? Hasan diye bir kuyumcu var bu isa da onun çırağı almışlar listeye koymuşlar Körler sağırlar birbirini ağırlar.Bunlar mı kurtarcak??? Hadi bi gidin arkadaş adam gibi liste yapın. Tek guvenebikcek aday şuanda AHMET BOZDEMIR gerisi Bursasporu düşürmeye gelir.

  8
  16
  1. @KanunSiyah yorumuna yanıt olarak

   ALINMA AMA AHMET BOZDEMİR TARAFTARA OYUN OYNUYOR Bİ NEVİ PALAVRACI SÜPER LİG DE BONSERVİSSİZ 9 YERLİ OYUNCU TRANSFER EDİCEM DEMİŞTİ TRANSFERİLERİ YAŞLI 30 U GEÇMİŞ ADAMLAR BİZE GENÇ OYUNCU LAZIM ARKADAŞ SHEHU , N’ DİAYE , BAKAMBU VS GİBİ OYUNCULAR ALACAKSIN VE PARLATIP SATACAKSIN Kİ BORÇLAR ÖDESİN…… ÖTEKİ TÜRLÜ 30 VE ÜSTÜ GETİRİRSEN SATMA ŞANSIN OLMAZ ELİNDEDE PATLAR

   9
   4
   1. @VERDANT BURSAMM yorumuna yanıt olarak

    Parlatıp satmak için almıycaksın, patlatmak icin altyapıdan getirip patlatcaksın, dısardan aldığın oyuncu sana fayda sagliycak parlamis oyuncu olucak. Bu arada alt yapiyı güclendirip patlatmayı ordan yapicaksın. Ahmet Bozdemir buna ilgi ve alaka göstericek bir başkan adayı.

    3
    2
 10. Arkana yaslanıp dört adaya baktığında koltuğa en yakışan isim bence . İlhan Uslu’nun yönetiminde olması da ayrı bir güç oluşturuyor . Herkesin fikrine sonuna kadar saygılıyım . Ama emin olun Bursaspora en yakışan başkan adayı bence .Allah Bursasporumuza en hayırlı kim ise o koltuğa onu nasip etsin !

  5
  4
 11. Bu şahısı şahsen tanımam, ama sorarım; o çok ovündüğü ilişkilerinden Singapurluların karşısına o yada varsa CEO’su bu kadar hazırlıksız ve bilgisiz çıksa, bir kuruş yatırım yaparlar mı senin şirketine. Tek bir soruya dahi anlamli tutarli bir cevap verememis. Bu kisi nasil bizim kulubumuzun 1 numarali yoneticisi olacak. Arkasinda istedigi kadar bilgili tecrubeli adami olsun, baskan bilgisiz ise 2 gunde çakallarin oyuncagi olur. Bu dupeduz kongre uyelerine saygisizliktir. Lutfen sozlerini dikkatlice dinleyin; biz takimimizi bir istanbul takimi gibi yapacagiz ” diyor. Daha taraftarin en basit hassasiyetinden bihaber.

  3
  1
 12. Tarık Bey, Hüseyin Akdemir başkan olursa sizde kendinizi kulübe atarsınız artık. Ya BSTV’ye ya da Store’lerin başına. Daha önce store’ler için yönetimlere yaptığınız başvuru bu kez kabul görür inşallah. Ne de olsa konfeksiyon sektörüne tezgahtarlığınız çok eskilere dayanıyor.

 13. Dün, Metin’in “kurumsallaşma” ile ilgili yorumuna vrdiğim yanıtı yayımlamış olmanıza rağmen, bugün mesajımı göremiyorum. Neden?

 14. istanbulu daha başa gelmeden bukadar oveni görmedim git istanbul ayağında takıl üye ol birşeyler yap bizde öze dönüş var bursa cocuklarina bunun da basında ahmet BOZDEMIR var sizin egomonyanizi yıkacak içinde istanbul olmayan bir bursa

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu