Hüseyin Akdemir “Ben Bursaspor’a 1 milyon TL bağışladım!”

Hüseyin Akdemir resmi Twitter hesabın açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz olağan genel kurulda Bursaspor Başkan Adayı olan Hüseyin Akdemir hakkındaki iddialara cevap verdi.

Hüseyin Akdemir‘in açıklaması şöyle:

Kamuoyuna,

Bir süredir hakkımda çıkan ve bitmek bilmeyen dedikoduları her ne kadar duymamazlıktan gelmeye çalışsam da, tarafıma atılan basit ve sığ iftiralara bir cevap verme gereğinin hasıl olduğuna inanıyorum.
Şahsımın bu şehre ve şehrin tüm değerlerine olan sevgisi yakın çevrem tarafından iyi bilinir. Olağan Seçimli Genel Kurul‘da Bursaspor‘u yönetmeye talip olmamın sebebi de bu sevgidir. Bu yolda, çizgimizi bozmadan, kimseyi kırmadan ve son derece centilmence bir yarış sergiledik. Bizim tavrımız, üzerimize giydiğimiz bir ceket değil, fıtratımızdır.

Geçtiğimiz günlerde, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Katlı Otopark ihalesi yapılmış ve bu ihaleyi Bursa‘da faaliyet gösteren bir şirket kazanmıştır. Bu ihale sonrasında, söz konusu ada parsel üzerindeki bütün haklar, ihaleyi kazanan şirkete devredilmiştir. Söz konusu bu şirket ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, otopark, tarafımca ilgili şirketten satın alınmıştır. Bu devir işlemi neticesinde, 1.000.000t (Bir milyon Türk Lirası) da Bursaspor‘a karşılıksız olarak bağışlanmıştır. Bursastore‘un bulunduğu alan için de Sayın Başkan Ali Ay‘a bu durumun devamının şahsım adına bir sıkıntı yaratmayacağını bizzat bildirmeme rağmen, Sayın Ay, söz konusu mağazanın zarar ettiğini öne sürerek kapatılması talimatı vermiştir. Aramızda geçen bu diyaloğun, bazı basın kanallarınca farklı biçimde lanse edilmesini şaşkınlık ile karşıladım.

Bir kez daha vurguluyorum ki; bu tür polemiklerin içende olmam. Değerler, benim için bu basit konuların çok daha üstündedir.

Saygılarımla.

16 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Şu açıklamayı okuduktan sonra Sn.HÜSEYİN BEY TEBRİK VE TAKDİR EDİLİR.
  Merkezdeki mağaza kira ödemediği halde zarar ediyorsa bizlerin suçu var demektir.CİRO noktasında yeteri kadar alılşveriş yapmadığımız anlaşılıyor.

  75
  5
 2. Helal olsun valla adam yönetimde olmamasına rağmen 1 milyon TL bağışlamış.Bizim yerel medyada ki çıkarlarının taraftarı olan yazarlar ne yapıyor sürekli dedikodu yazarlığı mikser yazarlığı insanları haksız yere yıpratmayalım.Yoksa Bursasporumuza ne başkan ne de yönetici bulabiliriz.

  54
  8
 3. Adam gözümüzün içine bakarak yalan söylüyor, bizimde inanmamızı bekliyor. Zaten sözleşmesinde olan birşeyi Bursaspora karşılıksız verdim demek bildiğin kandırmaca. Sözleşmede bulunan 5 milyon tl nin 4 milyonu belediyeye 1 milyonuda bursaspora verilecek diye zaten yazıyor. Sanki hibe etmiş gibi gösteriyor kendini. Madem bu kadar delikanlısın LOCA neden almıyorsun. Anlayana….

  24
  21
  1. @Taki Yıldırım yorumuna yanıt olarak

   Sen onu bunu bırakta para verip forma aldınmı ? Onu söyle ! Bırak milletin parasını,bağışını ! Bir milyon bağış yapan adamı eleştirecek kadar güçlüysen demekki sen bu sene daha fazla para vermiş,bağış yapmış olmalısın diye düşünüyorum !

   15
   11
   1. @aziz yorumuna yanıt olarak

    Ben Formada aldım kombinede aldım. Sen bu kadar yazdığına göre, suçluluk duygusu yaşıyorsun. Avukatsın herhalde yoksa Hüseyinden para alanlardanmısın ? Bıraksın bu işleri herşey çok açık. istersen iste versin Hüseyin abin sözleşmenin bir kopyasını sana.

    7
    3
    1. @Taki Yıldırım yorumuna yanıt olarak

     Ne suçluluk duyacam,bu Akdemiri yolda görsem tanımam,benim kızdığım konu on paralık adamların herkezi her konuda eleştirmesi ! Bu adam çıksa 100 milyon kulübe hibe ediyorum dese ! Bir yığın kişi çıkacak,vay şerefsiz,ne çıkarı varda o parayı kulübe veriyor diye eleştirirler ! Sonrada çıkıp Bursalı işadamları kulübe neden yardım etmiyor derler ! İşadamıda ne yapacağını şaşırdı artık ! Yardım etse Akdemirde olduğu gibi,bir yığın eleştiri,yardım etmese eleştiri !!!

     2
     1
 4. Şimdi kafamda 2 soru var 1.si madem otoparka taliptin neden baştan ihaleye girip almadında alan şirketten hemen satın aldın burada ihalede belediye ve Bursaspor adına inş bir haksızlık olmamıştır diye temenni ediyorum. 2.si otoparkta yer alan store mağazasına kira bile ödenmiyorsa nasıl oluyorda zarar ediyor bir tane personelin maaşını çıkaracak kadar kar yapamıyor mu mağaza saçmalık

  1. @Asa yorumuna yanıt olarak

   20 milyon evronun nekadar yaptığını biliyormusun hacabi. Ytl dir oo. Bağış yapmadı geri alacak borrç verdi ay dede kulube..

 5. Sen gibi lafta değil, gerçek Bursasporlu 100 tane adam çıksa bu memleketten,
  Bu kulübün sırtı yere gelmez gardaş, her biri 1 MİLYON TL bağışlasa bu kulübe her sene
  100 MİLYON TL gibi büyük bir rakam çıkar ortaya, bu sayede 2-3 yıl içerisinde ekonomik toparlanma
  Oluşur, yapılacak kaliteli transferle de bu kulüp yeniden İLK5 ve ŞAMPİYONLUK hayalleri kurmaya başlar.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu