Hukuktan Sorumlu Yönetici olan zat!

OLAY Medya Yazarı Ertan Erkuvvet, yeşil beyazlı kulüpte son günlerde yaşanan gariplikleri kaleme aldı…

Bursaspor, tarihinde birçok iyi yönetim olduğu gibi birçok kötü yönetim de gördü.

Ancak böylesi saçmalığı bir arada hiç görmedi.

Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olan zat, resmi sosyal medyası(!) aracılığıyla Bursaspor camiasının aklıyla da sinirleriyle de adeta oynuyor.

Önce “Seçimden sonra kongre kararı alıp Bursaspor’un önünü açacağız” dedi, sonra bu sözünü unuttu.

Mazbata töreninde, “Ali Ay Başkan için beni aradılar. Biz böyle bir şeyde üzerimize ne düşüyorsa yaparız” açıklamasını yaptı ve gerçekten da elinden geleni ardına koymadı!

Yetmedi canlı yayında kongre kararı aldıklarını ve yöneticilerin imzasına açtıklarını söyleyen başka birisiymiş gibi “Bu kongre kararı zorunlu olan Tüzük kongresidir” diyerek herkesi ters köşeye oturttu.

Yetmedi Ali Ay’ın Bursaspor tüzüğü gereği aday olamayacağını açıkladı resmi site üzerinden.

Beni hayrete düşüren ise konuyla ilgili net bir açıklama yapanın olmaması.

Hele ki Divan Başkanlık Kurulu’nun sessiz kalışı gerçekten şaşırtıcı.

Adaylık sürecinde olabilecekleri öngörüp önüne geçmeye çalışan, seçimli kongre kararı alınması için yapılan imza kampanyasına bizzat destek veren Galip Sakder başkanlığındaki Divan Başkanlık Kurulu’nun yaşanan sürece artık bir nokta koyması gerekiyor.

Divan Başkanlık Kurulu, başta toplanan imzaların yasal yükümlülüğünün ne olduğunu net bir şekilde açıklamalı, kafalarda hiçbir soru işareti bırakmamalı.

İlk seçimde aday olacağını açıklayan Ali Ay’ın durumunun da Hukuktan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi’nin dediği gibi olup olmadığı, yani adaylık kriterlerini karşılayıp karşılamadığı net bir şekilde ortaya konmalı.

Bir de ileride Recep Günay tayfasından gelebilecek itirazların önüne geçebilmek adına adaylığını dün duyuran Ersoy Saitoğlu’nun adaylığının önünde bir engel olup olmadığı da tüm camiaya açıklanmalı.

Eğer kendilerinin de kafalarını karıştıran sorular varsa işinin ehli gerçek bir hukukçudan destek alıp tüm bu konular aydınlatılmalı.

Yoksa Günay ve ekibi Bursaspor’la oynamaya, camianın sinirlerini zıplatmaya devam edecek.

Ne diyelim hiçbir şey sonsuza kadar sürmez elbet bu dönemin masaya yatırılacağı zaman da gelecek.

Ne de olsa gerçeğin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.

Sorun camianın buna sabrının kalıp kalmadığında!

13 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Klübü borçlandıran tayfaya hesap sormayın; bu işte bir gariplik var, futbolcu satıp futbolcu alacaklarını ödemeyip bir üstüne klübün taşınmazlarına temlik koyanlar Bursasporu zarara uğratmıştır diyen adama linç kampanyası başlatın. Tebrikler yerel medya…

  42
  15
  1. @tiburon yorumuna yanıt olarak

   ertan erkuvvet denilen zat,bundan önceki yönetimin herhangi bir yöneticisi icin atsaydin ya boyle bir başlik,atsaydin da görsesdin çay tabağini..

   18
   6
 2. Hukuktan sorumlu yönetici zat, şu başlığa bakarmisiniz? Ertan bey kardeşim, bu ne özgüven, kişi veya kişilere ayar çekme görevini size kim verdi? Klavyenin başına geçip, köşe yazısı yazarken her konuda olduğu gibi burada da tarafsız, saygılı ve hakaret içermeyen yazılar yazmaya özen göstermelisiniz! Siz bu yönetimi, Recep Beyi, hukuk sorumlusunu begenmiyebilirsiniz, hatta sevmeyebilirsiniz fakat SAYGI duymaya mecbursunuz. Bu yonetim, önceki yönetimin bırakma kararı almasından sonra, tüzük gereği Divan Kurulu kontrolünde ve genel kurulun iradesi ve seçimi ile geldi. Bunu asla unutmayın. Yok Ali Bey kurul kararı olursa bunlar bırakırsa ben aday olurum demiş, diğer başka bir aday Ersoy Bey varmış. Kongreye gidilsin bunlardan birisi gelsin beklentisi içeren yazılar hiç etik değil. Bu beyler veya başkaları hatta Ertan bey siz kendiniz de aday olabilirsiniz. Bildiğiniz gibi her şeyin bir usulü vardır. Bu başkanlık istek ve talepleri daha yaklaşık birbucuk ay o ce yapılan genel kuruldan önce olmalıydı. Sayın Ertan bey, Cuma namazı ne zaman kılınır. Tabi ki Cuma günü yani bu gün öğleyin kılınır. Gün salı ya gelmiş biz Cuma namazı kılmak istiyoruz diyorsunuz. O zaman Cuma yi bekleyin, sela verilsin, öğlen okunsun ve Cuma namazınızı kılın. Yani tüzük gereği, Divan Kurulunun kontrolünde olağan veya olağan üstü kararı gereği gün ve saati bekleyin. Kurul için imza toplanmış miş, başka adaylar var mış, Divan Kurulu sessiz kalıyor muş. Birilerinin böyle beklenti hakkı olduğu gibi birilerinin de tüzük gereği kendilerine verilen haklarını korumak ve kullanma hakkı var. Araştırın görün! Bu çabanızi birbucuk ay önce yapmalı ve göstermeliydiniz. Takımda sıkıntı çok, hesapsızca yapılan borçlar hergun kur farkı ile de açılıyor. Tahta kapalı. Bütün bunlar bu yönetimin suçu mu? Tum bu olumsuzluklar birbucuk ayda mi oldu? Sorun çözmek elbette güçlü ve paralı yönetimlerin işi. Hani nerede onlar? Ali Bey mi diyorsunuz! Süper ligden 1.lige kim yönetiminde düştük? Söz konusu borçların yarısı kim zamanında oldu? Lütfen yazarmisiniz!

  27
  5
 3. Bu ne biçim bir başlık .Söz konusu ettiğiniz kişi ve kurum ( Bursa için çok değerli ve önemli olduğunu söylediğiniz ) hakkında böyle bir ifadeyi nasıl kullanırsınız.. Onun için bu güzide ve değerini ,önemini yitirmiş kulüp yerlerde sürünüyor. Katkınız için teşekkür edemiyeceğim..

  20
  5
 4. Kongre oncesi neredeydiniz bursasporu bu hale dusurulurken neredeydiniz simdi bu drumdan gelenler mi kurtaracak bu yonetim de olsa biti baskasi da olsa biti gecmisolsun bu sehir futbolsuz olmayi tercih yapti alistirin kendinizi biz sansliydik sapnpiyonluk ta yasadik kupada da sampiyonluk gorduk hemide ataturk stadinda size orada cekirdek citleme yeri yaptilar futbol da olmasin eylenin orada

  17
  3
 5. Bu Ali ay sevginiz neden kongreden sonra depreşti. Yönetim bu adamın açıklarını cikarttikca hepinizi bir telaş kapladı. Daha fazla açık çıkmadan bir an önce Ali ayi başkan yapmanızın gayeleri içinde sizin de bir şeyinizi çıkartırlar korkusu da var mi

  16
  3
 6. yahu oturabileceği en yüksek makam muhtarlık koltuğu olan birisi Bursaspor başkanlık koltuğunu bulmuş, bırakır mı? bütün Bursa onu ve inadını konuşuyor işte. Bedavaya reklam.

  8
  22
 7. Hayırdır Adam hesap sorcam dedi diye herkes Ali ay cı oldu. Ali ay kongrede neredeydi yada önceki kongrelerde Ali ay ve diğer yöneticiler Bursaspor’u soyarken neden sesiniz çıkmadı bukadar

  8
  1
 8. Ertan kardeşim yazı 10 numara olmuş tebrik ediyorum recep Günay süper ligte başkanlık yaptı o zamanlar koskoca bursaspor hotellere alınımıyordu mudanyasporda başkanlık yaptığında topçuları para yerine mont vermişti

  5
  19
  1. @Muro yorumuna yanıt olarak

   Senin, yürekli paralı ve yetenekli başkan adayların kurul öncesi nerelerdeydi be kardeşim. Bu başkan ve yönetim kurulu seçim işi bittikten sonra mı özellikleri aklınıza geldi. Recep bey, Divan Kurulu kontrolünde, genel kurul üyeleri tarafından seçildi, hatırlatırım. Demek o zaman senin yönetime gelmelerini hayal ettiğin kişiler kış uykusunda imiş!

   18
   3

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu