Hukuki açıklama

Yönetim Kurulumuz, gündemde yer alan şike soruşturması kararlarına yapılan itiraz ve UEFA Avrupa Ligi'ne katılım statüsü hakkında yaşanan tartışmalar hakkında bir açıklama yaptı.

 

"1.TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nca alınan 06.05.2012 tarihli "şike soruşturması" hakkındaki kararların bir kısmına karşı kulübümüzce 14.05.2012 tarihinde Tahkim Kurulu'na temyiz başvurusu yapılmıştır. Tahkim Kurulu usul yönünden başvurumuzu kabul ederek, PFDK'nın gerekçeli kararının yazılmasının ardından başvurumuzu inceleme kararı aldığını kulübümüze bildirmiştir. Bu konuda gelişmeler oldukça kamuoyu ile paylaşılacaktır.

 

2. Bir kısım yerel ve ulusal medya organlarında Ziraat Türkiye Kupası finalisti olmamız nedeniyle UEFA Avrupa Ligi Kupası'na Türkiye'den gidecek 3.takım olmamız nedeniyle Bursaspor'un hukuken haklarının çiğnendiği yönünde haberler yer almaktadır.

 

Konu daha önceden Bursaspor Hukuk Departmanı ve profesyonel danışman kadromuzca tüm detayları ile incelenmiştir. Sonuç olarak TFF Süper Lig Statüsü'nün Ek3 XI/C  maddesinin ligler başlamadan evvel 26.10.2011 tarihinde yürürlüğe girmiş olması, bu konudaki hükmün açık olması ve statüye karşı dava açılması için yayınlandığı tarihten 7 gün içinde dava açma şartı olması gibi nedenlerden dolayı herhangi bir dava açma imkanı ve olasılığı gündeme gelmemiştir.

 

İlk bakışta haksızlık gibi algılanan bu durum, kulübümüze özel bir düzenleme olmadığı için konuyu yeterince incelemeden makaleler yazan bir kısım spor basını tarafından gündeme getirildiğinden konuya açıklama getirme ihtiyacı duyulmuştur.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bursaspor Yönetim Kurulu

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu