Hoca’dan sezon sonu değerlendirmesi.

Teknik Direktörümüz Ertuğrul Sağlam, bu sezon aldığımız üçüncülüğün şampiyonluktan daha değerli olduğunu söyledi. Sağlam “önümüzdeki sezon herkesin daha fazla sorumluluk alması gerekiyor” dedi.

 

Sağlam sözlerine şöyle başladı “geçtiğimiz sezonki şampiyonluktan sonra Şampiyonlar Ligi ile beraber bu sezonun çok yoğun geçeceğini biliyorduk. Ligin ilk devresini Şampiyonlar Ligi tecrübesi ile beraber iyi bir yerde tamamladık. İkinci yarıda ise bir dönem düşüş yaşadık, ancak belirtmeliyim ki yaşadığımız bu düşüşte öne çıkan bazı faktörler vardı. Bunların başında ise maalesef ki hakem hataları gelmekte, bunun yanı sıra kulübün yaşamış olduğu sıkıntılar,kulüp içerisindeki huzursuzluklar, mali soruşturma ve Beşiktaş maçı sonrası gelen cezalar. Bunların hepsini bir araya getirdiğimiz zaman bu kadar yoğunluk içerisinde, bu kadar sıkıntılarla ve maruz kaldığımız muameleleri de göz önünde bulundurduğumuz zaman 3.lüğün şampiyonlukla eşdeğer bir başarı olduğunu söyleyebilirim.

 

Bu 3.lükte emeği geçen başta başkanımız, yönetim kurulumuz ve futbolcularımız olmak üzere taraftarlarımıza da çok teşekkür etmek istiyorum. Hepsinden Allah razı olsun.

 

Bu sezon bizim için çok yoğun geçen, büyük sıkıntılarla ve haksızlıklarla geçen bir sezon oldu. Ama önümüzdeki sezonla alakalıda çok büyük bir tecrübe oluşturdu. Bu sezon gerek şampiyonlar liginde, gerekse Türkiye Ligi’nde bu yaşadığımız tecrübeler ışığında önümüzdeki sezonu çok iyi değerlendirmemiz gerekiyor.

 

Bu yüzden ben tüm taraftarlarımızdan Bursa’yı ve Bursaspor’u seven herkesten bu sezonu iyi değerlendirip önümüzdeki seneyle alakalı daha fazla sorumluluk almalarını isteyeceğim. Ama şuna inanıyorum ki önümüzdeki sene bu tecrübeler ışığında hareket ettiğimizde bu sezondan çok daha iyi bir sezon olacak.” 

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu