Hıncal Uluç “Bursaspor’un puanını çaldılar!”

Spor yorumcusu Hıncal Uluç, A Spor’da yayınlanan 90’A programında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Süper Lig gerçekten iğrenç bir hal aldı. Süper Lig’de bir sahtekarlıktır dönüyor ve gidiyor. Hakemlerin hatalarını bir nebze olsun düzeltsin diye getirilmiş VAR sistemini hakemlerden beter kullanmaya başladık. Sahadaki hakem ve VAR hakemi işi bitiriyor. Aynı harekette birinde orta hakem VAR’a çağrılıyor, diğerinde çağrılmıyor.

Biz neyi konuşuyoruz neyi tartışıyoruz? Ben şampiyonu biliyorum, VAR’daki hakemler. Sahadaki de ‘Ben görmedim’ diye sıyırıyor. Haftada VAR ve sahada 7 maç alan hakemler var. VAR başta dengeli başlamıştı. Sonra başkanlar ‘VAR bizim için yok’ diyerek sallamaya başladı.

Biz VAR uygulamasını berbat ettik ve bu kadar kısa sürede düzelmesine imkan yok. Galatasaray maçında resmen Bursaspor’un puanı çalındı. Belhanda’nın pozisyonunda VAR’a giden hakem, Emre’nin pozisyonunda gitmiyor. Maçı VAR döndürdü.

19 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @Zagup16 yorumuna yanıt olarak

   Aynen ya başkan başkan olsa yaparsın bize yapılan var hatalarıyla ilgili bir kaset cagirirsin bütün basini ve dersinki vardan su ligte encok canı yanan biziz yeter artık der yumruğu masaya vurur ama adam gibi pisirik bı şekilde değil gudem yaparsın

   12
  2. @Zagup16 yorumuna yanıt olarak

   – yazıcı da dahil son 10 senedir bütün başkanları, tff nin karşısına itibarsız şekilde gönderdik. adam ”nerde bizim hakkımız hukukumuz?” dediğinde, cevap olarak sen önce kendi camianın desteğini al! diyorlar.
   – ligimizde 100 senedir büyütülmüşlerin hegemonyası var. bunu kırmak çok zor. çünkü futbolun %90 müşterisi onlar. yaşanan haksızlıkların. oynanan Hacivat-karagöz oyununun gerçek adı, müşteri memnuniyeti(!)
   – Anadolu, 100 senedir ağlanıyor ama değişen bir şey yok. değişeceği de.
   – eğer kulüpler birliği diye bir kurum varsa. haksızlığın son bulmasını, ve gerçek bir lig oynanmasını istiyorlarsa tüm Anadolu takımları birlik olup bu sezonun son 8 maçına çıkmamaları gerekir.
   – fakat birlik sağlayıp bunu gerçekleştiremezler. çünkü oralarda da rant, menfaat ve egolar var…

   13
   1
   1. @öneri-yorum yorumuna yanıt olarak

    Kardeşim Anadolu takımların da , zaten bir zamanlar Bizans takımlarında top koşturan ların elinde.
    Nasıl düzelsin, Avrupa’da nazaman başarı göster miş olduk, dünyada futbolda nazaman ismimizi gösterdik.
    Şu küçük Yunanistan bile Avrupa şampiyonu oldu ..

    3
    1
 1. Önce ki yıllarda yapılan haksızlık lar var iken Nerede idiniz. .. İstanbul takımları haksız yere şampiyon olurken alkışlıyordunuz. . O zaman larda körmüydünüz ? Şimdi mi gözleriniz gerçekleri görüyor. … Hiçbir dediğiniz laflara inanmıyoruz. .. HEPİNİZ TİMSAH GÖZYAŞI DÖKÜYORSUNUZ. …. HADİ ORADAN. …

  18
  3
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   artı vedim ama birde şöyle düşünün; Hıncal Uluç koyu bir GS lı olup bu yorumu yapıyorsa, gerçekten türk futbolu vahim bir haldedir maalesef…

   12
 2. Sizlerın kadar iki yüzlü insanlar önceden azdı,ama sayenizde o kadar çoğaldılar ki artık heryere bulaştılar senin ve Erman ın derdi Bursaspor değil,sizin derdiniz İstanbul takımları,bizim başkan saf diye,bizim hepimizi mi salak sandınız ….i.n..ler..

  8
  4
 3. Adam koyu galatasayli helal olsun hincal uluc abime Ne dedi 13kulup bir olun kendinizi bu serefli takimlara karsi yedirmeyin dedi cekin takimlari bakalim ne yapacaklar ben olsam takimi cekerim

 4. Hakem hatası asla değil, kasıtlı olarak hakkımız yendi ve 12 puanımız çalınmış durumda, avrupa derken büyük ihtimal küme düşeceğiz, düşmememiz için alanyayı yenmek şart oğlu şart oldu, peki çalınan bu 12 puanın hesabını kim verecek, düşersek bunun vebali başta tff, mhk, hakemler, ali ay ve samet aybabanın üzerinde olacak, biline..

 5. Ey MHK utanmadan GS’nin 3.golünü gündeme getiriyorsunuz.Koskoca Bursaspor camiasını enayi mi sanıyorsunuz.Bu camia sizden Bursaspor’imuzun verilmeyen penaltısi hakkında açıklama bekliyor.Kaldı ki ,bu pozisyonda Bursaspor’un hakkının yendiğini itiraf etseniz dahi,Bu camia sizden bu güne kadar Bursaspor’umuzun gasp edilen puanlarını istiyor.Şayet bu takım bir kaç puanla küme düşse bunun sorumluluğunu kabullenebileceisiniz.Hakemleriniz asla hata yapmıyorlar KASDEN KIYIM yapıyorlar.Yazıklar olsun kendini büyük olduğunu zanneden bir kaç kulüp için bu ülkede FUTBOLU BİTİRDİNİZ.Sizin büyük zannettiğiniz bu kulüplerin Edirne’den dışarı çıktıklarında nasıl rezil olduklarını bütün spor camiası görüyor.YAZIKLAR OLSUN…BU LİG İPTAL EDİLMELİ…..Ondan sonra da bu ülkeyi yönetenlerin şapkayı önlerine koyup,bu işleri nasıl düzeltmeri getektiğini düşünmeliler.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı