Hiç utanmıyor musunuz?

Olay Medya Spor Yazarı Erdal Akçay'ın köşe yazısıdır.

60 yıllık koca çınar gözlerimizin önünde her geçen gün eriyip gidiyor ve ne sahadaki futbolcunun, ne teknik ekibin, ne yönetimin, ne de 3,5 milyon nüfuslu şehrin kılı kıpırdamıyor…

Olacak iş değil…

Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış Bursaspor ne hallere düştü…

Bu kulübü acınacak hale getirenlerin hiç mi yüzü kızarmaz… Hiç mi yüreğiniz cız etmez… Eserinizle gurur duyabilirsiniz…

Transfer tahtan kapalı olabilir, uçan kuşa borcun olabilir ama sahaya çıktığında her ne olursa olsun bu kadar ruhsuz bir görüntü sergileyemezsiniz…

NASIL SEYİRCİ KALIYORSUNUZ?

Tahsin Tam ile yaşanan kan uyuşmazlığından sonra göreve gelen İsmail Ertekin de ne yazık ki kanayan yarayı pansuman edemedi.

İç sahadaki Düzcespor beraberliği ve İzmir’deki Menemen FK galibiyetinin ardından takımın ivme kazanması beklenirken, Isparta 32, Arnavutköy Belediye, Şanlıurfaspor ve son olarak Somaspor’a yenilmek nedir kardeşim? Hele hele bu maçlarda aciz duruma düşmek yakışıyor mu size?

Yaş ortalaması 22 olan Somaspor karşısında bile iki pas yapamayan bir takım olmayı nasıl başardınız?

Rakibin elini kolunu sallaya sallaya gol atmasına nasıl bu kadar seyirci kalabiliyorsunuz?

HEMEN GEREKENİ YAPIN

Bursaspor ne yazık ki deneme tahtasına dönmüş durumda.

Sakatlar, cezalılar gelince her şey yerli yerine oturur, sahada daha diri ve istekli bir takım görürüz diye boşuna beklemişiz. Umutlanmayı bile haram ettiniz insanlara…

Soma’ya kadar gelip takımlarını yalnız bırakmayan cefakar taraftara yazık değil mi? Sayenizde bir taraftar az daha kalbine yenik düşüyordu.

Üçlü defans görünümlü 5’li savunmamız maşallah topu ağlarında görmeden santra yapmayı bile başardı bu maçta.

Yolgeçen hanına dönmüş bir defans ve aldığı her topu çalım atma sevdasına kaptıran Enver Cenk Şahin’in kaptanlığındaki bu gemi ne yazık ki hızla su almaya devam ediyor.

Bu gidiş hiç iyi değil… Eğer gerekli adımlar biran önce atılmaz ve transfer tahtası açılıp kadroya takviye yapılmazsa ne yazık ki şampiyon bir kez daha küme düşecek.

Bu takımın 1 yılda iki kez küme düşmesini istemiyorsanız hemen gerekeni yapın.

25 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. bizim medya işte.
  sadece boş muhabbet! arkasından timsah gözyaşları!
  bütün söyledikleri ve yazdıkları yapın!-edin! den ibaret.
  ama ne ile? ve nasılın? en küçük bir cevabı ya da bir çözüm önerisi yok.

  63
  12
  1. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Vallahi amaçlari amatöre düşmek güya borçlar sifirlanip transfer yasağı kalkıyor ya ben Bursalı olmadığım halde üzülüyorum çünkü bursa yaşıyorum burda karnimiz doyuyor şu an yiye yiye bitirdiler caniiiiim kulubu

  2. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Utanması gereken Kulübü bu şekilde getirenler Allah hepsini bildiği gibi yapsın ikincisi �smail hoca tazminat peşinde koşacağına istifa et git Tahsin tamada sana da Bursaspor büyük sen hoca falan değilsin ne sistemde oynattığını Ben 4 haftadır anlamadım Topçular da Anlamadı ki yeniliyoruz hey altyapı’dan gelip Bursaspor’da oynayan Topçular Yarın transfer yapılmaya başlandığında çok çok çok çok pişman olacaksınız bu takımda olamayacaksınız gittiğiniz takımlarda da hiçbir şey olamayacaksınız 3 lig topçusu olacaksınız ya siz nasıl insanlarsınız ruhsuzluk yapıyorsunuz Bu fırsat bir daha Sizin elinize geçer mi ya siz güzel oynayıp kariyerinizi niye yükseltmiyorsunuz Yazık ya altyapı altyapı altyapı diyenlere Bu da kapak olsun bu tip Topçular anlamında ama yapacak bir şey yok 6-7 Topçu torpille Topçu olmadığı halde oynatılıyorsa hocalar da buna ses çıkarmıyorsa Başkan da Hoca da kendi ayağına sıkıyor bu torpili koyan kimse Bursaspor’dan defolup gitsinler abiciğim yazık günah ya bu yaşta ağlamak zorunda mıyız İsmail Hoca git ya vallahi git ya

   5
   1
  3. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Sevgili Bursasporlular futbolcu hoca yönetim meselesine sadece bunlara endekslemek en büyük hatamız bakın şehir seyirci kalmasının sebebi 10 yıldır kulüp ün Başkan ve yönetimler ile olan tirbüncü amigolar bu kulüp ten uzak tutulmadık ça hiç bir şey düzelmez Cenkler Özcan’lar Dukalar Raifler Mehmet ler Selim’ler ve arkadaşları lütfen uyanın bunlar hep kulüp ten nemalanmamışlardır birde kötülüğün adı olmaz kimse geçmiş 10 yılda da ki başkanlardan o vundan iyi demesin hepsi şerefsiz haysiyetsiz dir

   15
   3
   1. @Eski Teksas yorumuna yanıt olarak

    Utanacak birileri varsa bunlar yerel medya olarak siz. Taraftar olarak bizleriz.
    Bizi şampiyon yapanlara (Yazıcı, Kızıl, Sağlam) bile neler söyledik neler yaptık.
    Diğer olumsuzlukları yazmaya gerek yok.
    En basiti şehirde futbol ortamı bırakmadık.

    5
    2
  4. @sarı çizmeli yorumuna yanıt olarak

   Günlük yazıyorlar işte.. 5-6 hafta önce ligden çıkarız yazıyorlardı. Şimdi düşeriz yazıyorlar, yaz yazıyı al maaşı başka dertleri yok. Uzun vade görüş yok.

   20
   4
 2. Adam gazeteci eleştirecek elbette. Çözümü teknik ekip bulacak. Adamın futbolcular üzerinde bir etkisi mi var?. Teknik, taktik bilgiyi o mu veriyor?. Takımı maça o mu hazırlıyor. Erdal beyin her kelimesine katılıyorum. Ayrıca Enver Cenk Şahin konusuna değinmiş. %100 haklı. Takımdan kopuk bir görüntü çiziyor Enver Cenk Şahin. İsmail hoca kullanamıyor onu.

  18
  6
 3. Ayağına topu alan Enver Cenk e veriyor bu şekilde galibiyet mümkün değil Enver Cenki tutan rakip maçı kazanıyor dün üçüncü golü adam üç oyuncumuzun arasından neredeyse düşerken attı o üç oyuncu kimse yuhh diyorum 61 yaşındayım o adamı ben bile kaçırmam kardeşim.

  14
  4
 4. Medya olarak sizin hiç mi suçunuz yok.Bugüne kadar Bursaspor u bu hale getirenleri mahkeme süreci başlatılacak mı diye soru sordumuz mu? Bursa da kaç Bursa yerel medyası şehri siz birleştirin adliye sarayına Bursaspor u kim bu hallere soktuysa taraftarıyla medyasıyla birlik olalım.Ama yok ancak seyirci kalınıyor.Su nereye akarsa yerel medya oradan gidiyor kimse kusura bakmasın.İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batırın.Kimsenin para verecek hali kalmadı.Tek çare mahkemedir.Sayın Erday Akçay.Herkes küstürüldü yıllarca.

  11
  5
 5. Tek çözüm vakıfköye işini bilen futboldan anlayan Alman ya da Hollandalı Prof bir yönetici atamaktır. Beslenmesinden tutunda taktik disipline kadar herşeyi bilen . Türk hocalar maslesef çocukların gelişimi için çok yetersiz benim gördüğüm o. İsmail ertekin kim ki ? Ne başarısı var? Bursasporlu topçuya en fazla ne kazandırabilir?

  7
  8
  1. @Harbici yorumuna yanıt olarak

   Almanya öyle bi adamı bulsa, ilk önce kendini dötünü kurtaracak amk. Baksana Dünya Kupası’nda daha ilk turda elendiler. Senin dediğin adam anca Plüton’da falan vardır. Beslenmesinden tutun da taktik disipline kadar herşeyi bilen. Beh beh beh. Hayal bak amk.

   7
   4
   1. @Rıza yorumuna yanıt olarak

    Kulübün borcu katrilyon olmus herkes hala konuşuyor bu borcun ödenmesi imkansız artik bu kulüp batmistir

    1
    1
   1. @Semih yorumuna yanıt olarak

    Guzel yazılar yazıyorsunuz ama keşke bu yazıları ali aylar Recep altepeler körünstanlar zamanında da yazma cesaretini gösterebilseydiniz

    6
    3
 6. Bugüne kadar,sadece zenginlerden ve siyasetçilerden medet umuldu.Hep onlar işbaşına getirildi.(Birkaç istisna hariç)
  Sonuçta ne oldu.60 yılın birkaçında rastlantısal başarı geldi.GS ın rastgele 100 yılda1 gelen UEFA şampiyonluğu gibi.Genelde sonuç hep HÜSRAN.
  Hiçbir zaman,bilime projeye ve liyakata şans verilmedi.
  Müşterisi (taraftarı)olmayan ticari bir yapının standart başarı elde etme şansı YOK.
  Sanayii devisin(Bursa),müşteri potansiyelin(taraftarın)müthiş ama çapsız yöneticiler bunları elinin tersiyle hep itti.
  Hep onlar akıllıydı,hep onlar biliyordu.Onlar büyük adamlardı.Ama ne oldu?
  DEV KULÜP ÇÖKTÜ.
  Artık müşteri (taraftar)da elini çekti.Haydi,zenginler ve siyasetçiler.Gösterin hünerinizi de görelim.
  GÖSTEREMEZSİNİZ.
  TAŞIMA SUYUYLA DEĞİRMENİ DÖNDÜREMEZSİNİZ.
  SON 12 YILDA OLDUĞU GİBİ.

  6
  8
 7. Böyle saçma bir başlık olur mu ?
  Burada utanması gereken hocamı? yönetim mi? İsmail hocanı resmini buraya koyarak eleştiri yapılıyorsa utanması gereken kişi bu başlığı atandır.
  Diyelim hoca istifa etti yerine Mustafa Er geldi o da bu kadro ile başarısız oldu onun da mı utanması gerekli yoksa bu başlığı atanın mı utanması gerekli ?
  Kimi getirirseniz getirin sorun hoca sorunu değil sorun kadro sorunu. Utanması gereken birileri varsa bu yönetimdir.
  Madem yönetimi kimseye teslim etmedin o zaman sen bu durum dan çıkmak için gerekli hamleleri yapacaksın, gerekli transferleri yapacaksın buna rağmen başarı gelmezse o zaman hoca yada hocalara yüklenmek her kesin hakkı olur.

  6
  3
 8. Teknik ekibin kendine faydası yok beyler artık uyanın bursaspor bedel ödüyor sebebi siyaseti kulübe sokan icazetle başkan seçilen bir kulüp yok olmaya mahküm edildi tabi bunu karşılığını sandıkta görecek sorumlular ne yazıkki kulüp yok olma yolunda son sürat gidiyor

  3
  5
 9. Kusura bakmasın ama İsmail hocada fos çıktı. Bende tecrübesiyle takımı üst sıralara taşır diye düşünmüştüm.

 10. Bu takımın bu duruma düşmesinden 2 suçlu var recep bölukbasi ve Kemal günlerdir Şenol hoca dediki bir yazısında futbolcu satmayın bu takım tarihten silinir diye ama onlar napti sat parayi Cebe at bu şehirde onlara hesap soran varmi kimi suçluyorsunuz siz arkadaşlar onlar aklandı şimdi sefa sürüyorlar

 11. Tahsin hacca yaramazdı ismail hoca da…kurufasülye yapçaz soğan var yağ var salça var fasülye yok. YAPTA GÖREYİM…çöp bunlar dede mücadele yok..

 12. Bursaspor’a eğer Mustafa hoca beddua etti ise başka bir şey aramaya gerek yok. Önce Mustafa Er hocamızdan özür mü dilersiniz, af mı dilersiniz. Yapmanız gereken bu ve Mustafa Er hocaya güvenmeniz. Ölümüne Bursaspor’u seven adamı evlatlarından ayırdınız. Allah sizleri daha beter eylesin inşaallah.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu