Herkesin oğlu sanki Maradona!

Bursada Bugün'ün Instagram hesabında Mehmet Ali Ekmekçi ve Serkan Yetişmişoğlu'nun büyük ilgi gören programı "EvdeKal"anlara Futbol"un konuğu Bursaspor'un unutulmaz file bekçisi ve kaptanlarından Nevzat Dinçbudak oldu.

Bursaspor macerasının 1992 yılında başladığını ifade eden Dinçbudak, 5 yılı kesintisiz olmak üzere aralıklı 7 yıl yeşil-beyazlı kadroda yer aldığını söyledi. Ben ekonomiyi ön planda tutmadan Bursasporluluğum ağır bastı. İkinci maçımda milli takıma seçildim” diye konuştu.

GİDENLERİN VERDİĞİ MESAJLAR ÖNEMLİ

Bursaspor altyapısının değerli olduğunu vurgulayan tecrübeli teknik adam, ” Her yıl Türk futboluna ciddi oyuncular kazandırdı. Yetenekli oyuncular çok ama profesyonel hayata geçişte sorunlar yaşandı. Genç isimler paraların cazibesine kapılıp gidiyor. Verecekleri mesajlar, yetiştiğin kulüpler nezdinde karşılık buluyor. Buradan yetişip farklı kulüplere gidenler içinde buradaki günlerini unutuyor” dedi.

NEJAT BİYEDİÇ KOLAY OLUNMUYOR

Bursaspor‘un katıldığı ilk Intertoto Kupası’nda herkesin sevgisini kazandığını açıklayan Dinçbudak, “Finalde Karlsruhe maçına kadar başarıyla getirdik. Tüm Türkiye bizi izliyordu. İmparator Nejat Biyediç kolay olunmuyor. Hücumsal çalışmaları daha çok yaptırıyordu. Türk futbolseveri buna daha çok değer veriyor. Defansı da unutmamak gerekir. O da futbolun önemli parçalarından bir tanesi” diye konuştu.

BURSASPOR AMATÖRLERE AĞIRLIK VERMELİ

Bursaspor‘un altyapısındaki isimlerin şehirdeki takımları taramaları gerektiğini vurgulayan Nevzat Dinçbudak, ” Yetiştiren bir amatör takıma ekonomik katkı sağlanmalı. Bursaspor oyuncuları ücretsiz alıyor. Altyapıya da yatırım yapmak lazım. Türkiye’de oyuncu yok, herkes oyuncu arıyor. Babası geliyor. Türk iyi oyuncu gelmiyor deniyor ama gitsen herkesin oğlu Maradona. Teknik direktörler menajer, takıma maddi destek verenle sürekli telefonla arayarak oyuncu tavsiyelerinde bulunuyor. Türkiye‘de bir sürü üniversite okuyan gençler var doğru bölümde değilsen okuma. Yerli futbolcu 2 sene bir takımda duruyor. Hiçbir şey ortaya koymadan gidiyor. O senelerine de yazık oluyor” dedi.

TİMSAH KIRILMA ANLARINI YAKALAYAMADI

Bursaspor‘un Süper Lig şansını değerlendiren deneyimli teknik adam, “Bursaspor kırılma anlarını yakalayamadı ama hala şansı var. Pandemi sonrasındaki süreç iyi değerlendirilmeli. Keçiörengücü‘nü yenerek iyi başlamak lazım. Kadro yapısına bakıldığında aynı mevkide çok fazla oyuncu var, doğru şablon yapılmalı, devre arası yapılan transferlerle Bursaspor, bu işi göğüsleyebileceğini gösterdi” dedi.

CV’Sİ BOŞ OLANLAR SENİN YERİNE ÇALIŞIYOR

Türk futbolunda değişik dinamikler olduğunu açıklayan Nevzat Dinçbudak, “Örneğin menajerler seni arayıp, ‘hocam falanca takıma önereceğiz, CV atar mısın’ diyor. CV’ne baktıktan sonra, ‘biz başka şeyler hedefliyoruz’ diyorlar. Sonra o takıma senin CV’inden daha boş birisini getiriyorlar” açıklamasını yaptı.

5 Yorum Onay bekleyen yorum yok

  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   Nevzat hoca aynı zamanda Erkek lisesinde beden eğitim öğretmeniydi hatırladığım kadarıyla ! Ben Ticaret lisesine giderken hep görürdüm bir okul bir kulüp gider gelirdi ! Emeği gençlerden Allah razı olsun !

   12
 1. Nejat hocam ne zaman çağırırsa herşeyi bırakıp gelirdi futbolcuyken de hocayken de. Altyapıda yetiştirilen futbolcudan ondaki aidiyet yoktur. Gerçek İmparator. ????

  10
  2

Bir yorum yazın

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu