Herkese hayat veriyoruz!

Olay Medya Spor Yazarı Cevdet Altınel'in Antalyaspor-Bursaspor maçı değerlendirmesidir.

Ligin 5. şampiyonunun şu düştüğü hallere bakın. Düşmeye aday olan takımlar neredeyse Bursaspor ile oynamak için sıraya girecekler. İsminden korkulan takım, neredeyse her takımdan korkar hala getirildi. Bunda tabi oyuncuların suçu büyük. Ama suçun büyüğü Paul Le Guen’de. Halâ öğrencilerine güvenmiyor. Bir kere de saldırarak kaybet ki, “eyvallah takım saldırdı ama yenildi” densin.

Fransız teknik adamın ilk 11’de yaptığı fantezi değişiklikler inanın playstation da bile yapılmıyor… Bir kere de bu  değişikliklerin tuttuğunu görsem gam yemeyeceğim. Yazıktır günahtır. Kafa şu: Shehu’yu sağ kanatta oynatayım, hem defansif, hem de ofansif olarak kendisinden faydalanırım. İyi de orada oynayan ismin ofansı kuvvetli olması gerekmiyor mu? Zaten Shehu’nun iki yönlü özelliği olsa Bursaspor’da olmaz (geçen hafta da şapkadan Grozav çıkmıştı)… İstatisliklere bir bak, adamlar son 10 maçtır kalesini golle kapatamamış. Senden puan olarak daha sıkıntılı. Ortada rakibin böyle bir zafiyeti varken, neden korkuyorsun? Korktun da ne oldu? Yine mağlubiyet, yine mağlubiyet. O zaman milyon Euro verilerek transfer edilenler kulübede otursun diye mi alındı? İş işten geçtikten sonra Delarge, Sow, Yusuf oyuna girse ne olur girmese ne olur?

Ligin 112’si gibisiniz… Git Alanya’ya hayat ver, Akhisar’a hayat ver, Osmanlı’ya hayat ver, Antalya’ya hayat ver. Mübarek can kurtaran gibi takım. Allah’tan ıkına sıkına Kayserispor, Sivasspor galibiyetleri geldi de hayat verirken komaya girmekten kurtulduk.

Oyuncularınıza yaptığınız toplantıda artık bir şey söylemeyin. Taktik tahtasına kendiniz ile birlikte takımın toplam maliyetini yazın. Sonra sonuçları ve puan durumunu ekleyin. Tahtanın bir köşesine de Osmanlıspor maçında Başkan Ali Ay’ın o gözlerini kapattığı fotoğrafı koyun. Sonra da “işte bizim eserimiz” deyin… Fotoğraf bu. Vallahi darılmaca gücenmece yok; sunulan bu kadar imkana rağmen, sizler bu koca şehre oynadığınız bu futbolu reva görürseniz, onların da size diyeceği tek şey var; “toplayın bavulu, arkanıza bakmadan çekip gidin” zaten kaçınılmaz son da bu olacak. Ama en azından giderken, gemiyi limana yanaştırın.

10 Yorum Onay bekleyen yorum yok

 1. Bu takım böyle değil di. Ne oldu bize .semt takımları bizden korkardı şimdi bırakın semt takımlarını anadolu takımla rı bizden korkmuyor artık rakip BURSASPOR sa 3 puanı aldık garanti diyorlar. Yazıklar olsun takımı bu hale getirenlere.

  6
  2
  1. @ATOM KARINCA yorumuna yanıt olarak

   bu takımı bu hale getirenler bursaspor taraftarıdır,başkası değil,o oyları üçüz takım taraftarları verip başkan yapmadı ali ay’ı,bu yüzden böyle taraftara böyle başkan da böyle hoca da böyle takım da müstehak!!

   3
   1
 2. Bursaspor bildim bileli final maçlarını kazanamamıştır.Her takıma ihtiyacı olan puanları verdik yıllarca yani beceremiyoruz final maçlarını…bizim ihtiyacımız olan puanları ise alamıyoruz…Çünkü ruh yok ısırmıyosun rakibi böyle oluncada puanları dağıtırsın…

  4
  1
 3. Tüm ihtiyaci olanlara Bâdü badel mevt vermeye devam ediyoruz. Inşaallah karabük ve konyaya Bâdü badel mevt olmayız

  1
  5
 4. Cevo ne oldu başkan şakşağı yapıyordun ben dedim ki bursadaki rüzgar hepinizi yutar anlamazsın diye yutmuş sanırım

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı