Her şey Bursaspor içindi

Mali polis tarafından gerçekleştirilen operasyon kapsamında tutuklanan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı'nın her şeyi Bursaspor'un menfaatleri için yaptığını söylediği öğrenildi.  

Mali polis tarafından gerçekleştirdiği operasyonda, "suç işlemek için örgüt kurmak, nitelikli dolandırıcılık, zimmet, resmi belgede sahtecilik, soruşturma gizliliğini ihlal, güveni kötüye kullanmak ve mal varlığını bildirmemek" suçlarından İkinci Başkan Haluk Özkıyıcı, Kulüp Müdürü Osman Nuri Biçer, eski kulüp başkan Yardımcısı Osman Çelik ile birlikte tutuklanan Başkan İbrahim Yazıcı'nın ifadesinde, hakkındaki hiç bir suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

Kulübe ait Minareliçavuş Köyü'ndeki iki arsanın sahte ipotek ettirilmesi iddialarıyla alakalı Yazıcı'nın, "Ben kendim ve ailem için hiç bir menfaat temininde bulunmadım. Kimseye iş vermedim. Kulüpte çalışan kimsenin işine son da vermedim. Borç batağında olan kulüp benim çalışmalarım sayesinde bugünlere geldi. Söz konusu arsaları, icra takibiyle satılmasını önlemek için ipotek ettirdik. Daha sonra da bunu kaldırdık" dediği öğrenildi. "HİÇBİR KÖTÜ YÖNETİM YOK, HER ŞEY BURSASPOR İÇİNDİ"

Tartışmalara konu olan temlikler ve kulüp alacaklarının kendi şahsi hesaplarına aktarılması ile ilgili Yazıcı'nın, "Bursaspor'un üzerinde yüklü miktarda haciz işlemi yürütüldüğü için kulüp hesaplarına para yatırmadık. Dernek faaliyetlerinin yürütülmesi için yönetim kurulu olarak temlik yöntemini uyguladık. Bunun hukukçulara da danışarak yaptık. Kendi adıma açtığım hesaba temlikle gelen paraları topladık. Bunu suç olarak yapmadım. Kötü niyetim yoktu. Kulübün menfaatleri doğrultusunda hareket ettik. Amacımız derneğin ayakta durmasıydı. Bunun suç olduğunu düşünmüyorum" dediği kaydedildi. "FUTBOLCU TRANSFERLERİNDE KILI KIRK YARARIM"

Bursaspor'a bu zamana kadar 500 bin lira para bağışladığını ve futbolcuların otellerinde olan konaklamalarından hiç bir para almadığını belirten Yazıcı'nın, bazı futbolcu transferlerinde menajerlere fazladan para verilerek, kulübün zarara uğratıldığı iddialarla alakalı olarak, "Transfer görüşmelerini tek başıma değil diğer yöneticilerle yapıyoruz. Ben 50 milyon liraya imza atma yetkisine sahibim. Fakat kulüp menfaatleri söz konusu olduğunda kılı kırk yararım" şeklinde konuştuğu ifade edildi. JEST OLSUN DİYE KOMBİNE BİLET DAĞITILACAKTI

Bazı kişilere bedelsiz bilet verilmesiyle alakalı asıl yetkili kişinin Kulüp Müdürü Osman Nuri Biçer'in olduğunu vurgulayan Yazıcı'nın, bedelsiz kombinelerle alakalı ise fair play ödülünden dolayı federasyonun gönderdiği 1 milyon 200 bin liralık para ödülü aldıkları için taraftara jest olarak kombine bilet verilmesini kararlaştırdıklarını, fakat bunun kimlere verildiği konusunda bilgisinin olmadığını söyledi. BAŞKAN, ÇETE LİDERİ OLMAKLA SUÇLANAN SELİM KURTULAN'I ZİYARET ETMİŞ

Beşiktaş maçından sonra çıkan olaylardan sorumlu tutulan ve örgüt lideri olduğu iddia edilen tribün lideri Selim Kurtulan'ı cezaevinde gerçeği öğrenmek için ziyaret edip 2-3 dakika görüştüğünü vurgulayan Yazıcı'nın, Bursaspor Kulübü tarafından medya şirketi kurulup, televizyon yayın hakkı alınmasının mümkün olmadığını bilmediğini kaydederek, ""Ben talimat vermiştim. Bu işlerin hukuki olup olmadığını bilmiyorum" şeklinde konuştuğu kaydedildi.

 

Bursa Gerçek

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu