Her günümüz dolu dolu geçti

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş kamp ile ilgili şunları konuştu; “ 7 Temmuz’dan beri buradayız. Kartep’de kampımız gayet güzel geçti. Başında da söylediğim gibi doğa güzelliği olan bir yer. Çok güzel sahalar vardı. Her antrenman olumlu geçti. Düşüncelerimizi oyuncular uygulamaya çalıştı. Sadece Emre arkadaşımızın sakatlığı var. Tendirit başlangıcı var. Bunun dışında fizik olarak daha üst seviyeye çıktık. Taktik olarak da mesafe aldık. Rakiple ilgili bilgi vermeye çalıştık. Her günü dolu dolu geçti. Hiç sıkılmadan her gün antrenman yaptık. Yarından itibaren buradan ayrılacağız. İnşallah çalışmaların karşılığını alırız” dedi.

OYUNCULARIMIZ İYİ NİYETLİ ÇALIŞTILAR

Medya mensuplarının “Futbolcular arasında öne çıkan isimler var mıydı?” sorusuna Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, “Takımımızda daha önce birlikte olmadığım ve uzaktan takip ettiğim oyuncular var. İyi niyetli katılmasına rağmen eksik kalan oyuncularımız var. Geçen sene az oynayan oyuncular var. En büyük sorunlardan biri Frey ve Taiwo’nun durumu vardı. Onlar geçen sene kamuoyunun ve kendilerinin de beklediği şekilde üretken olamadığı için olumsuz durumu vardı. İyi çalışıyorlar. 10 günlük program yapmıştık. Her şeye rağmen onların kendi durumlarıyla ilgili yönetim ve kendileriyle birlikte vereceğiz.  Traore ufak bir rahatsızlık geçirdi onun dışında iyi çalıştı. Aydın oyun anlayışı olarak iyi. Kabiliyetli bir futbolcu ama tempo olarak üzerine koyması gerekiyor. Volkan kampın ilk gününden bugüne kadar olumlu gelişme kaydetti. Düşündüğümün üstünde gidiyor. Umarım bunu devam ettirir. Yeni gelen gençler katılımcı iyi çalışıyorlar. Enes yetenekli, Ozan yetenekli, Ertuğrul yetenekli. Ama birkaç tanesini takımda tutup diğerleriyle ilgili altyapı hocalarıyla görüştükten sonra karar vereceğim. 21 yaş altı grubun kendi takımımızın altında olması birkaç oyuncu alma şansımızı ortaya koyabilir. Talep olan takımlar olabilir ama bizde kalmalarından yanayım. Çok iyi gördüm onları. İbrahim kaptan olarak görevini iyi yaptı. Ozan, Volkan ve Serdar da kaptan olarak oyunculara yardımcı olmaya çalıştılar. Serdar’ın çalışma temposu geride olduğu için bazen geride bıraktık. Ayrı çalışmalar yaptı. Şu an yine bizimle. 4-5 gün sonra daha da sağlıklı olur. Kasıkta güçsüzlük olduğu için yükleme karşılığında olumsuzluk olmasın diye çalışmayı bunun üzerinde tutmaya çalıştık. Oyuncuların niyetinden hiçbir şüphem yok. Antrenmanda hep yardımcı ve destek oldular. Olumsuz olan bazı şeyleri görme şansımız olmadı” dedi.

SABIRLI OLMAMIZ GEREKEN BİR MAÇ 

UEFA Avrupa Ligi 2.Ön Eleme Turu’nda Perşembe günü oynayacağımız Chikhura Saschkere maçı hakkında da konuşan Güne, “ Takım oyununu iyi oynayan bloklar arası uyumu iyi olan bir takım. Fizik olarak da daha hazır olan bir takım. İyi kapanmayı bilen bir takım. Uzun topları da zaman zaman deneyebiliyorlar. Öndeki oyuncular bu tip toplara hazır oyuncular. Bizim de kendimize ait özelliklerimiz var. Onları kullanmaya çalışacağız. Sabırlı olmamız gereken bir maç. Benim seyrettiğim ilk maç özellikle deplasmanda iyi kapanıp 10 kişi kalmasına rağmen aynı oyun anlayışını devam ettirdiler. Zaman zaman topla çıkarken hata yaptıkları zaman kullanabiliriz. Kanatlardan kullanabiliriz. Hızlı oynarsak etkili olabileceğimizi düşünüyoruz. Kolay maç olmayacak. 2 maç sonunda turu geçmeyi düşünüyoruz. Hem burada hem orada onları yenecek gücümüz olduğunu düşünüyorum” dedi.

DESTEK BEKLİYORUZ

Bursa’da maça olan ilginin üst düzeyde olduğunun hatırlatılması üzerine Şenol Hoca şu açıklamayı yaptı; “Yazın bu sıcakta böyle bir dönemde herkesin tatilde olduğu dönemde taraftarın takıma sahip çıkması ve erken saatlerde bilet kuyruğuna girmesi onların takıma sevgilerini bir kez daha gösteriyor. İnşallah o anlayışları sahada bize olumlu yansır. Biz de oyunumuzla cevap veririz. Sezon başında bir gösteri yapmak açılış gibi olacak. Biz takımı tanıtamadık. İnşallah oynadığımız oyunla kendimizi onlara gösteririz. Destek bekliyoruz. Çok da sevindim. Sabahın 5’inde taraftar bilet almaya gidiyorsa takımı ne kadar sevdiklerini gösterir” dedi.

Bir yorum yazın

Lütfen bir isim/rumuz ve yorum yazın.

Kayıtlı bir kullanıcıyı yorumunuza etiketlemek(mention) için yorumunuzun içerisine örnek @bursasporluyuz şeklinde kullanıcı adını yazabilirsiniz.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı